Apple Watch Series 4 hayatınızı kurtarabilir

Apple Watch Series 4 hayatınızı kurtarabilir Yeniden tasarlanan bir kullanıcı arayüzü, daha fazla komplikasyon, entegre bir elektrokardiyogram, daha büyük ekran, daha ince kılıf ve daha fazlasını içeriyor.

Edge-to-edge ekran

Apple CEO’su Tim Cook, Apple Watch hakkında konuşmak için Jeff Williams’ı davet etti ve kullanıcılarını etkileyebilmesinin üç temel yolu: bağlantı, sağlık ve fitness. Bunu akılda tutarak, Apple Watch’ın yeni nesli sunuldu: Seriler 4. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, uçtan uca, çerçevesiz ekran dahil olmak üzere, olaya kadar uzanan sızıntılara benziyor. yeni  ekran boyutları: 40mm ve 44mm olmak üzere ikiye ayrılıyor

Tasarım değişiklikleri ve daha fazla komplikasyon

Yeni nesil Apple Watch’ın tasarımı söz konusu olduğunda, daha büyük ekran boyutları dışında, yüzeyde pek bir şey değişmedi. Yeni mikrofon için saatin tepesinin yanında yeni bir delik var ve tacın kendisi, 3 Serisi’nde eklenen ikonik kırmızı çemberin ince, kırmızı bir özetini taşıyor. Taç şimdi haptik geri bildirimi içeriyor ve siyah bir seramik var.

View image on Twitter
Bununla birlikte, Seri 3’ün görünüşündeki en büyük değişiklik, yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzüdür ve saat yüzünde daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha büyük ekranlar ile 8’e kadar komplikasyon için daha fazla yer geliyor. Ailenizi ve arkadaşınızın yüzlerini bile daha hızlı bir şekilde bağlayabilmeniz için komplikasyon olarak ekleyebilirsiniz.

Bu, bir şeyleri aşırı yüklerse ya da saati kullanmak için daha uygun hale getiriyorsa, ellerimizi tek başımıza aldığımızı öğrenmemiz gerekecek. Şimdilik, CNET, Series 4’ü yan yana 3 Serisi ile karşılaştırarak ellerinin açıklamasını yapan bir video yayınladı ve bu, çerçeve açıklığını daha da belirgin hale getirdi. Videoda, UI tweaks’in bazılarını ve renkli animasyonlu buhar veya su sıçrayan su gibi yeni saat yüzlerini de görebilirsiniz.

Kaputun altında: S4 işlemci ve EKG

Apple Watch Series 4 yeni bir S4 çift çekirdekli işlemciye sahip olacak ve önceki neslin S3’ü üzerinde bir gelişme olacak. Yeni ivmeölçer ve jiroskop dinamik aralığın iki katına çıkar ve hareket verilerini çok daha hızlı bir şekilde örnekleyebilir, böylece düşmeleri tespit edebilir ve acil durum irtibatlarını ve hizmetlerini otomatik olarak bildirebilir.elma olayı 2018 053

Kalp anormalliklerini saptamada da odak var. Apple Watch ayrıca şimdi dahili EKG’ye (elektrokardiyogram) sahiptir. Özellik, bu yıl ABD’de başlayacak. Yeni S4, hatta atriyal fibrilasyonu kullanarak kalp ritmlerini tespit etmeye ve sınıflandırmaya yardımcı olabilir ve size verileri doktorunuzla paylaşılması için erişilebilir bir şekilde sağlar. EKG ve kalp ile ilgili uyarı bildirimleri de FDA izni var.elma olayı 2018 069

Yeni saat eski pil ömrü

Birçok akıllı saat için kullanıcı deneyimini kılan veya kesen şey pil ömrüdir. Bir cihaz gün boyunca bunu yapamazsa, o zaman büyük bir acıdır. Series 1’den Series 3’e kadar Apple, akıllı saatlerinin 18 saate kadar sürebileceğini iddia etti. Elbette, bu değişebilir. Apple, Series 4’ün eskisi gibi 18 saatlik aynı kalma gücüne sahip olacağını iddia ediyor.

Apple Watch Series 4 teknik özellikleri

ÇEKİRDEK SAYISI: 2
MAKS. SAAT HIZI: 0,64 GHz
BAĞLANTI: Bluetooth 5.0

WatchOS 5’in yeni özelliklerini unutma

Apple’ın smarwatch’larını güçlendiren yazılımın en yeni sürümünün yeni özellikleri, Haziran ayında WWDC’de Apple’ın yıllık geliştirici konferansında açıklandı ve Series 4’ün duyurusu sırasında gerçekten tekrar edilmedi. Yine de, onları göz ardı etmeyelim.

WatchOS 5, Apple Watch’ınızı, hepimizi çocuğumuza getirecek bir telsiz olarak kullanmanızı sağlar. Ayrıca, çalışmakta olduğunuzu ve hangi aktiviteyi yaptığınızı otomatik olarak algılayabilme özelliğine ek olarak, yoga ve yürüyüş gibi yeni sporlara destek ekler. Motivasyon için, arkadaşlarınızla en çok etkinlik puanını kimin topladığını görmek için bir yarışma moduna girebilirsiniz. Siri ile konuşmak için bileğinizi kaldırmanız gerekiyor. Artık dikkatini çekmek için cihaza “Hey Siri” demeye gerek yok. Saati daha kullanışlı hale getirmek için, Apple Pay ile çalışacak ve saatten bir uçuşa giriş yapacak olan etkileşimli bildirimler eklenmiştir.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik

Eski Apple Watch Series 3 fiyatlandırması, GPS sürümü için 329 $ ve hücresel için 399 $ ‘dan başlamıştır. (ABD için ) Apple Watch Series 4, yaklaşık 399 $ (sadece GPS ile) ve 499 $ (hücresel) ile başlayarak, yaklaşık aynı mal olacak. Seri 3 bir indirim kazanıyor ve şu an 279 dolar. Cuma gününden itibaren Seri 4’ü sipariş edebilirsiniz ve 21 Eylül Cuma günü kullanıma sunulacaktır. bu makalede bir sitem etmeden de pas geçmemeyim Türkiye Apple  tüm bunlar olunca kendi sitesinde bir fiyat güncellemesi yaptı ve abartı denecek fahiş bir fiyat artırımına gitti.elma olayı 2018 083

Bu sefer, her zamanki Nike ve Hermès işbirliklerinin yanı sıra, hem GPS’e hem de hücresel değişkenlere sahip olacak. Series 4 kasaları Space Gray, Silver ve Gold alüminyum, artı yeni bir Gold paslanmaz çelik seçeneği ile gelecek.

Aşağıdaki yorumlarda yeni Apple Watch hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple Watch Series 4 hayatınızı kurtarabilir için yorumda bulun

    Apple Watch Series 4 hayatınızı kurtarabilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple Watch Series 4 hayatınızı kurtarabilir için ilk yorumu yapabilirsin.