Snapchat, Google Cloud Servisi için 2 milyar dolar harcıyor

Snapchat, işini Google Cloud’da sürdürüyor ve önümüzdeki beş yıl içinde arama devine 2 milyar dolar harcama yapmayı kabul etti.

Snapchat’ın bulutun Google’la harcama şartları, şirketin halka arz dosyasında ayrıntılı olarak belirtildi.


Bunda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyalama , Snapchat bir risk faktörü olarak Google Cloud gösterdi. Snapchat, “şu anda bilgisayarımızın büyük çoğunluğunu Google Cloud’da çalıştırıyoruz” dedi.

Bu arada Snapchat, Google Cloud’tan uzaklaşmanın “önemli zaman ve masraf” ile sonuçlanacağını söyledi. Snapchat şöyle dedi:

Google Cloud ile önümüzdeki beş yıl içerisinde 2 milyar dolar harcama taahhüt ettik ve yazılım ve bilgisayar sistemlerimizi, bazılarının piyasada bir alternatifi olmayan Google tarafından sağlanan bilgisayar, depolama kapasitesi, bant genişliği ve diğer hizmetleri kullanacak şekilde yaptık. . Bu göz önüne alındığında, Google Bulutu kullanımımızda önemli bir aksaklık ya da girişim, operasyonlarımızı olumsuz şekilde etkiler ve işletmemiz ciddi zarar görür. Kullanıcılarımız veya ortakları Snapchat’a Google Cloud üzerinden erişemiyorsa veya bunu yaparken zorluklarla karşılaşırsanız, kullanıcıları, ortakları veya reklam gelirlerini kaybedebiliriz. Google Cloud tarafından sağlanan hizmet düzeyi, Snapchat’la kullanıcılarımızın, reklamverenlerimizin ve iş ortaklarının memnuniyetini de etkiler ve işimize ve itibarımıza ciddi zarar verebilir. Google Cloud hizmette düzenli olarak kesinti veya uzun süre veya benzer sorunlar yaşarsa, işimiz ciddi şekilde zarar görür. Barındırma masrafları, kullanıcı tabanımız ve kullanıcı katılımımız arttıkça artacak ve gelirlerimizi Google veya benzeri sağlayıcıların hizmetlerinden daha hızlı bir şekilde arttırabiliyorsak, işimize ciddi şekilde zarar verebilir.

Snapchat’ın yorumlarını ilginç yapan şey, Google Cloud’la birlikte olmanın ilklerinden biri olmasıdır. Amazon Web Hizmetleri, düzenli olarak, hepsi biraraya gelmiş şirketleri ortaya çıkarıyor.

Snapchat, Google’ın fiyatlandırma koşullarını artırabilir, rakiplerle ilişkiler kurabilir veya hizmeti değiştirebilir.

Bu arada, Snapchat, Google’ın ve YouTube biriminin reklam pazarındaki rakipleri olduğuna dikkat çekti.

ilginizi çekebilir  Uncharted™4 inceleme

 

Google Cloud bağımlılığı bir risk faktörüdür, ancak halka arz dosyasının kapsamlı planında bu daha küçük bir konudur. Snapchat, donanım piyasasında (Spectacles) deneyimsizlik göstererek günlük aktif kullanıcı büyümesini ve Facebook, Google ve diğerleri ile risk faktörleri olarak rekabeti koruyordu.

Snapchat, 2016 yılı için 404.48 milyon dolar gelirle 514.6 milyon dolar kaybetti. 2015 yılında Snapchat $ 58.66 milyon gelirle 372.9 milyon $ kaybetti. Snapchat, Google Cloud Servisi için 2 milyar dolar harcıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Snapchat, Google Cloud Servisi için 2 milyar dolar harcıyor için yorumda bulun

    Snapchat, Google Cloud Servisi için 2 milyar dolar harcıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Snapchat, Google Cloud Servisi için 2 milyar dolar harcıyor için ilk yorumu yapabilirsin.