AI PNG’ye Nasıl Dönüştürülür?

AI PNG’ye Nasıl Dönüştürülür? AI dosyaları, Adobe Illustrator tarafından oluşturulan tek bir sayfada bulunan vektör tabanlı grafiklerdir. AI dosyaları EPS dosyalarına çok benzer; ancak, kompakt ve sınırlı bir sözdizimine sahiptirler. Bu dosyalar genellikle basılı medya ve logolar için kullanılır. PNG ise sıkıştırılmamış görüntü formatı olarak sıklıkla kullanılan taşınabilir bir grafik formatıdır. Bazı kullanıcılar AI’yı PNG’ye dönüştürmenin bir yolunu arayacak. Bu yazıda, birini diğerine kolayca dönüştürebileceğiniz yöntemleri göstereceğiz.

AI’yı Adobe Illustrator aracılığıyla PNG’ye dönüştürme

İlk ve en iyi yöntem Adobe Illustrator’ı kullanmak olacaktır. Dosya bu programla oluşturulduğundan, onu PNG dosyası olarak kaydetmek kolay olacaktır. Ayrıca kullanıcı, resmi PNG olarak kaydetmeden önce düzenleyebilir. AI’yı PNG’ye dışa aktarmada yardımcı olabilecek InkScape ve CorelDRAW gibi başka benzer programlar da vardır. Adobe Illustrator’da AI’yi PNG’ye dönüştürmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Masaüstündeki kısayola çift ​​tıklayarak Adobe Illustrator’ınızı açın. Ayrıca, Windows arama özelliği aracılığıyla arayarak da açabilirsiniz.
 2. Menü çubuğundaki Dosya menüsünü tıklayın ve Aç seçeneğini seçin. Dönüştürmek istediğiniz .ai dosyasını açın. Dosyayı programınıza sadece sürükleyip bırakabilirsiniz.
 3. Dosya Adobe Illustrator’da açıldıktan sonra, Dosya menüsünü tekrar tıklayın ve bu sefer Dışa Aktar> Farklı Dışa Aktar seçeneğini seçin.
 4. Dışa aktarma iletişim kutusunda dosya için bir ad girin ve format olarak PNG’yi seçin. PNG dosyası olarak kaydetmek için Dışa Aktar düğmesine tıklayın.
 5. Son olarak, AI dosyasından bir PNG dosyası alabilrisiniz.

Çevrimiçi Site Üzerinden PNG’ye Dönüştürme

Bugünlerde çoğu şey çevrimiçi siteler aracılığıyla yapılabilir. Bir formatı diğerine dönüştürmek, birçok dönüştürme sitesi tarafından yapılabilir. Bu yöntem, bilgisayarın hem zamanından hem de belleğinden tasarruf sağlar. Farklı özelliklerle gelen birçok farklı site var. Yapay zekayı PNG’ye nasıl dönüştürebileceğiniz fikrini göstermek için bu yöntemde Convertio sitesini kullanacağız. AI’yı başarıyla PNG’ye dönüştürmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Tarayıcınızı açın ve Convertio sitesine gidin. Dosya Seç düğmesini tıklayın ve sisteminizden .ai dosyasını seçin. Ayrıca dosyayı buraya sürükleyip bırakabilirsiniz.
 2. Dosya siteye yüklenmeye başlayacaktır. Tamamlandığında, dosyayı dönüştürmeye başlamak için Dönüştür düğmesine tıklayın.
 3. Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra, PNG dosyasını bilgisayarınıza kaydetmek için İndir düğmesine tıklayın. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. AI to PNG AI PNG’ye Nasıl Dönüştürülür? için yorumda bulun

  AI PNG’ye Nasıl Dönüştürülür? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AI PNG’ye Nasıl Dönüştürülür? için ilk yorumu yapabilirsin.