Yıldızlı WhatsApp Mesajlarını Görme ve Silme

Yıldızlı WhatsApp Mesajlarını Görme ve Silme WhatsApp’ınızda o kadar çok mesaj gönderiyorsunuz ki hepsini saymak neredeyse imkansız. Gönderdiğiniz veya aldığınız mesajların çoğu muhtemelen onları bu şekilde etiketlemek isteyecek kadar önemli değildir.

Ancak, hızlı erişim sağlamak istediğiniz bilgiler içeren bir mesaj aldığınız zamanlar vardır. İşte burada WhatsApp’ın yıldızlı mesajları devreye giriyor. Uygulamayı açar açmaz görünmez, ancak bunlara erişmek hızlıdır.

WhatsApp Mesajına Nasıl Yıldız Verilir

WhatsApp, konuşmalarınızda belirli kelimeleri veya cümleleri bulmanızı sağlayan bir arama seçeneğine sahiptir. Ancak, bu araç bulmada bile, belirli mesajlar oldukça zor olabilir. WhatsApp’ta bir mesaja yıldız ekleyerek, bu mesajı daha sonra kaydedilecekleri bir seçili listede bir kenara koyarsınız.

Bir mesaja yıldız eklemek için mesaja uzun basın. Üstte, çöp kutusu simgesinin solunda başlat simgesini göreceksiniz. Yıldıza dokunduğunuzda, seçtiğiniz mesajlardan bir yıldızın nasıl süzüldüğünü göreceksiniz. Mesajın sağında, doğru şekilde kaydedildiğini belirten bir yıldız da göreceksiniz.

Kaydettiğiniz yıldızlı mesajı görmek için, WhatsApp’ın ana sayfasına gidin ve sağ üstteki noktalara dokunun. Yıldızlı Mesajlar seçeneğine dokunduğunuzda yıldız eklediğiniz tüm mesajların bir listesini göreceksiniz.

Yıldızlı WhatsApp Mesajları Nasıl Silinir

Bir mesaj artık yıldızlı listede tutmak isteyecek kadar önemli olmadığında, onu silme zamanı gelmiştir. Bu mesajları silmenin iki yolu vardır. Doğrudan sohbette mesaja uzun süre basabilirsiniz; içeride ve üzerinde çizgi bulunan yıldıza dokunun veya mesajı tamamen silmek istiyorsanız, çöp kutusu simgesine dokunun.

Mesajı doğrudan Yıldızlı listesinden de silmek mümkündür. Uygulamanın ana sayfasında, sağ üstteki noktalara dokunun ve Yıldızlı Mesajlar’a gidin — mesaja uzun basın ve üzerinde çizgi bulunan yıldıza dokunun.

Yıldızlı Mesajlar listesinde olduğunuz sürece yapabileceğiniz başka şeyler de vardır. Örneğin, bir mesaja uzun bastıktan sonra, sağ üstteki noktalara dokunun ve size mesajı gönderen kişiye mesaj gönderme seçeneğini göreceksiniz. Bu, kişiye mesaj veya dosya hakkında bir şey sormanız gerektiğinde kullanışlıdır.

Ayrıca ileriyi gösteren bir ok simgesi göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun ve mesajı iletebilirsiniz. Örneğin, bu dosyayı Google Drive’a taşımak istemeniz durumunda, paylaşım seçeneği de orada olacak.

WhatsApp’ta aldığınız her şeyi yıldızlı mesaj olarak kaydedebilirsiniz. İster metin mesajı ister resim olsun, aynı adımlar geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yıldızlı WhatsApp Mesajlarını Görme ve Silme için yorumda bulun

    Yıldızlı WhatsApp Mesajlarını Görme ve Silme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yıldızlı WhatsApp Mesajlarını Görme ve Silme için ilk yorumu yapabilirsin.