ZEISS’in ExoLens PRO iPhone’unuza profesyonel bir kamera merceği çeviriyor

ExoLens PRO sistemi, ZEISS optiği sayesinde fotoğrafçılığınızı yeni seviyelere taşımak üzere tasarlandı. Hane halkının iPhone fotoğrafçılığımı nasıl geliştirdiğini görmek için etkileyici geniş açılı lens kitiyle el ele çalıştım. Mercekli veya lenssiz yan yana karşılaştırmalar yapmak için aradan sonra izleyin ve bu kitin gerçek kullanımda nasıl çalıştığını izleyin.

Apple ekosisteminin benim için en heyecan verici kısımlarından biri, cebimde taşıdığım teknolojiyi genişletiyor. Bunu yapmanın en hızlı yolu, telefonun muhteşem kamerasına harici bir lens takmaktır. Geniş açılı mercekler, yıllardır iPhone fotoğrafçılık araç kutusunda bir zımba halini almış durumda. Sonuç olarak, ağırlığına değecek her mercek ağır bir fiyat etiketi ile geleceklerini erken öğrendim.


ExoLens PRO sisteminin, piyasadaki diğer seçeneklerden daha pahalı olduğu bilinmekte ve daha kaliteli bir ürün haline gelmektedir. 200 $ fiyatla ZEISS, ExoLens Edge Bracket, temizlik bezi, taşıma çantası ve lens kapakları ile optikli geniş açılı ExoLens’i elde edersiniz. Her bir parça sonuncusu kadar kaliteli ve kendi fotoğraf makinenizin çantasında bulacağınız bir şey gibi hissediyorum.

ilginizi çekebilir  Sony Xperia XZ Premium, şimdiye kadarki en yavaş akıllı telefon

 

Cep telefonları için harici bir objektifin karşılaştığı büyük bir zorluk, cihaza nasıl monte edileceğidir. Diğer birçok harici iPhone lensleri gibi, ExoLens PRO da herhangi bir vaka veya ekran koruyucusu ile çalışmaz. Durumları sık sık takas eden veya telefonlarını çıplak tutanlar için bu bir sorun olmayabilir.Geniş açı kitinde bulunan kalıcı Kenar Braketi montaj sistemi. ZEISS’in ExoLens PRO iPhone’unuza profesyonel bir kamera merceği çeviriyor

Edge Bracket, ExoLens’in iPhone 7 üzerinden iPhone 6’ya monte edilmesine yardımcı olmak için beş farklı gömlek kullanıyor. Hafta boyunca farklı vakalar kullandıkça, her zaman yüklü olması gerekmiyor. Montaj sistemi beni sistemin isteksiz bir hayranı yaptı.

 

Kenarlık Desteği, telefonda düşmeyeceğinden korkmadan güçlü bir şekilde duruyor. Objektif, hassas bir şekilde oturarak Kenar Braketine geçer. Braket de yüklendikten sonra telefonu cebe sokmak sinir bozucu olur. Edge Bracket, ceplerimin astarını yakalar ve çekip çıkarmayı zorlaştırır. ZEISS’in ExoLens PRO iPhone’unuza profesyonel bir kamera merceği çeviriyor

Kenar Braketi ve ExoLens’in birbirine uyma biçimine hayranıyım, ancak hızlı montaj benim için zordu. İnceleme için düzinelerce fotoğraf aldım, hem de mercek takılıp çıkartıldı. Bu, objektifi vidalamaya ve objektifin diş açılmasının braketin yerini tespit etmeye çalıştığı anlamına geliyordu. Birkaç kez, vidalama işlemine başladım ve varsaydığım gibi diş açmayı kavramamış olduğu için objektifi hemen düşürdüm.

ExoLens PRO, Kenar Braketinde soğuk ayakkabı montajı da içerir. Test etmedim, ancak üzerine harici bir lens veya mikrofon eklemeyi umuyoruz.

Objektif kendi başına bir güzelliktir. Güçlü bir alüminyum gövde, objektifi bir mobil fotoğrafçının cephaneliğinde bir silah gibi hissettiriyor. Net ağırlık ve ultra berrak camı ile fotoğraf çekmeye başlamadan önce lens kalitesinde satıldım. Objektifin ağır ağırlığına alışmak biraz zaman aldı, ancak çekimden bir gün sonra tekrar telefonumla denge kurdum. ZEISS’in ExoLens PRO iPhone’unuza profesyonel bir kamera merceği çeviriyor

ilginizi çekebilir  Twitter Brezilya'da büyümeyi hedefliyor

Karşılaşmamı beklediğim şeylerden biri, ExoLens PRO sistemi ile en azından bir miktar distorsiyon oluşturdu. Denediğim alternatif mercekler her zaman bazı vinyetlerin oluştuğu göründü. ExoLens PRO, iPhone 7 Plus’ın daha büyük lens diyaframı olsa bile hiç bir sorunu yoktu. Alınan en yakın ışık güçlü ışık kaynaklarıyla karşı karşıya kalırken JJ Abrams eşdeğer lens fişekleri oldu.

 

Faydalı olduğunu keşfettim. Çektiğim görüntülerin çoğunda harici bir lensle çektiğimi tahmin etmemiştim. Objektif fotoğrafımın renklerini asla değiştirmedi veya görünür bozulmalara neden oldu. Her seferinde lezbiyene daha yakın olabileceğimi bilerek kendimi objektife buldum buldum.

Genel olarak, ExoLens PRO sistemi tavsiye ettiğim bir sistem. Ucuz alternatiflerden yukarıya çıkmak gece gündüz gibi geliyor. Fiyat bazen fotoğrafçılar için pahalı ama lens optiklerin de güvenilir bir isim isteyenler için doğru olabilir.

ZEISS Geniş Açı Kiti ile Optikli ExoLens PRO, Apple sitesinden 199,95 dolar karşılığında satışa sunuldu. Dâhil Edge Bracket, iPhone 7, 6 / 6s ve 6 / 6s Plus’ı takacak gömleklerle birlikte gelir. ExoLens iPhone 7 Plus astarını almak için ExoLens’in sitesine bir göz atın.

Bu yazı paylaşılan görüntüler bant genişliği göz önüne alındığında sıkıştırılmış, ancak başka şekilde değiştirilmemiştir. Orijinal olarak ProCam 4 uygulaması olan iPhone 7 Plus’ı kullanarak çekildikleri şekliyle sunuluyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ZEISS’in ExoLens PRO iPhone’unuza profesyonel bir kamera merceği çeviriyor için yorumda bulun

    ZEISS’in ExoLens PRO iPhone’unuza profesyonel bir kamera merceği çeviriyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ZEISS’in ExoLens PRO iPhone’unuza profesyonel bir kamera merceği çeviriyor için ilk yorumu yapabilirsin.