Windows 10 Mağazası Açılmıyor

Windows 10 Mağazası Açılmıyor Windows Mağazası, kullanıcılardan büyük miktarda istek aldıktan sonra Microsoft tarafından Windows 8’e dahil edildi. Gerçekten de, bir mağazayı Windows’un diğer güçlü rakibi olarak entegre etmek gerekiyordu, yani Apple zaten OSX içinde çalışan bir App Store’a sahip. İndirilebilecek daha az uygulama olması nedeniyle Windows Mağazası pek beğenilmedi ve ayrıca bazı hatalar da vardı. Bu nedenle, Windows 10’da Microsoft, işlemlerini daha sorunsuz hale getirmek için Windows Mağazası’nda bazı değişiklikler yaptı ve bilinen bazı hataları kaldırdı.

Ancak yine de Windows 10 kullanıcıları, Windows 10 Mağazası’nın açılmadığını bildirdi. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra bile mağaza açılmıyor. Kullanıcılar, yalnızca mağazada bulunan oyunları ve uygulamaları indirmelerini kısıtladığı için mağazanın kapanmasını istemedikleri için oldukça kötü. Bu yüzden, Windows 10 Mağazanızı tekrar çalışmaya başlamanız için size rehberlik edeceğim.

“Windows 10 Mağazası Açılmıyor” Sorunun Arkasındaki Neden

Windows 10 Mağazası’nın açılmamasının arkasındaki suçlu, C dizini içindeki belirli bir klasörde depolanan Windows Mağazası’nın yerel önbellekleri olabilir. Diğer önemli neden , işletim sistemi içindeki bazı çakışmalar nedeniyle bozulabilecek Windows Mağazası kayıtlarıyla ilgili olabilir.

“Windows 10 Mağazası Açılmıyor” Sorununu Düzeltmek İçin Çözümler

Bu sorun, Windows Mağazası önbelleklerini sıfırlayarak veya Windows Mağazası tarafından oluşturulan yerel önbellekleri silerek çözülebilir . Bu sorun, Powershell kullanılarak Store uygulamasının yeniden kaydedilmesiyle de çözülebilir. Yapmak için aşağıdaki yöntemleri izleyin.

Ancak çözümlere geçmeden önce, çalışan bir internet bağlantınız olduğundan ve sisteminizin tarih / saatinin doğru olduğundan emin olun. Ayrıca, sistem sürücünüzde yeterli boş alanınız olduğunu doğrulayın. Ayrıca, herhangi bir VPN / proxy’yi kapatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yöntem 1: Windows Mağazası Önbelleğini Sıfırlayın

Bu sorun , Komut İstemi kullanılarak Windows Mağaza Önbelleği sıfırlanarak çözülebilir. Öte yandan, dizinin içinde depolanan yerel önbellekleri de silebilirsiniz.

Komut İstemi Kullanarak Windows Mağazası Önbelleklerini Sıfırlayın

  1. Başlat menüsü simgesine sağ tıklayıp listeden Komut İstemi’ni (Yönetici) seçerek Komut İstemi açın.
  2. Komut istemine ” wsreset.exe ” komutunu yazın ve yürütmek için Enter tuşuna basın. Windows mağazasının önbelleklerini temizler. Tamamlandıktan sonra, çalışıp çalışmadığını görmek için mağaza uygulamasını tekrar kontrol edin.
Windows 10 mağazası açılmayacak1
Wsreset.exe komutunu yürütün

Yerel Önbellekleri Manuel Olarak Silin:

1.Windows Mağazası’nın yerel önbelleklerini silmek için, aşağıda belirtilen aşağıdaki klasöre gidin ve bu klasörde bulunan tüm dosyaları silin.

Not: Gizli dosyalarınızın görünür olduğundan emin olun. Bunları görünür kılmak için herhangi bir klasörü açın ve en üstte bulunan Görünüm paneline gidin. Görünüm panelinin içinde, Gizli öğeler olarak etiketlenmiş kutuyu işaretleyin ve bu, dosyaları gösterir.

C:\Users\user_name\AppData\Local\Packages\Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe\LocalCache

user_name, kullanıcı hesabınıza bağlı olarak farklı olacaktır. Yani, bunu aklınızda bulundurun.

2. Dosyaları sildikten sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için mağaza uygulamasını tekrar açın.

Yöntem # 2: Windows Mağazasını Kaydettirin

  1. Cortana’yı kullanarak arayarak Powershell uygulamasını açın ve yönetici olarak çalıştırın. PowerShell’i Yönetici olarak açın
  2. Powershell’in içinde, Windows Mağazası uygulamasını yeniden kaydetmek için aşağıdaki komutu çalıştırın. Mağazayı yürütmek ve yeniden kaydetmek için bu komutu yapıştırın ve klavyede Enter tuşuna basın.
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.xml

3. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için mağazayı yeniden açın.

Yöntem 3: AppxManifest.XML Bulunamıyor

  1. Yöntem 2’yi izledikten sonra, aşağıdakileri belirten bir hata alırsanız
Cannot find path 'C:\WINDOWS\WinStore\AppxManifest.XML' because it does not exist.

2. Sonra Powershell Penceresinde aşağıdaki iki komutu yürütün

Set-ExecutionPolicy Unrestricted

ve ENTER tuşuna basın.

3. Ardından aşağıdakileri kopyalayın / yapıştırın veya yazın

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

ve ENTER tuşuna basın.

Sistem dosyalarını geri yüklemek için DISM komutunu uygulayabilirsiniz. Windows’un N sürümünü kullanıyorsanız , sorunu gidermek için Media Feature Pack’i yükleyeceğinizi unutmayın.

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, o zaman yeni bir yönetici kullanıcı hesabı oluşturun ve adımları yeniden uygulayın veya ağ ile Güvenli Modda deneyin.

Ayrıca, sistem geri yüklemesini gerçekleştirebilir veya Windows’u sıfırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 10 Mağazası Açılmıyor için yorumda bulun

    Windows 10 Mağazası Açılmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10 Mağazası Açılmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.