Windows 11’de Uzak Masaüstü Nasıl Kurulur

1 dk okuma süresi

Windows 11’de Uzak Masaüstü Nasıl Kurulur Uzak masaüstü, dünyanın herhangi bir yerinden bir bilgisayara bağlanmanıza izin veren bir Windows özelliğidir. Bilgisayar açıldığında, ona uzaktan erişmek için bu özelliği kullanabilirsiniz. Uzak masaüstüne Windows 10’da erişilebiliyordu ve Windows 11’in piyasaya sürülmesiyle birlikte insanlar onu kullanıp kullanamayacaklarını merak ediyor. Windows 11’de uzak masaüstünü kolayca kullanabileceğiniz için bunun için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Windows 11’de Uzak Masaüstü Nasıl Kurulur

Windows 11, aynı zamanda Windows 10‘un halefi olan Windows’un daha yeni sürümüdür. Windows 11’de uzak masaüstlerini nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı bilmiyorsanız bu gönderi faydalı olacaktır. 

Windows 11’de Uzak Masaüstünü Etkinleştir

Windows 11’de uzak masaüstünü kolayca etkinleştirebilirsiniz. Uzak masaüstünü nasıl etkinleştireceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

  • Başlat menüsünden PC’nizin ayarlarını açın veya ayarları açmak için Windows + I tuş kombinasyonuna basın. Ayarlarda sistem sekmesine yönlendirileceksiniz. Sistem sekmesinde değilseniz, sol kenar çubuğundan açın.
  • Şimdi Sistem sekmesinde, açmak için  uzak masaüstüne tıklayın.
  • Bu, ayarlarda uzak masaüstünü açacaktır. Burada, uzak masaüstü geçişinin  açık olduğundan emin olun. Açık değilse, uzak masaüstünü başlatmak için etkinleştirin.
  • Uzak masaüstünü kullanabilmek için istemi onaylamanız gerekecektir.
  • Ardından, PC’nize başka bir PC’den bağlanabileceğiniz PC adınızı göreceksiniz.
  • Artık Uzak masaüstü kullanıcılarına kullanıcı eklemeniz gerekecek Bunu yapmak için uzak masaüstü kullanımlarına tıklayın ve ardından açılan bir sonraki pencerede ekle’ye tıklayın
  • Kullanıcıyı buradan ekleyin ve ardından Tamam’a tıklayınBunu yaparak, Windows 11’de bir uzak masaüstünü kullanabileceksiniz.
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x