WhatsApp ‘herkes için sil’: Silinen mesajları görme WhatsApp

WhatsApp ‘herkes için sil’: Silinen mesajları görme WhatsApp Çok beklenen ‘ herkes için sil ‘ özelliği  bence çok faydalı ve güzel bir özellik yanlışlıkla birine bir mesaj gönderdiğinizde bunu karşı taraftan da silmeniz bence muazzam birey. Yalnız Whatsapp Mesajlar gönderen tarafından silindikten sonra bile göndermiş olduğunuz kişi mesajı göre bilir.

Android Boss , WhatsApp mesajlarının Android sistem bildirim günlüğüne kaydedildiğini tespit etti. Öyleyse, diğer kişinin sildiği mesajları görmek için sadece bu kaydı girme meselesi. Bu kayıt defterine erişim kolaydır ve girmenin birçok yolu vardır.

Bu hile sınırlamasına rağmen, mükemmel çalışır. Bir mesajın bildirimi yanlışlıkla silindiğinde çok kullanışlıdır.

Devam etmek için, en az Android 6 veya 7 ile bir telefonunuz olduğundan emin olun. Uyumluluk bir telefondan diğerine değişir.

Bildirim günlüğündeki silinmiş mesajlara bakın

Android sistemi yerel bildirimleri kayıt defterine girmek için, en basit şey uygulama Yükleme Geçmişi yüklemek (Güvenli bir şekilde indirip yükleyebileceğiniz  yüklenebilir bir APK ).

Sonunda WhatsApp yazan bildirimi araman gerekiyor . Mesaj , başlangıçta açıklayıcı resimlerde görebileceğiniz gibi, “android.text” yazan satırda okunabilir .

Önerilen APP hakkında iyi bir şey, bu kayıt defterinin sadece bir DOĞRUDAN ERİŞİM olmasıdır. onlar Android’in orijinal kaydını görmeyeyim çünkü Google’dan diğer uygulamalar benzer bir adla Çal yüklemeden önermiyoruz. Ayrıca, bildirimlerinize ve önlem olarak verilmemesi gereken diğer izinlere erişim gerektirir. söz APK güvenli ve güvenilir bir kaynak olduğunu, ancak yine de bunu önlemek isterseniz aşağıda gösterildiği gibi, Nova Launcher kullanabilirsiniz.

Silinen iletilere erişmenin diğer yolları

Nova Launcher

Nova Launcher gibi gelişmiş bir başlatıcı kullanıyorsanız , yukarıda belirtilen Bildirim Geçmişi uygulamasını yüklemeniz gerekmez. Bu başlatıcının seçeneklerinde bildirim günlüğüne giden kısayolu bulabilirsiniz:

 1. Ana ekranda boş bir alana uzun basın
 2. “Widget’lar” a hafifçe vurun
 3. “Etkinlikler” e uzun basın ve ana ekrana atladığınızda bırakın.
 4. Görünecek listede “Ayarlar” a dokunun.
 5. Alt listede, ana ekranda kısayolu oluşturmak için “Bildirim Günlüğü” ne dokunun.

Bu kısayoldan Android bildirimlerinin geçmişini girebilir ve başlangıçta belirtildiği gibi WhatsApp silinen iletileri okuyabilir veya görüntüleyebilirsiniz.

