Windows 10’da Safari Tarayıcı Nasıl Kurulur

2 dk okuma süresi

Windows 10’da Safari Tarayıcı Nasıl Kurulur Safari, tüm Apple cihazlarında varsayılan web tarayıcısıdır. Çoğu kullanıcı artık Chrome tarayıcıyı kullanmayı tercih etmesine rağmen, Safari hala Apple cihazı kullanıcıları arasında popüler bir tarayıcıdır.

Sık sık Windows ve Mac bilgisayarlar arasında geçiş yaparsanız, Windows 10 çalıştıran bir bilgisayardayken Safari web tarayıcısını kullanmak isteyebilirsiniz.

Bu kılavuzda, Apple Safari tarayıcısını Windows 10’a nasıl indirip yükleyeceğimizi bileceğiz.

Safari’yi Windows 10’a yükleyebilir miyim?

Evet, Safari tarayıcısını Windows 10, Windows 8 ve Windows 7’ye de indirip yükleyebilirsiniz. Ancak, yakalama, Apple’ın artık Windows için Safari işletim sistemini geliştirmemesidir. Bu, Safari’nin en son sürümünün Windows işletim sistemi için mevcut olmadığı anlamına gelir.

Birkaç yıl önce piyasaya sürülen 5.1.7 Safari sürümünü indirip yüklemeniz gerekiyor. Bununla birlikte, Safari 5.1.7 sürümü Apple’dan resmi olarak indirilebilir ve hem 32 bit hem de 63 bit sistemler olan en son Windows 10 ile tamamen uyumludur. Windows için Safari’nin son sürümü 9 Mayıs 2012’de piyasaya sürüldü.

Safari’nin bu sürümünü Windows 10’a yüklemeden önce, eski bir sürüm olduğunu ve Safari’nin en son sürümünde bulunan güvenlik özelliklerinin çoğundan yoksun olduğunu unutmayın. 

NoT: İçinizin rahat olması için Chrome , Edge veya Firefox’un en son sürümünü kullanmanızı şiddetle öneririz.

Windows 10’da Safari nasıl kurulur?

Safari’yi Windows 10 veya Windows işletim sisteminin önceki sürümlerine yüklemek, diğer web tarayıcılarını yüklemek kadar kolaydır. 

  1. Safari 5.1.7 kurulum dosyasını Apple’dan indirmek için buraya tıklayın. Kurulum hem 32 bit hem de 64 bit Windows 10/8/7 sistemlerini desteklemektedir.
  2. Yükleyiciyi çalıştırın ve ardından yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Safari’nin en son sürümünü Windows 10’a yükleyebilir miyim?

Bu soruya cevabımız Ne yazık ki, Apple, Windows için Safari işletim sistemini geliştirmeyi uzun zaman önce bıraktığı için Safari tarayıcısının en son sürümünü Windows 10’a yüklemenizin bir yolu yoktur.

Çok az sayıda kullanıcı Windows’ta Safari’yi kullandığından Apple Windows için Safari’yi geliştirmeyi durdurdu.

Safari’nin en son sürümünü denemek istiyorsanız, Windows 10’a sanal bir makineye kuraraj macOS’un en yeni sürümünü yüklemeniz gerekmektedir

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x