Android USB OTG Sorunları Nasıl düzeltilir?

3 dk okuma süresi

Android USB OTG Sorunları Nasıl düzeltilir? Android’de aniden USB OTG sorunlarıyla mı karşılaşıyorsunuz? Evet ise, endişelenmeyin. Codeturkiye ekibi size yardımcı olmak için burada.

Günümüz dünyasında teknoloji çok akıllı ve akıllı telefonlar düzinelerce özellik ile geliyor. Grafiği önceki yıllarda bırakırsak, kullanıcıların verileri bir cihazdan diğerine aktarmak için bir bilgisayar kullandıklarını fark ettik . Veya cihazımızın depolama alanı biterse , cihaz belleğini bağlamak ve boşaltmak için bilgisayar veya kart okuyucu kullanırız.

Ancak günümüzde, teknoloji çok ileri olduğunda USB OTG, ana bilgisayarı ve cihazın rollerini değiştirir. USB OTG, telefonlarınızın akıllılığını bir üst düzeye çıkarır. Kullanıcıların telefonunuza USB flash sürücü takarak dosyalarınıza kolayca erişmesini sağlar. Dahası, veri aktarmanın çok kolay ve kolay bir yoludur.

USB OTG Nedir?

USB OTG (hareket halindeyken), başka bir cihazın USB cihazından veri okumasına ve yazmasına izin veren basit bir özelliktir. USB cihazını akıllı telefonunuza bağladıktan sonra, OTG bir ana bilgisayar olarak çalışır ve flash sürücüler, mause, kamera vb. Gibi diğer aksesuarlarla kolayca birleştirilebilir.

Peki, tüm android telefonlar bu teknolojiyi desteklemiyor. Ancak az sayıda telefon USB OTG teknolojisini destekler, ancak kullanıcılar Android telefonlarda ve tabletlerde hala birçok USB OTG problemiyle karşı karşıyadır.

Bu nedenle, Android’deki çoğu Android kullanıcısının karşı karşıya olduğu USB OTG sorunlarını tartışmak için buradayız. Aşağıdaki bölümlere hızlıca girelim:

Android’de USB OTG Sorunlarını Düzeltme

Cihazınızın OTG’yi Destekleyip Desteklemediğini Her Zaman Kontrol Edin ve Onaylayın

Yukarıda tartıştığımız gibi, tüm android telefonlar USB OTG teknolojisini desteklemez. USB OTG cihazımıza bağlanmadığında bazen sorun çok sinir bozucu olur. USB OTG’yi Android cihazlara bağlamak için birçok şey yapıyoruz, ancak çalışmıyor.

USB OTG’yi cihazınıza bağladığınızda aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey, cihazlarınızın USB OTG işlevini destekleyip desteklemediğidir. Lütfen uygun teknik özellikleri ve terimleri arayın ve bu işlevi destekleyip desteklemediğini kontrol edin. Bu nedenle, pes etmeden önce, cihazın özelliklerini ve koşullarını kontrol edin.

Donanımın Uyumlu olup olmadığını Kontrol Etmeli

Yeni USB OTG teknolojisine sahip eski bir cihaz kullanıyorsanız, sorun yaratır; çünkü cihazınız yeni OTG işlevselliği için ideal değildir. Yeni OTG işlevselliği, eski OTG işlevinden daha düşük güç tüketir.

Eski OTG teknolojisini yenisine bağlamak istiyorsanız, sorun daha fazla güç tüketmesidir. Bu sorunun daha iyi çözümü, SanDisk gibi güvenilir markalardan eski teknoloji tabanlı USB OTG’yi bağlamaktır.

Her Zaman Uyumlu Bir Dosya Gezgini Kullan

Cihazınızdaki yazılım çok eskiyse, yeni dosya biçimini tanımıyor. Bu sorunun en iyi çözümü, tüm dosya biçimlerini destekleyen ve OTG işlevselliğinin okunmasına yardımcı olan diğer dosya yöneticisi uygulamalarını açmaktır.

Yeni Android güncellemeleri ile uyumlu bazı en yeni dosya yöneticilerini deneyin ve Android’deki OTG sorunları çözülecektir.

Bu, Android’de USB OTG sorunlarını çözmenin yöntemleri. Yukarıdaki yöntemlerin bu sorunların çözümünde yardımcı olacağını umuyoruz.

Değerli zamanınız için teşekkürler. Umarız bu makale beğenmişsinizdir. Sorunlarınızı yorum bölümünde paylaşmayı unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x