android telefon wifi görmüyor

Android telefon wifi görmüyor Android WiFi bağlanmıyor mu? Ya da Android WiFi açılmıyor mu? Android akıllı telefonlar günümüzde çok popülerler. Ancak, Bazen Android cihazlarda birkaç sorunla karşılaşıyoruz ve bu sorunlardan biri de Android cihazının Wi-Fi bağlantısı sorunudur. Bu makalemizde, Android telefonunuzun Kablosuz ağlara bağlanmaması durumunda yapmanız gerekenleri ele alacağız.

Ayrıca, bu WiFi sorunu birkaç farklı şeyden kaynaklandığından, bu makale hem Android akıllı telefonunuzu hem de Wi-Fi ağınızda sorun giderme konusunda tavsiye niteliğindedir. Bununla birlikte, Android wi-fi sorunlarının çözümü için daha yaygın olan başarılı çözümlerle başlıyoruz.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Denemeniz gereken ilk şey Android telefonunuzu kapatmak olmalıdır, bataryayı yuvasından çıkarmak, bataryayı yaklaşık 30 saniye açık bırakmak, bataryayı değiştirmek ve telefonu tekrar açmak olarak sıralanmasında fayda var.

Aynı isme sahip ağ adı

Telefonum daha önce başka bir kablosuz bağlantıdan önceki bir IP adresini sakladı ve mevcut kablosuz ağa uyguladı.(Aynı isme sahip wifi isimleri) Adres şeması aynıysa ve adres çakışması yoksa bu iyi olur, ancak bu genellikle geçerli değildir. Wifi ‘yi kapatmayı deneyebilir ve ardından aşağıdaki adımları izleyerek tekrar açabilirsiniz:

 1. Menü düğmesine dokunun.
 2. Ayarlar’a dokunun.
 3. Ayarlar menüsünden Kablosuz ve Ağ’a dokunun.
 4. Kablosuz ve Ağ menüsünden Wi-Fi ayarları öğesine dokunun.
 5. Yeni ekranda, kapatmak için Wi-Fi’nın işaretini kaldırın.
 6. Wi-Fi kapatıldıktan sonra tekrar açmak için girişe tekrar dokunun.

Ağı unut

Önceki yöntem işe yaramazsa, Android cihazınızın ağı unutması ve ardından yeniden eklemeniz gerekebilir. Android cihazınız menzil içindeki kablosuz bir ağı unutamaz, bu yüzden ağ kapsamı dışında kalmanız ve ardından şunları yapmanız gerekir:

 1. Unutmak istediğiniz listelenen şebekeye uzun basın.
 2. Ağı Unut’a dokunun.
 3. Aralık içinde geri dönün ve ağın otomatik olarak görünmesini bekleyin.
 4. Katılmak için ağ şifresini girin.
 • Android telefonunuzun yeni bir adresi olmalı ve beklediğiniz gibi çalışmalıdır.

Kablosuz şifreyi kontrol et

Kablosuz şifreler zaman zaman değişebilir, ancak, telefonunuzu otomatik olarak güncelleyemez. Kablosuz parolanızı manuel olarak değiştirmek için şu adımları izleyin:

 1. Söz konusu ağın kapsamı dışında olun.
 2. Yapılandırmanız gereken kablosuz ağa uzun basın.
 3. Ağ Ayarlarını Değiştir öğesine dokunun.
 4. Elde edilen ekranda yeni şifreyi girin
 5. Şifreyi Göster kutusunu işaretleyin. (Mobil cihazımda doğru şifreyi girdiğimden emin olmak için her zaman Şifre Göster kutusunu işaretlemeyi daha uygun buluyorum)
 6. Parolanın doğru olduğunu biliyorsanız Kaydet’e dokunun.
 • Bu ekran ayrıca ağınızda kullanılan güvenlik türünü de gösterecektir. Doğru güvenlik türü olduğuna inandığınız şeyle eşleştiğinden emin olun; Yada Android’in bu ağı unutması ve tekrar eklemeniz gerekebilir.

Gelişmiş Wi-Fi ayarları

Önceki çözümlerin hiçbiri işe yaramadıysa, Android telefonunuzdaki Wi-Fi ayarlarına biraz daha derine girmeniz gerekebilir. Gelişmiş Ayarlar penceresine ulaşmak için şu adımları izleyin:

 1. Menü düğmesine dokunun.
 2. Ayarlar’a dokunun.
 3. Kablosuz ve Ağlar’a dokunun.
 4. Wi-Fi ayarları öğesine dokunun.
 5. Menü düğmesine tekrar dokunun.
 6. Gelişmiş’e dokunun
 7. Proxy ayarına dokunun ve Android cihazınızın bir Proxy’ye ayarlanmadığından emin olun. (Bulunduğunuz Wi-Fi ağı bir Proxy gerektirmedikçe, bu ayar, cihazınızın İnternet’e erişiminin yoluna girecektir.) Proxy’ye dokunup bir IP adresini veya etki alanını görüyorsanız, silin.
 • Büyük olasılıkla Proxy ve Port ayarları ayarlanmayacaktır, ancak Wi-Fi ile sık karşılaştığınız sorunları kontrol etmek her zaman iyidir.

Statik IP Adresi

Başka bir sorun giderme yaklaşımı Android cihazınıza statik bir IP adresi vermektir. Bağlanmaya çalıştığınız modem (yönlendirici), DHCP adreslerini teslim etmekle veya aygıtınız hatalı bir adres alıyorsa sorunlarla karşılaşılabilir. Statik IP yapılandırmak için Statik IP Kullan öğesine dokunun ve ardından ayarları (IP Adresi, Ağ Geçidi, Ağ Maskesi, DNS) doldurun.

 • Statik IP kurma ile ilgili tek sorun, adresin tüm kablosuz ağlara uygulanacağıdır, bu nedenle yalnızca bir Wi-Fi ağına bağlanıyorsanız bunu yalnızca sorun giderme için kullanın.

Wifi uyku politikası

Sürekli Wi-Fi sorunları yaşıyorsanız, Kablosuz uyku politikasını Hiçbir zaman ‘a ayarlayıp sorunlarınızın çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu politika Asla olarak ayarlandığında, Şarjınızı daha hızlı tüketir, ancak Wi-Fi’nizi daha tutarlı bir şekilde bağlı tutacaktır.

Genel Olarak

Umarım bu sorun giderme ipuçları, Kablosuz ağ sorunlarını çözmenize yardımcı olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. android telefon wifi görmüyor için yorumda bulun

  android telefon wifi görmüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak android telefon wifi görmüyor için ilk yorumu yapabilirsin.