Fallout 4 sanatı

Fallout 4 Nükleer bir kıyametle harap olan bir dünya , Fallout 4 video oyunununu kesinlikle çok beğeneceksiniz.  Şirketler, Fallout 4’ten Sertifikalı Sanat Giclee baskılarından oluşan bir koleksiyonu piyasaya sürüyorlar

Fallout 4, Bethesda Game Studios’un geliştiriciliğini yaptığı ve Bethesda Softworks’ün yayımcılığını yaptığı açık dünya Aksiyon rol yapma oyunudur. Fallout serisinin beşinci büyük oyunudur ve Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için 10 Kasım 2015’te yayımlanmıştır.

Oynanış–Fallout 4 sanatı

Fallout 4, oynanış olarak Fallout 3‘e benzer olacak, önceki oyunda olduğu gibi birinci görüş şahısı ya da üçüncü görüş şahısı ile oynanabilecek. Yeni özellik olarak ayrı parçalardan oluşabilecek zırh, ayrıntılı crafting sistemi, dinamik konuşma sistemi sayılabilir. Yeni crafting sistemiyle oyundaki bütün eşyalar belli bir parça için istenilen olabilecek. Dogmeat bu oyunda ölümsüz olacak.

Oyuncular haritada isteği zaman istediği yere gidebilecek. Oyunda 50 temel silah çeşidi bulunacak ve çeşitli modifikasyonlar yapılarak 700’ün üzerinde farklı tarz silah oluşturabilecek. Power Armor, jetpack gibi çeşitli eşyalarla güçlendirilebilecek. Oyuna gelen yeni bir özellik ise kendi evini baştan aşağıya yenileyip değiştirebilmektir. Oyuncu, oyundaki eşyaları evi için kullanabilecek. Tüccarlar, şehrin birçok yerinde olup ev için malzeme satacak. Oyuncular, kendi evleri için taret ve tuzak gibi çeşitli savunma araçları inşa edebilecek.

Önceki oyunlarda olan Pip-Boy, bu oyunda da yer alacak. İstatistiklere, görevlere, haritaya bakılabilecek Pip-Boy’da küçük oyunlar da oynanabilecek. Vault-Tec Assisted Targeting System (V.A.T.S.) diye adlandırılan oyunda süreyi yavaşlatıp vuracağın yerin düşmana tutma olasılığını hesaplayan sistem, bu oyunda da yer alacak.

Senaryo–Fallout 4 sanatı

Fallout 4, 2077’deki kaynakların bitmesinden doğan savaşta patlayan atom bombasından yaklaşık 200 yıl sonrasında geçiyor. Hikaye Boston ve New England’ın bazı yerlerinde geçiyor. Diğer oyunların aksine Fallout 4, bombanın düştüğü 23 Ekim 2077’de başlıyor. Karakter (oyuncunun seçimine göre kız ya da erkek) ailesiyle birlike Vault 111 diye adlandırılan sığınağa gider ve gizemli bir şekilde 200 yıl sonrasında Vault’un tek insanı olarak uyanıyor.

Makalemizi beğendiyseniz yâda katkıda bulunmak isterseniz lütfen yorum yapınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Fallout 4 sanatı için yorumda bulun

    Fallout 4 sanatı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fallout 4 sanatı için ilk yorumu yapabilirsin.