Xiaomi Parmak izi Okuyucu Sorunları

3 dk okuma süresi

Xiaomi Parmak izi Okuyucu Sorunları Giderek daha fazla cep telefonunun bir parmak izi okuyucusu kullanmaya başladı, girişin veya premium aralığında bütün cep telefonları neredeyse bu teknolojiyi kullanıyor. Xiaomi’de bu teknoloji kullanan firmalardan biri ve bir ve bir çok kullanıcımız Xiaomi Parmak izi Okuyucu Sorunları ile karşılaştığını bildirdi.

Neyse ki bunları çözmek için çeşitli yöntemler olsa da, sorunumuzun anahtarı olabilecek çeşitli nedenler vardır. MIUI’ye dayanarak, muhtemelen bilmediğiniz bazı seçeneklerimiz olacak ve bulacağımız farklı parmak izi okuyucuları ile cep telefonumuzun sonucunu ve güvenliğini artıracağız.

MIUI’de parmak izi kaydetme

Cep telefonumuzu genellikle yaptığımız şey parmak izi okuyucuyu yapılandırmaktır, daha fazla gönül rahatlığımız olduğunda daha sonra yapabileceğimiz bir şey, yeniden yapılandırırız, sorunlarımızın aceleyle ve saklamaktan kaynaklanmadığından emin oluruz.

Parmak izini iyi tanıttığınız dan emin olun

Her şeyden önce, parmak izinin iyi eklendiğini kontrol etmeliyiz ve bunun için en iyi şey tekrar kaydetmek, hızlı ve basit bir işlemdir, ancak bir dizi ipucunu izlemeniz gerekir.

lector huellas xiaomi
  • Ellerinizi yıkayın ve tamamen kurulayın.
  • Cep telefonunuzdaki Ayarlaragirin ve şifre ve güvenlik seçeneğini bulun.
  • Daha sonra parmak izi ile kilit açma gireceğiz .
  • Parmak izi ekle’yi tıklayın.
  • Seçilen Parmak izini okuyucunun olduğu yere yerleştiriyoruz.
  • Parmağımızı tekrar tekrar kaldırmalı ve tanıma tamamlanana kadar yerleştirmeliyiz.

Aynı parmağınızı Xiaomi’de iki kez tanıtın

Yararlı olabilecek ve birkaç başarısızlığı önleyecek bir seçenek olabilir, aynı parmağı iki kez kaydetmek, Xiaomi’nin parmak izi okuyucusu seçeneklerinde mevcut olan bir seçenek. Sadece Ayarlar> Şifre ve güvenlik> Parmak izi ile kilidini aç ve parmak izi ekle’ye tekrar tıklamanız gerekiyor. Bu işlemi iki kez veya gerektiği gibi tekrarlayacağız.

añadir huella xiaomi

Tanıma yöntemini seçin

Cep telefonumuzun parmak izinin sadece tek bir şekilde kullanılabileceğini düşünebiliriz, ancak gerçek şu ki, sahip olduğumuz Xiaomi modeline göre değişiklik gösteriyor. Markanın parmak izi okuyucusunu yan tarafa entegre eden bazı akıllı telefonları var ve bu yüzden sadece dokunduğumuzda veya basmak zorunda kaldığında çalışmasına izin veren bir düğme.

método huella xiaomi

Bunu yapılandırmak için bir parmak izi ile Ayarlar> Şifre ve güvenlik> Kilit açma’ya erişmeli ve “Parmak izi tanıma yöntemi” seçeneğine dokunmalıyız. Sonra seçeneklerin dokunduğunu veya basılacağını göreceğiz ve zevklerimize veya tercihlerimize göre bunu seçeceğiz, böylece bir sorun görünen şeyin kötü bir yapılandırma olmayı bırakması.

Kir sorunları

Nerede bulunduklarına bakılmaksızın parmak izi okuyucuları kir içerebilir ve hatta bazen buraya odaklanabilir. Bu, parmak izi okuyucunun eskisi gibi çalışmayı bırakmasının ana nedenlerinden biridir ve bunu çözmek için, okuyucuyu, görmememize rağmen tozu veya elemanları çıkarmak için kuru bir bezle temizlememiz gerekir.

Xiaomi Redmi Note 7 kameraları

Daha kapsamlı olabiliriz ve arkadaki veya yandaki okuyucuların için küçük bir kürdan kullanabiliriz.

Ekrandaki parmak izi okuyucusundaki hatalar

Parmak izi okuyucuların ekrana gelmesiyle, birçok şey değişti ve bununla birlikte, o zamana kadar tasarım ve güvenlikle aynı anda bulunmayan yeni sorunlar ortaya çıktı. Xiaomi Mi 9T gibi bazı modellerde, ekranda parmak izi okuyucu ile diğer yöntemleri seçmeye zorlanan ve daha sonra sadece bir güncelleme ile çözülen hatalar gördük, ancak her zaman bu kadar kolay değil.

sensör huellas pantalla

Bir parmak izi okuyucunun ekranda çalışmamasının temel nedeni koruyucudur, bazı durumlarda çok kalındır ve sensör tarafından yayılan ışığın parmak izimizi eşit olarak tanımasına izin vermez. Bu durumda, koruyucuyu çıkararak ve daha iyi çalışan alternatif bir tane arayarak çözmeyi düşünmeliyiz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x