WhatsApp web’e yepyeni bir rakip Amazon Chime

2 dk okuma süresi
WHATSAPP web ve Facebook Messenger, beklenen bir rakip – ABD perakende web sitesi, Amazon’dan yeni bir rakibe sahip.
Amazon, Chime adında yeni bir mesajlaşma servisi başlattı.

Yeni görüntülü sohbet ve konferans arama yazılımı Microsoft Skype ile benzer işlevselliğe sahiptir.

Amazon Chime, WhatsApp Web platformunun başlamasıyla, ayrıca PDF’ler de dâhil olmak üzere dosya gönderme ve alma desteği sayesinde, WhatsApp’ın rekabet etmeye çalıştığı bir dizi özelliklere sahiptir.

Amazon’a göre, yeni Chime yazılımı işyerindeki ekipler ve bireyler arasındaki iletişimi basitleştirmek istiyor.

Video aramaları, VOIP çağrıları, anında mesajlaşma ve tarama paylaşımı, Amazon Chime tarafından desteklenmektedir.

Yeni Amazon hazırlanmış iletişim uygulamaları Android, iOS, Mac ve Windows’ta kullanılabilir. WhatsApp web’e yepyeni bir rakip Amazon Chime

Amazon, sohbet uygulamasının mobil cihazlar temel alınarak kurulduğunu ve bu nedenle her şey akıllı telefonlar gibi küçük ekran cihazlarında kesintisiz olarak çalışıyor ve kullanıcıların taşınabilir cihazlardan genişleyen masaüstlerine ağrısız bir şekilde aktarılmasını sağladığını söylüyor.

Chime, tek bir tıklamayla veya tıklamayla video konferans aramaları yapmanızı sağlar. Masaüstünüzde en fazla 16 kişiye veya mobil cihazlarda 8 kişiye video konferans yapabilirsiniz.

Uygulamaya, kullanıcıların kurum içindeki veya dışındaki kişilerle mesajlaşmalarını sağlayan geleneksel bir sohbet odacığı unsuru da var.

Amazon’a göre, “Sadece bir kişi veya bir grupla sohbet edebilirsiniz ve dosyaları konuşmaya ekleyerek anında paylaşabilirsiniz.

“Sohbetleriniz otomatik olarak cihazlarınız arasında senkronize edilir ve sohbet geçmişiniz aranabilir”.
Amazon Chime

Amazon, Amazon Chime’e geçmenin güvenlik avantajlarına da vurgu yapmak istiyor.

Chime, WhatsApp gibi kullanıcıların mesajlarını, seslerini, video dosyalarını ve diğer yüklenen içeriği  AES 256-bit şifrelemeyi kullanarak şifreler.

Görsel liste ayrıca, her bir toplantıya kimin katıldığını hızlı ve kolay bir şekilde gösterir ve yalnızca kimliği doğrulanmış kullanıcılar katılabilmek için toplantılar kilitlenebilir.

Amazon Chime, kredi kartı olmadan 30 gün denemekte serbesttir. Amazon Chime inceleme

30 günlük denemeniz bittikten sonra, müşteriler ekran paylaşımını içermeyen ve görüntülü görüşmelerde iki kişilik bir limiti bulunan Amazon Chime Basic’i ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirler. WhatsApp web’e yepyeni bir rakip Amazon Chime

Sizi 2.550 dolara ayıracak Amazon Chime Plus, ekran paylaşımı ve kurumsal dizini kullanma becerisini içerir.

Ayda 15 Dolar olan Amazon Chime Pro, 100 kişiye kadar video toplantıları ve kişisel toplantı URL’lerinin yanı sıra yukarıda listelenen diğer tüm özellikleri ekler.

Şunları yapabilirsiniz  burada ayrıntılı bir plan yapısı ve farklılıkları kontrol. WhatsApp web’e yepyeni bir rakip Amazon Chime

Amazon Chime şimdi indir ücretsiz olarak  kullanılabilir.

Amazon Chime video izle

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x