Bilgisayar USB Görmüyor

Bilgisayar USB Görmüyor USB aygıtlarını günlük olarak kullanıyoruz, ancak bazı Windows 10 kullanıcıları Windows 10’un USB aygıtlarını tanımadığını bildirdi. Bu her türlü problem herhangi birşeyden kaynaklanıyor olabilir, ama neyse ki bunu düzeltmenin bir yolu var.

Bu soruna yol açabilecek birçok faktör olabilir, örneğin:

 1. Bozuk veya dengesiz USB sürücüsü
 2. Windows önemli güncellemeleri kaçırıyor
 3. USB denetleyicileri dengesiz veya bozuk olabilir
 4. Bozuk USB sürücüsü veya bölüm

Bununla birlikte, sorunu giderebilir ve dosyaları bu yazıda sağlanan çözümler yardımıyla USB sürücüden çıkarabilirsiniz. En kötü senaryoda, sürücüyü tekrar kullanılabilir hale getirmek için biçimlendirmeniz ve cihazın tanınmamış hatayı atlatması için USB sürücüdeki verileri kaybetmeniz gerekebilir. Bu nedenle, verilerinizi biçimlendirilmiş, hasar görmüş, bozuk ve erişilemez bir sabit sürücüden nasıl kurtarabileceğinizden bahsettik.

1. Çözüm: Yeniden başlatın

Basit bir yeniden başlatma, “USB Aygıtı tanınmıyor” sorunu da dahil olmak üzere birçok sorunu çözebilir. USB sürücünüzün fişini çekin, sistemi kapatın ve ardından modern sistemler tamamen kapanmadığından ve ana kart hala güç aldığından, güç kablosunu güç kaynağından çıkarın.

Ardından güç kaynağını bağlayın, sistemi önyükleyin ve USB sürücünüzü takın. Tanındığını ve sürücüye Dosya Gezgini’nden erişebildiğinizi kontrol edin.

2. Çözüm: Farklı PC’yi Deneyin

USB sürücünüzü farklı bir PC’ye bağlamayı deneyin. Sürücü ikinci PC’de çalışmıyorsa, USB sürücü zarar görebilir veya bozulmuş olabilir. USB sürücü biçimlendirerek ama bu veri kaybına neden olacak. Böyle bir durumda veri kaybı durumunun nasıl ele alınacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Çözüm 3. USB Sürücülerini Yeniden Kurma

Bozuk veya dengesiz USB sürücüleri bazen ciddi sorunlara neden olabilir. Karşılaştığınız sorun USB sürücü sürücülerinde bir sorun olabilir. Aygıt Yöneticisi’ni kullanarak USB sürücü sürücülerini yeniden yükleyerek bunu düzeltebilirsiniz. Sorunu düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. ‘ Windows + S ‘ tuşlarına basın ve Aygıt Yöneticisi yazın.
 2. Sonuçlardan ‘ Aygıt Yöneticisi’ni tıklayın.
 3. Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri üzerine çift tıklayın. Ardından USB sürücülerine sağ tıklayın ve Kaldır’ı seçin. Bunu listelenen tüm USB sürücüler için yapabilirsiniz.
 4. Kaldırma işleminden sonra, sisteminizi yeniden başlatın. Sürücüler Windows tarafından otomatik olarak yüklenir ve bu muhtemelen sorunu tanımayan USB sürücüsünü düzeltir.

4. Çözüm: Tüm bağlı USB cihazlarını çıkarın

Bazen aynı makinedeki çok sayıda bağlı USB cihazı, diğer USB cihazlarının çalışmasını durdurabilecek çatışmalar yaratır.

Bağlanan tüm USB aygıtlarını çıkarabilir ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini ve dosyalara erişip erişemediğinizi kontrol etmek için USB sürücüyü bağlayabilirsiniz.

Çözüm 5. USB Kök Hub’ını Sabitleme

 1. Aygıt Yöneticisi’ni açın ve “ Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri ” seçeneğini çift ​​tıklayın.
 2. USB sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
 3. Güç Yönetimi sekmesine ve işaretini kaldırın ‘ bilgisayar güç kazanmak için bu aygıtı kapatmasına izin ver  seçeneğini’.  Sonra değişiklikleri kaydetmek için ‘ Tamam’ı tıklayın.

Sistemi yeniden başlatın ve UBS sürücüsüne takın ve sürücüye Dosya Gezgini ile erişip erişemediğinizi kontrol edin. Hepsi bu kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bilgisayar USB Görmüyor için yorumda bulun

  Bilgisayar USB Görmüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bilgisayar USB Görmüyor için ilk yorumu yapabilirsin.