Kategoriler Android

Android Sim kart yok hatası

Android Sim kart yok hatası Telefonunuzun SIM kartı algılamaması, özellikle de önemli bir telefon görüşmesi beklediğinizde çok sinir bozucu olabilir. Bu herhangi bir zamanda herkesin başına gelebilir, ancak iyi haber şu ki, düzeltmek için deneyebileceğiniz yöntemler var.

Android telefonunuzun onu algılamamasının nedenleri değişebilir. Umarım, cihazınızda soruna neden olan şeyin kolay bir düzeltmesi vardır.

Android’de SIM Kart Algılanmayan Basit Düzeltmeler

Denemeyi tercih etmeyeceğiniz herhangi bir düzeltmeye başlamadan önce, her zaman telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bu işe yaramadıysa, telefonunuzu kapatabilir, SIM kartı ve pili (mümkünse) çıkarabilir ve yaklaşık bir dakika kapalı tutabilirsiniz.

Diğer bir basit düzeltme, SIM kartı çıkarmak ve içine giren tozu temizlemek. Oraya ne kadar toz girebildiğine şaşırırsın.

Telefonunuzda başka bir SIM kartı test etmeyi de deneyebilirsiniz. Çalışırsa, mevcut SIM’inizi değiştirmeniz gerekebilir. SIM kartın tam olarak yerleştirilmemiş olması ve bu nedenle bir hata mesajına neden olması da mümkündür. Android kullanıcıları, bant yapıştırmak veya SIM kartı sabitlemek için yeterince küçük bir kağıt parçası koymak gibi şeyler denediler.

SIM Kart Seçeneğini Devre Dışı Bırakabilirsiniz

Üzerinde olduğundan emin olsan bile, en iyisi kontrol etmektir. Belki bir nedenden dolayı kapattınız ve tekrar açmayı unuttunuz. Etkinleştirip etkinleştirmediğinizi kontrol etmek için Ayarlar> Ağ ve İnternet> SIM Kartlar’a gidin.

SIM kart etkinleştirilmişse, yan taraftaki kaydırıcı mavi olmalıdır; gri düğme devre dışı olduğu anlamına gelir. Çift SIM’i destekleyen bir telefonunuz varsa, ikinci SIM, ilgili kaydırıcıyla ilk SIM’in hemen altında olmalıdır.

Uçak Modunu 30 Saniye İçin Etkinleştirin

Uçak Modunu açmak için, ekranınızın üstünden aşağı kaydırabilir ve seçeneğe dokunabilirsiniz. Veya Ayarlar’ı açıp Ağ ve İnternet’e gidip uçak modunu açabilirsiniz.

Uçak Modunu yaklaşık 30 saniye açık bırakın ve kapattığınızda, cihazınız bir ağ aramaya başlayacaktır. Umarım SIM kart sorunu çözülecektir.

SIM Kartı Doğru Taktınız mı?

Android cihazınızın SIM kartı algılamamasının nedeni, doğru şekilde takılmamış olması olabilir. SIM kart eklemek kolay bir iştir, ancak daha eski bir telefondan yükseltme yapıyorsanız veya daha önce hiç eklemediyseniz, biraz kafa karıştırıcı görünebilir.

Üç tür SIM kart vardır <Standart SIM, Mikro SIM ve Nano-SIM. Yeni telefonunuzu aldığınızda, kullandığı SIM kartın türünü bildiğinizden emin olun. Emin değilseniz, telefonunuzun özelliklerine her zaman bakabilirsiniz.

Daha yeni model Android telefon, cihazın her iki tarafında küçük bir tepsiye sahipken, iPhone’un sağ tarafında olacaktır.

SIM kartı takmadan önce telefonu kapattığınızdan emin olun. SIM kart tepsisinde, açmak için SIM çıkarma aracını veya bir ataç / raptiye yerleştirmeniz gereken bir delik bulunur. SIM çıkarma aracını takarken dikkatli olun.

Daha yeni Android akıllı telefon, bir Micro SD kart ve bir veya iki SIM kart için bir yuvaya sahip olacaktır (modele bağlı olarak). Daha büyük yuva SD kart için ve daha küçük olanlar SIM kartlar içindir. Çift SIM kartlı bir telefonunuz varsa, ancak şimdilik yalnızca bir SIM kullanacaksanız, SIM kartı ilk yuvaya takın. SIM kartta altın çip veya logonun yukarı bakması gerektiğini unutmayın. Yuvayı tekrar içeri zorlaman gerekmez.

Eski Android Telefonlar

SIM kartı eski Android telefonlara takmak için arka kapağı ve pili çıkarmanız gerekir. Yuvalar orada olmalı ve SIM kartı takarken, tıpkı yeni Android telefonlarda olduğu gibi logonun yukarı baktığından emin olun. Her şeyi yerleştirdikten sonra, pili yerine geri koyun ve arka kapağı yerleştirin.

Sizin için işe yarayanı bulmadan önce bir veya iki yöntemi denemeniz gerekebilir. Daha karmaşık bir şeye gitmeden önce basit düzeltmeleri denemek her zaman en iyisidir.

yakın zamanda Gönderilenler

Google Chrome’dan Bildirimler Nasıl Kapatılır

Google Chrome'dan Bildirimler Nasıl Kapatılır Bildirimler, bir kullanıcının çeşitli web sitelerinden, uygulamalardan veya uzantılardan aldığı… Daha fazla oku

1 gün önce

Windows 10’da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır Windows 10 hesabınızın şifresini sıfırlamak söz konusu… Daha fazla oku

1 gün önce

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var Bu hata, Windows Image Acquisition sürücüsü bilgisayarınızda eksik olduğunda… Daha fazla oku

1 gün önce