modemdeki usb portu ne işe yarar

modemdeki usb portu ne işe yarar Günümüzde, birçok modem üreticisi, modem in arkasında bir USB bağlantı noktası sağlıyor. İnsanların çoğu USB bağlantı noktasını dizüstü bilgisayar veya bilgisayarda nasıl kullanacaklarını biliyor. Ancak insanların çoğu bilmiyor olabilir, modem deki USB’nin amacı nedir? Burada, kablosuz modemdeki USB bağlantı noktasının amacı ve nasıl kullanılacağı ile ilgili ayrıntıları veriyoruz. USB portlu kablosuz modemler genellikle usb router, usb kablosuz modem olarak adlandırılır.

Modeminizde bulunan Ethernet bağlantı noktası veya RJ-45, bir dizüstü bilgisayara veya PC’ye ve birkaç başka ağ aygıtına bağlanmaya yardımcı olurken, modemdeki USB, harici sabit disk ve yazıcı gibi diğer bilgisayar çevre birimleriyle hatta 3G modem bile bağlamayı sağlar.

Harici Sabit sürücüyü veya depolama birimini bağlayın

Modeme harici bir sabit disk takabilir ve eşyalarınızı bir dizüstü bilgisayar veya mobil cihazda kablosuz olarak alabilirsiniz. Harici sabit diskte saklanan terabayt boyutundaki filmlere bir dizüstü bilgisayardan akıllı telefondan kablosuz olarak erişilebilir. Cihazın bağlı olduğu küçük Ağ gibi (NAS). Avantajları, hayal edebileceğinizden çok daha fazlası, kullanmaya başladığınızda, bunun inanılmaz faydalarını anlayacaksınız.

Harici sabit disk ve depolama ile ilgili sorunlar

Hatta harici sabit diskinizde çok fazla video, film var ve onu izlemek için önce dizüstü bilgisayarınıza bağlamanız ve güvenli bir şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Depolama alanının sürücü olarak görünmesi biraz zaman alacaktır.Kullanımdan sonra, depolama cihazını güvende tutmak zorundasınız. Kardeşiniz aynı zamanda medyaya veya videolara da erişmek istiyorsa, işiniz bitene kadar beklemek zorundadır. Tüm bu sorunlar harici sabit disk kullanımını zorlaştırıyor.

Modem USB bağlantı noktasından nasıl yararlanabilirsiniz?

USB portlu Modemler sayesinde sabit diskiniz bulutta daima sizi bekliyor. Artık Sabit diskiniz bir medya sunucusu olarak kullanılabilir. Filmleri doğrudan depolama alanından aktarabilirsiniz. Bu kendi modem usb etkin noktanızı oluşturmanın en kolay yoludur

Sadece bu değil, aynı anda birden fazla aile üyesi ona erişebilir. Sabit disk için daha fazla beklemek yok. USB sürücü paylaşımını, 192.168 gibi Router URL yapılandırmasına giderek etkinleştirebilirsiniz. Bu şekilde, dosya paylaşımını etkinleştirebilirsiniz.

Yazıcı sunucusu olarak modem USB bağlantı noktası

USB üzerinden modeme bir yazıcı bağlanabilir. Akıllı telefonunuzdan bile bir dizüstü bilgisayardan önemli belgenizin bir kopyasını alabilirsiniz. USB bağlantı noktası, yazıcınızı kablosuz modeme bağlı dizüstü bilgisayarlarla paylaşmanızı sağlar. Wifi özellikli yazıcılar biraz maliyetlidir. Bunun yerine uzun bir USB kablosu satın alabilir ve modemi yazıcıya bağlayabilirsiniz. Bu sayede sadece yazıcı maliyetinden tasarruf edemezsiniz, aynı zamanda belgeleri de anında yazdırabilirsiniz.

Modem USB portu ve Ethernet portu

İnternette bir telefon hattı üzerinden bağlanmak için DSL modem kullanıyorsanız, belki de USB portu ile internette bağlanabildiğinizi biliyorsunuzdur. Tartışma ethernet portu veya USB portu kullanılıp kullanılmayacağıdır. Kısa cevap Ethernet portudur. USB bağlantı noktasının birincil amacı, yerel depolama ve yazıcıyı Internet’e bağlamaktır. İşte hızlı sebepler.

  • Performans: Ethernet portu, USB portundan daha iyi bir performans sunar
  • Ethernet portuna bağlanmak için herhangi bir sürücü yüklemenize gerek yok

Sonuç Olarak

Modem az sayıda USB bağlantı noktasına sahip olacak, bunları akıllıca kullanacak. İnternet bağlantısı için kullandığınız bir USB bağlantı noktanız varsa, depolama ve yazıcıyı bağlamak zor olacaktır. Ethernet bağlantısı USB bağlantısına göre daha güvenilirdir. Son olarak, modeminiz hem USB portu hem de Ethernet kullanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. modemdeki usb portu ne işe yarar için yorumda bulun

    modemdeki usb portu ne işe yarar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak modemdeki usb portu ne işe yarar için ilk yorumu yapabilirsin.