Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Uygulamaları

Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Uygulamaları Akıllı telefon kameralarının her geçen gün daha da iyi hale gelmesiyle, videoları oluşturmak için kullandığınız cihazlar daha az önem kazanıyor. Bugün profesyonel kalitede videolar oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz uygulama var. İşte Windows için en iyi ücretsiz video düzenleme uygulamalarından bazıları.

Davinci Resolve

davinci çözümleme-pencere

Davinci Resolve , Black Magic Design’ın profesyonel bir video editörüdür. Endüstri standardı VFX, renk derecelendirme ve ses düzenleme paketi olan Davinci Resolve Studio’nun ücretsiz sürümüdür. Zaman çizelgesi tabanlı düzenleme, ana kareler, gelişmiş medya yönetimi, eklenti desteği ve daha fazlası gibi özelliklere sahip, güçlü, profesyonel düzeyde video düzenleme ile ilgileniyorsanız, bu ürün tam size göre

Profesyonel odağı nedeniyle DaVinci Resolve yeni başlayanlar için kullanımı kolay bir yazılım değildir. DaVinci’yi kullanmaya karar verirseniz, karmaşık ve zor kullanım için hazırlıklı olmalısınız.

Sadece birkaç ev videosunu temizlemeniz ve paylaşmanız gerekiyorsa en iyi seçim olmayabilir, ancak videolarınızı bir adım ileriye taşımak istiyorsanız harika bir araçtır. Ücretsiz sürüm, birkaç premium filtre ve 3840 × 2160 maksimum çözünürlüğü hariç, ücretli sürümü ile aynı özelliklerin çoğuna sahiptir.

Hitfilm Express: VFX’i Düzenlemek ve Keşfetmek İçin Harika

hitfilm-express

Hitfilm Express profesyonel video için tasarlanmış tamamen ücretsiz bir video düzenleme ve kompozisyon aracıdır. Öncelikle VFX ve video kompozisyonları için kullanılsa da, birçok temel düzenleme özelliği içerir. Görsel efektlerin dünyasını keşfetmeye başlamak istiyorsanız harika bir seçim.

Hitfilm Express’in arayüzü Davinci’den daha basittir, ancak daha önce hiç video düzenlemediyseniz hala biraz zorluk çekebilirsiniz.

Hitfilm Express, Windows ve Mac bilgisayarlar için kullanılabilir ve Windows 8 ve üstü 64 bit sürümlerini desteklemektedir. Hitfilm, burada kapsanmakta olduğumuz diğer editörlerden daha fazla talep görüyor, bu yüzden düzgün bir performans sağlamak için iyi çalışan bir bilgisayara ihtiyacınız olacak.

Ücretsiz editör çok sayıda işlevsellik içerir ve ek olarak, daha gelişmiş araçlar satın alarak genişletebilirsiniz.

Shotcut:  Açık Kaynaklı uygulama

shotcut-video-editör

Shotcut , Windows, Mac ve Linux tabanlı bilgisayarlar için ücretsiz, açık kaynaklı, çapraz platform video editörüdür. Ücretsiz yazılım için, 4K video desteği, ağ akışı oynatma, renk derecelendirme ve daha birçok profesyonel düzenleme özelliği var.

Shotcut neredeyse tüm popüler video formatlarını desteklemektedir, bu yüzden hangi video kaynağını kullanırsanız kullanın, onu istediğiniz formatta düzenleyip dışa aktarabileceksiniz.

Shotcut, Windows 7 ve üstünü destekler ve hem 32 hem de 64 bit sistemler için kullanılabilir.

Lightworks: Güçlü ve Özelleştirilebilir

Lightworks-video-editör

Lightworks , Windows için başka bir ücretsiz video editörüdür. Diğer video editörlerden biraz daha farklı bir şekilde ortaya konmuştur, bir kaç Hollywood filminde profesyonel editörler tarafından kullanılmasına yetecek kadarı (Wall Street Wolf, Kralın Konuşması, Bruce Almighty, birkaçını belirtmek için). Profesyonel kullanım için yapılmış olmasına rağmen, Lightworks ayrıca temel video düzenleme için uygundur.

Ücretsiz bir sürümde veya Pro, abonelik tabanlı bir sürümü mevcuttur. Ücretsiz sürümü bazı sınırlamalar mevcuttur. Temel düzenleme araçları mevcutken ve tüm içe aktarma formatları desteklenirken, ücretsiz sürüm yalnızca doğrudan YouTube’a yükleme seçeneği ile 720p’de kapsanan web uyumlu videoyu (MPEG4 / H.264) dışa aktarabilir.

Temel bir video editörü olarak oldukça iyi bir seçim.

VideoPad Video Editor: Temel Ev Kullanımı ve Daha Fazlası İçin Harika

VideoPad-video-editör

VideoPad Video Editor, özellikle ev kullanıcıları için tasarlanmış ücretsiz bir video editörüdür. Basit bir arayüze ve mevcut birçok efekte sahiptir. Güç kullanıcıları için, VideoPad’de ayrıca ses karıştırma, renk tuşu desteği, renk düzeltme, video hız kontrolleri ve daha birçok özellik bulunuyor. Ayrıca en yaygın video formatlarını içe ve dışa aktarmayı da desteklemektedir.

VideoPad, Windows 7 ve üstü (yalnızca 64 bit), Mac OS 10.5 ve üstü ve Android için kullanılabilir. Daha fazla bilgiyi web sitelerinde bulabilir veya Windows için kurulumu (Cnet tarafından barındırılan) indirebilirsiniz.


Bunlar Windows için mevcut en iyi ücretsiz video düzenleme uygulamaları. Sizin için en uygun olan uygulama, deneyiminize ve video düzenleme becerilerinize bağlı olacaktır. Hangisinin daha iyi olduğundan dolayı şüpheniz varsa, hepsini indirebilir ve hangisini en çok sevdiğini bulmak için tek tek deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Uygulamaları için yorumda bulun

    Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Uygulamaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Uygulamaları için ilk yorumu yapabilirsin.