Android TV VPN Nasıl Kurulur?

2 dk okuma süresi

Android TV VPN Nasıl Kurulur?  Android TV kutunuzda bir VPN kullanmak isteyebileceğiniz çeşitli nedenler vardır, ancak Android telefonlarda veya tabletlerde olduğu gibi bir stok seçeneği olarak bulunmamaktadır. Neyse ki, bunun için birkaç yol var.

Sağlayıcınız Teklifi Varsa: Bağımsız bir VPN Uygulaması kullanın

Bir vardır  kaç VPN sen zaten bu seçeneklerden birini sunar abone eğer -özellikle işi yapmalıyım Android TV için kullanılabilir bağımsız VPN seçenekleri.

Ancak, VPN’si doğrudan Android TV desteği sunan şanslı az sayıda kişiden biri değilseniz, işler biraz daha karanlıktır. Bunun için OpenVPN’yi kullanmanız gerekecek.

Herkes İçin: Android TV’de OpenVPN Nasıl Kurulur?

Öncelikle, bir VPN hesabına ihtiyacınız olacak. Burada inanılmaz derecede güvenilir bulduğum ve kişisel olarak istediğim tüm özellikleri sunan StrongVPN’yi kullanıyorum. Kullanacağınız birini arıyorsanız, öneririm.

Android TV’nizde ( Play Store’dan alabileceğiniz) OpenVPN uygulaması ve Google Chrome’u ( APK Yansımasından indirdikten sonra yanınızda yüklemeniz gerekir )  de dâhil olmak üzere birkaç şey gerekir.

Her şey kurulu ve hazır olmasına rağmen Chrome’u çalıştırın ve VPN sağlayıcınızın web sitesinde oturum açın. Chrome, Android TV için tasarlanmamış olduğundan, girişlerden biraz garip şeyler gelebilir ve metin girişi için hızlı bir iş yapmak için bir Bluetooth klavye kullanmanızı öneririm.

 • Her VPN sitesinde farklı bir yerde olacak olan yapılandırma dosyanızı indirmeniz gerekecek. StrongVPN ile Müşteri Alanında> Kurulum Talimatlarındadır.
 • Bu seçeneği belirlerseniz, Linux veya Mac sistemleri için yapılandırma dosyasını indirin.
 • Not: Chrome’u yeni yüklediyseniz, sisteme dosya yazmak için ona izin vermeniz gerekir.
 • Dosya indirildiğinde, OpenVPN’ye gidin ve kafa ateşleyin. Bu uygulama değildir  gerçektenbir dokunmatik olmayan arayüzü ile kullanılmak üzere tasarlanmış, bu yüzden bir uzaktan kumanda veya kontrolörü ile kullanmak biraz sakat var.
 • Android TV’nizin uzaktan kumandasını (veya mevcutsa oyun denetleyicisini) kullanarak sağ üst köşedeki aşağı oka sahip küçük kutuyu tıklayın. Bu, içe aktarma düğmesi.
 • Daha önce indirdiğiniz yapılandırma dosyasını seçin. Yüklendikten sonra, sağ üst köşedeki onay işaretine gidin ve yapılandırmayı kaydetmek için onu seçin.
 • VPN’nizi etkinleştirmek için, yeni aktardığınız dosyayı vurgulayın ve üzerine tıklayın.
 • VPN’inizin kullanıcı adını ve şifresini girmenizi ister, bu yüzden devam edin ve bunu yapın.
 • Her şey buraya girildikten sonra Tamam’ı tıklayın. Kimlik doğrulaması yapmalı ve bağlanmalıdır.
 • Bu noktadan sonra, VPN’nize bağlanmak veya bağlantısını kesmek için OpenVPN uygulamasına atlamak gerekecek.

 

Yapılan Yorumlar
 • Lincoln Hales dedi ki:

  There is certainly a lot to know about this subject. I like all of the points you have made.

Bir Yorum Yapın

x