En son haberler, fragmanlar ve Leon S. Kennedy ve Claire Redfield ile eller oyun oynanışı önizleme dahil olmak üzere Resident Evil 2 Remake hakkında bilmeniz gereken her şeyi derledik.

Resident Evil 2 Remake nedir?

İlk olarak 2015 yılında açıklanan Resident Evil 2 Remake, 1998 sürümünün modern bir iterasyonu olarak tasarlandı. Taraftarlar projeyi yıllardır talep ediyor ve orijinal Resident Evil ve Zero remaster başarısını takip ediyor.

Resident Evil 2 Remake çıkış tarihi

Remake, PS4 , Xbox One ve PC için E3 2018’de duyuruldu ve 25 Ocak 2019’da piyasaya sürülecek.

Resident Evil 2 Remake Önizleme

Yıllarca bekledikten sonra, Capcom nihayetinde ölümsüzlüğüne geri dönüyor ve birçok kişinin Resident Evil’in en iyi bölümü olduğunu düşündüğü şeyi yeniden yapıyor. Başlangıçta 1998’de PS1 için piyasaya sürülen bu ürün, tıknaz tank kontrolleri ve bloklu görsellerle yeniden ziyaret etmek için en kolay başlık değil. Hayatta kalma korkusu gelince ikoniktir, ancak Resident Evil 4 veya daha sonraki iterasyonlarla diziyi keşfeden taraftarlar, arkaik korkuluğa yaklaşımını kabul etmeyebilir.

Bu, Resi 7’yi çalıştıran aynı teknolojiyle çalışan ikinci taksimin tamamen yeniden tasarlanması olan Resident Evil 2 Remake ile değişebilir . ‘Gazileri Leon S. Kennedy ve Claire Redfield’ olarak iki ayrı kampanyada oynayarak, şaşkın Umbrella Corporation’ın gerisindeki gerçeği ortaya çıkararak, ölümcül bir zombi salgınının ortasında Raccoon Şehri’nin kalıntılarını keşfedeceksiniz.

Claire Redfield olarak gergin ama kısa bir demodan oynayarak, oynadığım bölümün istenmesi için bile olsa, modern bir kat boyayla dehşet yaşamaya inanılmaz derecede hevesliyim.

Demoyu başlatmadan önce bir Capcom temsilcisinden bahsedildi, çünkü öncelikle savaşta odaklandı, Leon’un E3 2018’deki sanal dilimi, oyuncuyu korkutmak için tasarlanmış korkaklarla küçük ve izole bir yer keşfetmenin bir yoluydu. Bunu bilerek, yağmalamaya hazır eşya ve mühimmatla dolu küçük bir ofis alanında başladım. Acid Rounds ve birkaç yararlı bitki karışımı yapmak için öğeleri birleştirdikçe Resident Evil gibi hissettim.

Bundan sonra, klostrofobik koridorlardan ve paslı borudan oluşan yeraltı tesisinin gerçekten korkunç bir atmosfere maruz kaldığı yangına doğru atladım. Hızla benim yataklarımı yakaladım, yanımda dolaşan ayak sesleri gibi hissettiklerinin farkındayım. Sualtı keşif yolculuğunun ardından, Sherry Birkin’e rastlarım, dizinin genç kız hayranları tanıyacaktır.

Maalesef, oyunun en ünlü isimlerinden biri ile karşılaştığımda yalnız değil: William Birkin. Umbrella Corporation’da daha önce bir virolog, mühendisliğe yardım ettiği çok virüse yenik düştü. Sağ omzunda irin dolu bir göz küresi olan iğrenç, büyük bir yaratığa dönüştü. Bu, tahmin etmiş olabileceğiniz gibi, inanılmaz bariz zayıf noktasıdır.

Demo’nun sinir bozucu patron savaşının başladığı yer burasıdır ve açıkçası, önceki zamanımızda yeniden parlamaya yardımcı olan unsurları sergilemek için güçlü bir bölüm değildir. Bir tabanca, uzi ve el bombası fırlatıcısıyla donanmış olan amacım, William Birkin’i mümkün olduğu kadar uzun süre önlemek, nihayetinde bir cutscene’i tetikleyene kadar çekimler yapmaktı. Bunun için çok az strateji vardı ve Claire’in yavaş hareket hızı, kendimi asla kaçış yolu olmayan köşelere sıkıştığımı gösteriyordu.

Bana göre gerçeği suçlanan bu durdurulamaz canavar olarak kaynak ararken çevreye acele, verilen, ama sıkıcı patron karşılaşma yerine bir set parçası olarak daha iyi hizmet olurdu. Resi 2 Remake’nin nişan alma mekanizmasının titrek doğası, kahramanlarımızın meşru bir şekilde dehşete düştükleri, kendilerini içinde bulundukları terörlerden kaçmak için çaresiz kaldıkları duygusunu uyandırmaktadır. Bunun bilinmesi, durumu yutmak için biraz daha kolay hale getirir.

Savaş, her bir merminin, Birkin’in etine kazılarak doyurucu bir kabuğa sahip olduğu için harikadır. Ne yazık ki, bacakların her atışa tepki gösterdiği dinamik bir yaralanma sistemine tanıklık edemedim. Bu, akıllı bir strateji uygulaması ve kendi başına bir ton eğlence gibi görünüyor. Demoda böyle bir şey yoktu, bir şey kuyruğumdan Birkin’i aldıktan sonra güzelce iyileşti. Sherry’nin çekirdeğiyle, güvenlik modifikasyonunu bile arayan yüzeye geri döndük.

Spoiler: Biz bulamadık. Terk edilmiş bir garaja dönüştükten sonra saniyeler Claire, kaba bir yaşlı adam tarafından silah noktasında tutulur. Kimliği bilinmeyen, saldırgan Sherry’yi kaçırdı ve kahramanımız tuzağa düştü. İntikamcı küfür, demo, kendini hissettiren ve sunumun orijinali nasıl geçtiğini vurgulayan dramatik bir uçurumcuyla son bulur.

Ses oyunculuk, Resi 7’nin yüksek bir standart setinden yola çıkarak, uzun metrajlı bir filmden beklediğiniz standardı taklit eden cutscenes ile harika. Franchise’ın akılda kalıcılığı ve vasat yönü ile ünlü olduğu düşünüldüğünde, rakiplerin çoğunun üzerinde mükemmelliği görmek garip. Eğer bu etkileyici standart tam deneyime devam ederse, son yıllarda en iyi hayatta kalma korkularından birine bakabiliriz.

Güncellenen Gösterimler

Resident Evil 2 Remake, 2019’un en çok beklenen oyunlarından biri olmaya devam ediyor, ancak Claire’in demosuyla geçirdiğim zaman, Raccoon City’nin nehrin dehşetlerini keşfetmek ve ıslanmak için kaşınmamı bıraktı. Bunun yerine, Leon’un olağandışı fantastik kampanyasındaki zamanımızla aynı güçlere sahip olmayan sinir bozucu bir patron dövüşüne maruz kaldım.

Bu arada, gördüğümüz her şey modern remake’ler için yeni bir standart oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda Capcom’un korku posteri çocuğu için bir ölçüt oluşturabiliyordu ve serbest bırakılıncaya kadar sadece birkaç ay kaldı.

Resident Evil 2 Remake fragmanı