Ayrıştırma Hatası Nasıl düzeltilir

3 dk okuma süresi

Ayrıştırma Hatası Nasıl düzeltilir – Android’de Paketi Ayrıştırma hatası diye bir Sorun Var Android telefona bir uygulama yüklemeye çalıştığınızda, bazı belirli hata mesajlarını göstererek başarısız olabilir. “ Paketi ayrıştırmada bir sorun var ” bunlardan biri. Ayrıştırma hatasını düzeltmek için bazı yararlı adımlar atabilirsiniz.

Android, mobil platform için en popüler işletim sistemidir. Akıllı telefon kullanıcılarının neredeyse% 84’ü kullanıyor. Kullanıcıların çoğu, telefonlarındaki ayrıştırma hatası 492 , hata 498 , ayrıştırma hatası gibi bazı yaygın hatalarla karşılaşabilirler. Her sorunun bir çözümü vardır. Yani, endişelenme.

Ayrıştırma hatası:

Bazen akıllı telefonumuza, sekmemize vb. Yükleyemiyoruz. Bu, bazı dâhili veya harici sorunlardan kaynaklanmaktadır. Ayrıştırma Hatası bunlardan biridir. Bir uygulamayı yüklerken ” Paketi Ayrıştırmada Bir Sorun Var ” ifadesini gösterebilir.

Paketi Ayrıştırma Sorununun Nedenleri:

Bunlar, bu hatanın arkasındaki bazı nedenler –

  1. İndirdiğiniz APK dosyanız bozulmuş olabilir.
  2. Bilinmeyen kaynaktan uygulama yükleme, telefonunuzda devre dışı bırakılabilir.
  3. Uygulama akıllı telefonunuz, Sekmeniz veya OS sürümünüzle uyumlu değil.
  4. Akıllı telefonunuzda veya Sekmede dahili bir hata olabilir.

Ayrıştırma Hatası – Paketi Ayrıştırmada Bir Sorun Var

Şimdi bu android hatası için çözümü bilmek zamanı. İnternet’te birçok garip fikir var. Ancak, çoğu bu sorun için doğru çözüm değildir. Ayrıştırma hatası nasıl düzeltilir

1. Bilinmeyen Kaynaklardan Yüklemeye İzin Ver

Bazen android, bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemelerine izin vermez ve ‘Paketi Ayrıştırmada Bir Sorun Var’ ifadesini gösterir. Parse Error demek istiyorum. Bu yüzden bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapılmasına izin verin. Bunu yapmak için  Ayarlar> Güvenlik  ve Bilinmeyen Kaynakları kontrol et. Ardından telefonunuzu yeniden başlatın. Belki Android cihazınızda ayrıştırma hatasını düzeltir.

2. APK dosyasını kontrol edin

  1. adım işe yaramazsa, indirilen APK dosyasını kontrol etmeyi deneyin. Tamamen indirilmiş veya bozuk olup olmadığını kontrol edin. Bilinmeyen bir kaynaktan indirdiyseniz, tekrar güvenilir bir kaynaktan indirmeyi deneyin. Ardından, yüklemeyi deneyin. Google oyun mağazasında varsa, oradan yüklemeyi deneyin. Umarım cihazınızda ayrıştırma hatasını düzeltir.

Varsayılan APK dosya adını ve kodunu değiştirirseniz, ayrıştırma paketi hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden, Siz veya bir başkasının kodu ve varsayılan APK adını değiştirmediğinden emin olun. Ardından, yüklemeyi deneyin. Umarım, yine sorunla karşı karşıya olmazsın.

3. Ayrıştırma Hatasını Düzeltmek için Güvenlik ve Temiz Uygulamaları Devre Dışı Bırakma

Bazen, antivirüs veya temizleyici uygulamaların devre dışı bırakılması, ayrıştırma hatasını şaşırtıcı bir şekilde düzeltebilir. Benim gibi, Avast, AVG, Avira, Norton, Bitdefender, Kaspersky, CM Security veya 360 Güvenlik uygulamalarını kullanan birçok kullanıcı var. Yine, Temiz Master, CCleaner veya diğer temiz uygulamalar çok popüler. Bunlardan herhangi birini kullanıyorsanız, bu tür uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin.

4. Ayrıştırma Hatasını Düzeltmek için Eski APK’yı kullanın

İlk üç yöntem işe yaramazsa, uygulamanın cihazınızla tam olarak uyumlu olmadığı anlamına gelir. Yani, eski APK sürümünü indirebilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz. Umarım, çalışacaktır.

1. Android işletim sistemini yükseltin

Uyumsuz uygulamalar size ayrıştırma hatasını gösterebilir. Dolayısıyla, Android’in eski bir sürümünü kullanıyorsanız, onu en son / daha yeni sürüme geçirin.

2. Önbelleği, Çerezleri ve Kullanılmayan Verileri Temizle

Telefonunuzdaki önbelleği, çerezleri ve kullanılmayan verileri temizlemek için telefonunuzun dahili temizleyicisini veya temiz ana lite gibi üçüncü taraf uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bundan sonra, uygulamanızı tekrar yüklemeyi deneyin.

3. Android’i sıfırlama

Bu yöntemi her zaman izlememelisiniz. Telefonunuzu sıfırlamak, tüm uygulamaları (Önceden yüklenmiş uygulamalar hariç) ve verileri telefonunuzun belleğinden sileceğinden dolayı yedek almayı sakın unutmayın. Ama android sıfırlama ayrıştırma hatasını düzelte bilir.

4. Yeni bir telefon al 🙁

Peki, bu çözümü beklemezsiniz. Ama bu doğru, sen ayrıştırma hatası kurtulmak istiyorsanız, yeni bir akıllı telefon almak zorunda kalabilirsiniz. Hiçbir yöntem işe yaramıyorsa ve eski akıllı telefonunuzdaki önemli uygulamaları yükleyemiyorsanız, yeni uyumlu bir cihaz düşünebilirsiniz.

Başka bir çözüm biliyorsanız, bunu yorum kutusuna ekleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x