Silinen iletilerin kurtarılmasına yönelik sınırlamalar

 • Yalnızca daha önce görülmüş veya bildirimleri etkileşimli olan iletiler alınabilir (örneğin, bildirim çubuğundaki bildirim atılır veya kaldırılır veya kayan bildirim kaybolacaksa, ileti BİTMEDEN ). Sistem yalnızca bu olaylardan birini algıladığında, mesajı kayıt defterine kaydeder. Aksi halde, mesajı “Bu mesaj silindi” mesajıyla değiştirin.
 • Silinen mesajın sadece ilk 100 karakteri (yaklaşık) görünecektir.
 • Kayıt defteri, aynı anda yalnızca sınırlı sayıda bildirim tutar. Bu limite ulaşıldığında, en eski bildirimler son yerlere “boşluk” vermek için silinir. Ve bu kayıt, telefon yeniden başlatıldığında tamamen silinir ve yeni bildirimler yeniden kaydedilmeye başlar.
 • Birden fazla alınan mesajlar toplanırsa, bunları gördükten veya birleştirilmiş bildirimi iptal ettikten sonra, bildirim günlüğüne yalnızca son mesaj kaydedilir.
 • Mesajın bildirimi oluşturulmuş olmalıdır. Ekran açıkken ve ön alandaki görüşmelerde (bildirim oluşturmayan koşul) bir mesaj aldıysanız, mesaj günlüğünde görünmez.
 • Sadece metni kurtarabilirsiniz. Fotoğrafları kurtaramaz. Burada, kaydın silinen mesajın bir resim olup olmadığını (WhatsApp’ın yapmadığı) açıkça belirttiğine dikkat çekmek gerekir. Silinen metin bir metinse, kayıt “Bu mesaj silindi”, yani WhatsApp’ın her durumda gösterdiği şey.
 • Android 7’de uygulanabilir ve daha yüksek sürümlerde olduğuna inanıyoruz. Android 6’da test ettik ve bu sistem bildirim geçmişi seçeneğine sahip olmasına rağmen, bu bildirimlerin içeriğini göremedik. Ama devam et, dene!

Sildiğiniz takdirde diğer kişinin mesajlarını yedekleyin.

aldığınız şeyin bir yedeğini alan uygulamalar vardır. Bu uygulamalarla ilgili en iyi şey, yukarıdaki sınırlamalardan hiçbirinin olmamasıdır. Görmediğiniz mesajları, hemen hemen her Android sürümünde, sadece WhatsApp değil, aynı zamanda Telegram mesajlarını da kurtarabilirsiniz

WhatsRemoved , Herkes için WA Silme ve Son Bildirim uygulaması test ettik.

Buradaki tek gözlem Başlangıçta belirtildiği üzere, Android kendi kayıtlarında gelen mesajları okursanız bu üçüncü taraf uygulamalar gerekli değildir, bildirimlerinizi okumasına izin gerektiğidir.

WhatsApp Bildirimleri etkinleştirilmelidir

Mesajların içeriğinin cep telefonu bildirimlerinden çıkarıldığını anlamak önemlidir. Bu nedenle, kayıt defterindeki veya yedek uygulamadaki silinmiş WhatsApp mesajlarını görebilmeniz için, WhatsApp bildirimlerinizin DEVRE DIŞI BIRAKILMADIĞINDAN emin olun. Uygulama ayarlarında “Bildirimler” seçeneği, etkinleştirilmesi gereken minimum “Bildirimlere izin ver” seçeneğidir.

Sonuç olarak

Aslında bu işlemi WhatsApp 2.17.395’de tespit ettik. Neredeyse bir yıl sonra, başka bir cep telefonundan silinmiş mesajların kurtarılması belirtilen şekilde devam ediyor. Android için WhatsApp 2.18 üzerinde test ettik.İletileri bildirim günlüğünde görme konusunda sorun yaşıyorsanız (örneğin, bildirim genişlemiyor), içeriğin kopyasını zorlamak için bildirimi basılı tutmayı deneyin ve görmek için başka bir uygulamaya yapıştırabilirsiniz. Başka bir çözüm ise cihaz ayarlarını sıfırlamaktır (Ayarlar> Yönetim> Ayarları Sıfırla). Telefonunuzda bu seçenek yoksa, telefonun fabrika ayarlarını geri yüklemeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. WhatsApp ‘herkes için sil’: Silinen mesajları görme WhatsApp için yorumda bulun

  WhatsApp ‘herkes için sil’: Silinen mesajları görme WhatsApp için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp ‘herkes için sil’: Silinen mesajları görme WhatsApp için ilk yorumu yapabilirsin.