Netflix’te Ekran Kilidi Nasıl Kullanılır

Netflix’te Ekran Kilidi Nasıl Kullanılır Bir mobil cihazda Netflix’te bir şov veya film izlerken, yanlışlıkla ekrana dokunup kontrollerden birine basmak kolay olabilir. Bu, bir sahnenin önemli bir bölümünü atlamanıza veya hatta bir bölümü atlamanıza neden olabilir. Yanlışlıkla bir kontrol düğmesine basmanızı önlemek için Netflix bir ekran kilidi özelliği uyguladı.

Ekran kilidi nispeten basittir, Netflix kontrollerinin geri kalanına erişebilmek için kilit açma simgesine iki kez dokunmanız gerekir. Bu, yanlışlıkla bir düğmeye basmayı çok daha zor hale getirmelidir. Ekran kilidi hem Android hem de iOS’ta mevcuttur ancak diğer platformlarda desteklenmez.

İpucu: Ekran kilidinin yapamayacağı bir şey, sistem hareketlerini engellemektir, böylece uygulamayı kapatmaya devam edebilirsiniz, vb. Ekran kilidi, yanlışlıkla Netflix kontrollerini kullanmanızı önlemek için tasarlanmıştır.

Ekran kilidini kullanmak için Netflix’te bir video açın, ardından kilit simgesine dokunun. Android’de, kilit simgesi ilerleme çubuğunun altında soldan ikinci sırada yer alır. İOS’ta, kilit simgesi hala ilerleme çubuğunun altında yer almasına rağmen bunun yerine en soldadır.

Netflix’te bir video izlerken, sırasıyla Android veya iOS kullanmanıza bağlı olarak soldan ikinci veya en soldaki ilerleme çubuğunun altında bulunan kilit simgesine dokunun.

Bu özellik etkinleştirildiğinde, ekrandaki herhangi bir dokunuş normal kontroller yerine küçük bir kilit simgesi gösterecektir.

Ekrana dokunduğunuzda normal kontroller yerine bir kilit simgesi görünecektir.

Kilit simgesine bir kez dokunup kilit açma simgesine çevirin, ardından normal Netflix denetimlerine erişmek için kilit açma simgesine dokunun.

Kilit simgesine dokunarak kilit açma simgesine çevirin, ardından Netflix denetimlerinin kilidini açmak için yeniden dokunun.

Ekran kilidini etkinleştirme ve devre dışı bırakma süreci hem iOS hem de Android’de aynıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Netflix ekran kilidi Netflix’te Ekran Kilidi Nasıl Kullanılır için yorumda bulun

    Netflix’te Ekran Kilidi Nasıl Kullanılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Netflix’te Ekran Kilidi Nasıl Kullanılır için ilk yorumu yapabilirsin.