silinen uygulama nasıl geri getirilir android

silinen uygulama nasıl geri getirilir android İster inanın ister inanmayın, insanlar Android cihazlarındaki uygulama simgelerini düşündüğünüzden daha sık siler. Bazen kasıtlı olarak silebilirsiniz.

Uygulamaları ana menüden silerken, bir uygulama simgesini yanlışlıkla silebilirsiniz. Bazı durumlarda, virüs taraması yapılmış bir virüsten koruma aracı kullanıyor olabilirsiniz ve virüsten koruma, bazı uygulama simgelerinizi silmiş olabilir. Bu nadir bir konu değil.

Ya da alternatif olarak, Android cihazınızı kısa süre önce fabrika ayarlarına geri yüklediniz; bu, cihaz paketinden çıkarıldığında bulunan temel dosyalardan başka her şeyi siler. Neyse ki, Android cihazınızda silinen uygulama simgelerini geri yükleyebileceğiniz çeşitli yollar vardır.

Uygulama Yöneticisini Kontrol Edin

Öncelikle, Uygulama yöneticisini arayarak başlayalım. Görüyorsunuz, işte Ana Ekranınız ve ardından Uygulama yöneticisini var. Ana Ekran, bilgisayarın masaüstünün eşdeğeridir. Ana ekranda gördüğünüz uygulama simgeleri yalnızca kısa yollardır. Bir kısayolu silerseniz, program cihazınızda hala kullanılabilir durumdadır.

Şimdi ise Uygulama yöneticisini sistem dosyalarınız gibi. Şu anda Android cihazınıza yüklediğiniz her uygulamayı barındırır. Bir uygulamayı Uygulama yöneticisinden silerseniz, uygulamayı iyiliğe göre silersiniz (Ana Ekrandaki bir uygulamayı da silebilirsiniz.)

1. Giriş Ekranında, alttan yukarı kaydırarak Uygulama yöneticisini seçin. Bir sürü kutu veya noktaya benzeyen bir simge arayın.

2. Başvurularınızı alfabetik sıraya göre göreceksiniz. Üstteki arama çubuğu ile belirli bir uygulamayı arayabilirsiniz.

Android Cihazınızı Yeniden Başlatın

Uygulama yöneticisini kontrol ettikten ve hala bulamadıysanız, Android cihazınızda hızlı bir şekilde yeniden başlatmayı deneyin.

1. Güç seçenekleri menünüz açılana kadar Güç düğmesini basılı tutun.

Güç seçenekler menüsünden 2. seçim Kapanma veya Kapatma; Android cihazınıza bağlıdır.

3. Güç düğmesine tekrar basmadan ve Android cihazınızı açmadan önce yaklaşık 60 saniye bekleyin.

Uygulama Devre Dışı mı?

Bazı durumlarda, bir süre önce bir uygulamayı saklamış olabilirsiniz. Bazı uygulamalar kaldırılamaz, ancak uygulamanın görüntülenmesini engelleyen devre dışı bırakılabilir.

Devre dışı bırakılmış bir uygulamayı nasıl göstereceğiniz:

1. Ayarlar uygulamasını bulun ve başlatın.

2. Ayarlar menünüzde, Uygulamaları bulana kadar ekranınızı aşağı kaydırın . Devam et ve seç.

3. Uygulamalar menünüzde, eksik olduğuna inandığınız uygulamayı bulun. uygulamayı bulursanız seçin.

4. Şimdi, Uygulama Bilgisi sayfasında, uygulama “Devre Dışı Bırak” demelidir. “Etkinleştir” diyorsa , uygulamanın işlevlerini yeniden etkinleştirmek için Etkinleştir’i seçin .

Ana Ekran Başlatıcınızı Sıfırlayın

Android başlatıcınız size sorun veriyorsa, sıfırlamak işlemi iyi sonuç verecektir. Ancak, sürekli olarak bu sorunu yaşıyorsanız, farklı bir başlatıcıyı yeniden gözden geçirmenin zamanı gelmiş olabilir.

1. Ayarlar uygulamasını bulun ve açın.

2. Ayarlar menünüzde, Uygulamaları bulana kadar menüyü aşağı kaydırın. Bunu yaptığınızda seçin.

3. Şimdi, Uygulamalar menünüzden, kullandığınız Android başlatıcısını seçin.

4. Uygulama Bilgisi sayfasında, Depolama’ya dokunun.

5. Depolama menüsünde, önce Önbelleği Temizle’yi seçin ve sonra Verileri Temizle’ye dokunun.

Google Play Store’da Uygulama Geçmişinizi Kontrol Edin

Kısa bir süre önce Android cihazınızda fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıysanız veya belki de yeni bir Android cihaz satın aldıysanız, Google Play Store’u ziyaret ederek uygulama simgelerini geri yükleyebilirsiniz.  Uygulamaları yeniden yüklemek istiyorsanız, daha önce o cihazda kullanılmış olan bir Google hesabında oturum açmanız gerektiğini unutmayın.

1. Google Play Store uygulamasını bulun ve başlatın.

2. Ekranınızın sol üst köşesinde, arama çubuğunun sol tarafındaki  menüye, üç yatay çizgiye dokunun. Sol tarafta bir menü paneli açılacaktır.

3. Sütunda, sütunun üstündeki Uygulamalarıma ve Oyunları seçin.

4. Sonra, ekranınızın üstünde birkaç sekme göreceksiniz. “ Kütüphane ” sekmesini seçin.

5. Buradan , bu belirli Google hesabıyla yüklediğiniz uygulamaların geçmişini görüntüleyebilirsiniz . Silinen bir uygulama simgesini Android’inize geri yüklemek için , seçtiğiniz uygulamaya Kur’a dokunun.

Eğer hepsi denediyseniz ve işe yaramadıysa

Yukarıdaki her yöntemi denediyseniz, Android cihazınızı Güvenli Modda çalıştırmanın zamanı gelmiştir. Yeni kurulan bir üçüncü taraf uygulamasının cihazınıza zarar vermesi olasıdır. Güvenli Mod’da çalıştırarak, Android cihazının işlemleri için gerekli olan uygulamalar dışında uygulamaların çalışmasını önlersiniz.

1. Android cihazınızı kapatın ve 60 saniye bekleyin.

2. Gerekli düğme kombinasyonunu basılı tutun. Her üretici bunu biraz farklı yapar, ancak bazıları benzer. Androidinizin düğme kombinasyonunu arayın.

3. Uygulama simgelerini yeniden başlattığınızda, uygulama simgelerini tekrar görebilirseniz, bir yazılım sorunu yaşarsınız. Yeni kurulan üçüncü taraf uygulamaları kaldırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. silinen uygulama nasıl geri getirilir android için yorumda bulun

    silinen uygulama nasıl geri getirilir android için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak silinen uygulama nasıl geri getirilir android için ilk yorumu yapabilirsin.