PlayStation 4 harici depolama için nihayet destek veriyor

PlayStation 4 nihayet harici depolama için destek veriyor

Yaklaşık dört yıldan sonra, PlayStation 4, çok oyun alanına sahip kişilerin yaşam kalitesini yükseltmek için oldukça basit bir özellik kazandırdı.


Sony Interactive Entertainment olduğunu desteği eklemek için planlama PS4 için harici sabit diskler için. Şirket gelecek haftalarda PS4’ün sistem yazılımını 4.50 sürümüne yükseltmeye hazırlanıyor ve harici depolama büyük yeni özelliktir. Diğer yeni özellikler arasında, özel duvar kağıtları, arayüzde yeni geliştirmeler ve PlayStation VR’nizi kullanarak 3D Blu-Ray’leri izleme seçeneği yer alıyor.

Güncelleme bugün bir beta fazına giriyor. İlk testi seçen PS4 sahipleri yakında e-postalarında 4.50 kişilik bir davet görebiliyorlardı. Sony deneme süresinden geçtikten sonra, yamayı herkese yayması gerekir.

Harici HDD seçeneği için PS4 8 TB’a kadar ek alanı destekleyecek. İhtiyacınız olan tek şey bir USB 3.0 HDD’dir ve doğrudan konsola takın. Sistem otomatik olarak bu depolama aygıtını kullanmaya başlayacak ve ayarlarda PS4’ün Uygulama Kaydedilen Veri Yönetimi menüsünden HDD ünitesinde olanı yönetebilirsiniz.

Harici depolama birimi, PlayStation taraftarlarının 2014’te piyasaya sürülmesinden bu yana PS4’te istedikleri bir şey. Sorun, oyuncuların dijital olarak ya da bir diske sahip olsalar dahi konsolda oynadıkları her oyunu yüklemesi gerektiğidir. Eğer çok fazla oyun oynarsanız, 500GB veya 1 TB sabit disk sürücüsünü hızla doldurabilirsiniz. Sony, oyunculara her zaman daha büyük sürücüleri sisteme kurma seçeneği sundu, ancak bu, yerleşik depolama biriminin tamamen değiştirilmesini gerektiriyor. Şimdi, harici sürücüler desteği ile, oyuncular yerleşik HDD’yi çıkarmak zorunda kalmadan genişletebilirler.

 

ilginizi çekebilir  Esports arena, Las Vegasta kuruluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. PlayStation 4 harici depolama için nihayet destek veriyor için yorumda bulun

    PlayStation 4 harici depolama için nihayet destek veriyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PlayStation 4 harici depolama için nihayet destek veriyor için ilk yorumu yapabilirsin.