Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır? instagram hesabınızı sildiyseniz ve yeniden kullanmak istiyorsanız, Instagram’ın politikasına göre, önceki hesabınızı veya daha önce kullandığınız kullanıcı adını geri alamazsınız. Ancak, geçici olarak devre dışı bıraktıysanız, bir hesabı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Hızlı Özet

1. Kendi kendine devre dışı bırakılmış hesabınızın bir günlüğüne devre dışı bırakıldığından emin olun.
2. Instagram’u açın.
3. Giriş bilgilerinizi girin.
4. Giriş yap’a dokunun.

1.Yöntem

Bir Hesabı Yeniden Etkinleştirme

 1. Hesabınızın yeterince uzun süre devre dışı bırakıldığından emin olun. Hesabınızı devre dışı bırakmayı seçtikten sonra, işlemin tamamlanması için genellikle birkaç saat gerekir. Bu süre zarfında hesabınızı yeniden etkinleştiremezsiniz.

  • Hesabınız bir günden fazla devre dışı bırakıldıysa, sorunsuz bir şekilde tekrar oturum açabilmeniz gerekir.
 2. Silinen bir hesabı yeniden etkinleştiremeyeceğinizi bilin. Instagram hesabınızı silmeyi seçtiyseniz, silme işleminden sonra yeniden etkinleştiremezsiniz.

 3. Instagram açın. Çok renkli bir kameraya benzeyen Instagram uygulama simgesine dokunun.

 4. Kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin. Üst metin alanında bunu yapın. Yeniden etkinleştirmek istediğiniz hesapla ilişkilendirildiği sürece bu kimlik bilgilerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.

  • Instagram’in yüklediği ekrana bağlı olarak , giriş sayfasını görüntülemek için önce Giriş Yap düğmesine veya bağlantıya dokunmanız gerekebilir.
 5. Şifrenizi girin. Bunu “Şifre” metin kutusunda yapın.

  • Şifrenizi hatırlamıyorsanız, sıfırlamanız gerekir.
 6. Giriş yap’a dokunun . Ekranın alt kısmında. Giriş bilgileriniz doğru olduğu sürece, bunu yapmanız Instagram’a giriş yapıp hesabınızı yeniden etkinleştirir.

  • Hesabınıza tekrar giriş yapmak onu yeniden etkinleştirir, böylece giriş yaptıktan sonra yeniden etkinleştirme adımlarını uygulamanız gerekmez.
   Ekrandaki talimatları takip edin. Instagram hesabınızın ne kadar süreyle devre dışı bırakıldığına bağlı olarak, hesabınıza devam etmeden önce güncellenmiş Kullanım Şartlarını kabul etmeniz veya telefon numaranızı doğrulamanız gerekebilir.

  2.Yöntem

 1. Hesabınızın askıya alındığını doğrulayın. Instagram uygulamasını açın ve doğru kimlik bilgileriyle giriş yapmayı deneyin. Oturum aç’a dokunduktan sonra “Hesabınız devre dışı bırakıldı” (veya benzer bir şey) yazan bir mesaj görürseniz , Instagram, Kullanım Şartları’nı ihlal ettiği için hesabınızı devre dışı bırakmıştır. 

  • Bir hata mesajı görüyorsanız (ör. “Şifre veya kullanıcı adı” gibi) hesabınız Instagram tarafından devre dışı bırakılmadı. Bir düzeltme için sorun gidermeyi deneyin.
 2. Instagram itiraz formunu açın. Bilgisayarınızın web tarayıcısında https://help.instagram.com/contact/606967319425038 adresine gidin. Instagram’ın Instagram hesabınıza erişmenize izin vermesini istemek için bu formu kullanabilirsiniz.

 3. Adınızı giriniz. Sayfanın üst kısmındaki “Tam ad” metin kutusuna, Instagram hesabınızda görünen ad ve soyadınızı girin.

 4. Kullanıcı adınızı giriniz. Instagram kullanıcı adınızı “Instagram Kullanıcı Adınız” metin kutusuna yazın.

 5. E-posta adresinizi ve telefon numaranızı girin. Sırasıyla “E-posta adresiniz” ve “Telefon numaranız” metin kutularında bunu yapın.

 6. İtiraz isteğinizi girin. Sayfadaki son metin kutusuna, neden hesabınızın devre dışı bırakılmaması gerektiğini düşündüğünüzü açıklayan kısa bir mesaj yazın. İtirazınızı yazarken, aşağıdaki yönergeleri unutmayın:

  • Hesabınızın devre dışı bırakıldığını ve devre dışı bırakmanın bir hata olduğuna inanıyorsunuz.
  • Özür dilemekten kaçının, bu şekilde bir tür hataya işaret eder.
  • Gönülüğünüzü iyi tutun ve sert bir dil kullanmaktan kaçının.
  • İtirazınızı “Teşekkür ederiz!” İle sonlandırın.
 7.  Gönder . Sayfanın alt kısmında mavi bir düğme var. Bunu yapmak itirazınızı Instagram’a gönderecektir; Hesabınızı yeniden etkinleştirmeyi tercih ederse, bildirildiğinde oturum açabilirsiniz.

  • Instagram bir karar ulaştığında itiraz sürecini günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

3.Yöntem

Sorun Giderme Giriş Sorunlarını

 1. E-posta veya telefon numaranız ile giriş yapmayı deneyin. Kullanıcı adınızla giriş yapmaya çalışmazsa, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı kullanmayı düşünün.

  • Aynı şekilde, genellikle e-postanızı veya telefon numaranızı kullanıyorsanız, kullanıcı adınızla giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
  • Seçtiğiniz giriş bilginizden bağımsız olarak şifrenizin doğru olması gerekir.
 2. Şifrenizi sıfırlayın . Instagram hesabınız için doğru şifreyi hatırlayamıyorsanız, bunu telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan sıfırlayabilirsiniz.

 3. Giriş yaparken telefonunuzun Wi-Fi özelliğini kapatın. Instagram uygulaması (giriş bilgileriniz değil) sorunsa, Wi-Fi yerine hücresel veri kullanmak bazı giriş sorunlarını çözebilir.

 4. Instagram’a erişmek için farklı bir platform kullanın. Telefonunuz veya bilgisayarınız, hesabınıza giriş yapmanıza engel olan önbelleğe alınmış bilgilere sahip olabilir; öyleyse, hesabınıza giriş yapmak için farklı bir telefon, bilgisayar veya tarayıcı kullanarak bu sorunu düzeltebilirsiniz.

 5. Instagram uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin. Bazı durumlarda, yeniden yükleme, uygulamanın neden olduğu giriş sorunlarını çözecektir.

  • Instagram uygulamanızın güncel olmaması durumunda, bu, uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan da emin olacaktır.
 6. Instagram’ın Kullanım Koşullarını ihlal edip etmediğinizi düşünün. Hesabınızın mevcut olmadığını belirten bir mesaj alıyorsanız, Kullanım Şartları ihlali nedeniyle hesabınız Instagram tarafından silinmiş olabilir.

  • Yaygın ihlaller arasında çıplaklık yayınlamak, diğer kullanıcıları zorbalık etmek, zararlı ürünleri tanıtmak ve sahtecilik yapmak sayılabilir. 
  • Kullanım Şartları ihlalleri genellikle hesabınızın uyarı vermeden askıya alınmasına veya silinmesine neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır? için yorumda bulun

  Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.