Windows 10’da Ses Kaydetme

Windows 10’da Ses Kaydetme Bazen bilgisayarınız üzerinden kaydetmek istediğiniz bir ses parçası olabilir. Windows 10’da bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Bunu yapmanın iki farklı yoluna gelin hep birlikte bakalım.

Ses Kayıt Cihazını Kullanma

Windows 10 ekranının sol alt köşesinde, Başlat düğmesinin yanındaki arama çubuğuna gidin. “Ses Kaydedici” adlı bir uygulamayı aramak için kullanın.

Windows Ses Kayıt Programı

Uygulama arama sonuçları alanında görünecektir. Uygulamayı başlatmak için üzerine dokunun. Bir kayda başlamak için ortada büyük bir düğme kullanan çok basit bir programdır.

Kayıt sırasında, kaydı duraklatmak için kayıt düğmesinin altındaki Duraklat düğmesine, ardından kayda devam etmek için Duraklat düğmesine tekrar basabilirsiniz.

Windows Ses Kaydedici Düğmesi

Ayrıca, bir bayrak simgesiyle gösterilen işaretleyici bir düğme görürsünüz.  Bu düğme, ses kaydının önemli olan bazı bölümlerini işaretlemek için kullanılır. Daha sonra, sesin bu kısımlarını kolayca bulmak için bu işaretçileri kullanabilirsiniz.

Kayıt işlemini tamamladığınızda, kaydı bitirmek için tekrar ortadaki düğmeye dokunun. Ses klibi kaydedilecektir.

Windows Ses Kaydedici Listesi

Kaydedilen klip, ekranın sol üst köşesindeki videoya erişebileceğiniz listede görünür. Sayfanın altına yakın olan seçenekleri kullanarak dosyayı paylaşabilir, kırpabilir, silebilir veya yeniden adlandırabilirsiniz.

Windows Ses Kaydedici Seçenekleri

Ne yazık ki, kayıt cihazı, YouTube’da çalan bir şarkı gibi, bilgisayardan gelen sesleri yakalamıyor. Yalnızca ses kaydı gibi harici sesleri yakalayabilirsiniz.

Bilgisayarınızda çalınan dosyalardan ses yakalamak için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Oyun Çubuğunu Kullanma

Bilgisayarınızda kayıt yapmak istediğiniz video veya ses dosyasını oynatın ve kaydetmek istediğiniz bölüme gelmeden hemen önce dosyayı duraklatın.

Oyun çubuğunu açmak için Win+ tuşuna basın G. Bu özellik, oyun oturumlarını kaydetmek için kullanılır, ancak video veya ses dosyası gibi ekrandaki diğer etkinlikleri de kolayca kaydedebilir.

Windows Ses Kaydedici Oyun Çubuğu

Oyun çubuğundaki beyaz daire düğmesine tıklayın ve ses dosyasını çalmaya başlayın. Program otomatik olarak kayda başlayacaktır. Ses çalmayı bitirdikten sonra kaydı durdurmak için mavi kare düğmeyi tıklayın.

Windows Ses Kaydedici Oyun Çubuğu Durdurma

Kayıt, Captures klasörü içindeki dosya gezgininin Videolar bölümünde mp4 biçiminde saklanacaktır. Bu dosya, kaydetmek istediğiniz sesi ve videosunu içerecektir.

Windows Ses Kaydedici Oyun Çubuğu Yakalamaları

Saf bir ses dosyasına dönüştürmek için Any Video Converter (veya VLC )  kullanmanız gerekir. Bu, hemen hemen her ses veya video dosyasını başka bir oynatılabilir formata dönüştürmenize izin veren popüler bir ücretsiz indir ve kullan programıdır.

Windows Ses Kaydedici Avc

Any Video Converter programını kurduktan ve başlattıktan sonra, kaydettiğiniz klibi yükleyin ve bir mp3 dosyasına veya başka bir ses formatına dönüştürün.

Artık istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz yeni ses kaydınızı indirin.

Genel Olarak

Yukarıdaki yöntemlerin her ikisi de, ses kaydı gibi harici bir kaynaktan veya bilgisayarımızda oynayan bir video veya mp3 dosyasından ses kaydı oluşturmak için kullanılabilir. İkinci yöntem çok basit olmasa da, en sevdiğiniz şarkıların, filmlerin vb. Net ve kesintisiz ses kayıtlarını elde etmek için güvenilir bir şekilde kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 10’da Ses Kaydetme için yorumda bulun

    Windows 10’da Ses Kaydetme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10’da Ses Kaydetme için ilk yorumu yapabilirsin.