USB üzerinden telefonunuza harici bir sürücü nasıl bağlanır

USB üzerinden telefonunuza harici bir sürücü nasıl bağlanır Cihazınızı bir oyun konsolu, çoklu ortam veri tabanı olarak veya sadece çok sayıda fotoğraf çekmek için kullanıyor olsanız da, birçoğumuz cihazımızı USB üzerinden başka bir şeye bağlamak isteriz. Peki bir Android tablete ve akıllı telefona bir sabit sürücü, USB çubuğu veya aksesuar nasıl bağlanır.

Cihazınızın uyumlu olduğunu kontrol edin

Bir Android tablete veya cihaza sabit disk veya USB stick bağlamak için USB OTG (On Go) uyumlu olmalıdır. Uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım? Bu basit, sadece üreticinin web sitesini veya cihazınızın kutusunu kontrol edin.


Ve bu tüm USB OTG’nin yapamadığı bir şey değil. Cihazınızın bir USB ana bilgisayar işlevi görmesini sağlayarak – yani, bağlandığınız diğer cihazların patronu olmak için – depolama aygıtınız, klavyeler veya hatta müzik enstrümanları gibi ek donanımları el cihazınızla birlikte kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonunuz gerçekten eskiyse, artık kutuya sahip değilseniz veya model numarasından emin değilseniz, kontrol etmek için Chainfire’ın uygulamasını, USB Ana Bilgisayar Teşhisi’ni kullanabilirsiniz. 

  • Uygulama sürümü: 1.3
  • Uygulama boyutu: 467 KB
  • Uygulama Uyumluluğu: Android 2.3 veya üstü
  • Ekonomik model: Ücretsiz

Daha büyük kapasiteli sürücüler için güç hakkında bir kelime

Dizüstü bilgisayarınıza veya PC’nize harici bir sabit sürücü bağladığınızda, sürücünün kendisi bilgisayarınız tarafından desteklenir. Depolama alanınızı Android telefonunuza bağladığınızda da aynısı geçerlidir. Bununla birlikte, çoğu akıllı telefon bir bilgisayar kadar güç çekemez ve bu da sorunlara yol açabilir.

Çoğu akıllı telefon sadece yaklaşık 0,5 A güç sağlayabilir. Harici sürücünüz bundan daha fazlasını gerektiriyorsa, sadece bağlantıyı kesecektir. Başlangıçta sabit sürücüler biraz daha fazla suya ihtiyaç duyar. 

Ek bir güç kaynağı ekleyerek sorunu çözebilirsiniz. Bir güç bankası ile cihazınıza bağlantı kurmanıza izin verecek bir adaptörün tutulması gerekir. Bunu yapın ve harici depolama alanınızı Android akıllı telefonunuza bağlarken sorun yaşamamalısınız. Sadece önce güç bankasını ve telefonu bağladığınızdan sonra harici sürücüyü en son bağladığınızdan emin olun.

USB OTG’nin avantajları ve dezavantajları

USB OTG’yi ismini bilmeden zaten biliyor olabilirsiniz. Android’e bir klavye veya fare bağladığınız zaman, OTG teknolojisini kullanıyorsunuz ve akıllı telefonunuza bir sabit diski bağlamaktan ziyade bir sabit diski bağlamak artık daha karmaşık değil. 

Tüm USB uyumlu cihazlar, harici güç kaynağı gerektirmedikleri sürece kullanılabilir. Ayrıca, depolama aygıtınız (sabit disk veya USB bellek) FAT32 biçiminde olmalıdır. NTFS medyası tanınmayacak. Diskiniz / anahtarınız bu formatta değilse, bunu biçimlendirip FAT32’ye yazabilirsiniz, ancak yeniden biçimlendirme işlemine başlamadan önce herhangi bir veriyi kaybedersiniz, bu yüzden önceden başka bir yere kaydettiğinizden emin olun.

Cihazınızın FAT32 formatında olması gerekir.

OTG USB kablosu satın alın

Cihazınızın OTG uyumlu olduğunu belirledikten sonra, tercih ettiğiniz mağazaya gidebilir ve bir USB OTG kablosu satın alabilirsiniz. Yeterince sağlam bir bağlantıyı tercih etmeye çalışın, online birçok ucuz teklif var ama kalite her zaman orada değil.

İdeal olarak, resimde gösterilen gibi bir açılı kabloyu alırsınız. Bu çok basit, ama ne yazık ki konnektör kullanımı ile ortak olan USB portu ile sorunları önleyebilir.Elbette, satın alırken USB kablosunun türüne dikkat etmeniz gerekir: Eğer bir C Tipi USB portunuz varsa, elbette aksesuarınız da aynı tipte olmalıdır.

yorum brancher usb otg tablet akıllı telefon

USB sürücünüzü veya aksesuarlarınızı tabletinize bağlayın

Tabletinize veya Android akıllı telefonunuza bir sabit sürücüyü bağlamak için öğreticilere gerek yok: sadece yeni OTG USB kablonuzu kullanarak takın. 

Akıllı telefonunuza bağlı sabit disk veya USB çubuğundaki dosyaları yönetmek için bir dosya gezgini kullanın . Cihaz fişe takıldığında yeni bir klasör belirir. Genel olarak USBDriveA olarak adlandırılır, ancak bu, sistem sürümlerine ve ara birimlere bağlı olarak değişebilir. 

Bulmakta zorlanıyorsanız, akıllı telefonunuzun köküne dönmek için eğik çizgi düğmesine (“/”) hafifçe vurmanız yeterlidir. Bir buluttan farkı nedir? Bir tane için internet bağlantısına gerek yok.

USB OTG ile başka neler yapabilirim?

Bir maus veya klavye bağlayın

Bu, USB OTG’yi kullanmanın en tipik yollarından biridir. Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi, kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir fare veya klavye gibi çevre birimleriyle bağlamak mümkündür. Bazı kısıtlamalar vardır – örneğin, bir milyar düğmeli oyun fareleri tam olarak uyumlu olmayabilir – ancak çoğunlukla, temel işlemler etkinleştirilir.

Sadece bir USB fareyi takın ve imlecin ekranınızda otomatik olarak görüneceğini görürsünüz. Bu ayrıca, dokunmatik ekran bozulursa cihazınızı kullanmanın harika bir yoludur. Alternatif olarak, bir tableti bir dizüstü bilgisayara dönüştürmek için harici bir klavye bağlayın.

Bir MIDI klavyesi bağlayın

Android’de müzik yapmaktan hoşlanıyorsanız, USB OTG, MIDI klavye ve kontrol cihazları, enstrüman ve vokal için ses girişleri ve telefonunuzu veya tabletinizi ciddi bir müzik yapma makinesine dönüştürebilen çeşitli kontrol cihazları gibi cihazlara bağlanmanızı sağlar.

Bir oyun denetleyicisi bağlayın

Mobil oyunların tadını çıkarın, ancak biraz daha fazla kontrol için özlenin mi? Neden bir gamepad’i akıllı telefonunuza bağlamıyorsunuz? Kablolu bir Xbox 360 denetleyicisi kullanmak bunu yapmanın kolay bir yoludur: sadece bir USB OTG kablosuyla telefonunuza bağlayın, bir oyun başlatın ve hemen çalışmalı, yapılandırma gerektirmez.

 

ilginizi çekebilir  android telefon wifi görmüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. USB üzerinden telefonunuza harici bir sürücü nasıl bağlanır için yorumda bulun

    USB üzerinden telefonunuza harici bir sürücü nasıl bağlanır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak USB üzerinden telefonunuza harici bir sürücü nasıl bağlanır için ilk yorumu yapabilirsin.