Microsoft uyardı

MICROSOFT, orijinal sürüm için güvenlik koruması Windows 10 Güncellemesini hızlı bir şekilde yükseltme çağrısında bulundu. Windows 10 kullanıcıları, en son yazılıma güncellenmedikçe, güvenliklerinin tehlikede olabileceği konusunda uyarıldı.
Microsoft, Mayıs ayında yazılımının orijinal sürümü için hizmet desteğini almadan önce Windows 10 Yıldönümü Güncelleştirmesine henüz yükseltilmeyen kullanıcılara acele edin diyor.

Windows 10 Yıldönümü Güncelleme ilk sürümünden sonra bir yıl, geçen Ağustos yayınlanan, Windows 10, Microsoft’un orijinal başlatmak için yeni yükseltmeleri ve iyileştirmeler birkaç yeni gümeleme var. Microsoft uyardı

Microsoft, Windows’un 10 bu yılın Mayıs orijinal derlemesi için servis desteği dolacak konusunda uyarıyor.

Ayın sonundan itibaren, bilgisayarlarını yeterince güncelleyemeyen herkesin, güvenlik ve saldırı riski altında olabileceği anlamına geliyor.

Microsoft, bu kararın sadece yıldönümü güncellemesi ve yakın zamanda yama sürümleri ile Windows 10’un en yeni iki sürümünü destekleme politikasına devam ettiğini belirtti. Microsoft uyardı

Notta, “mevcut işletme şubesi (CBB)” sürümlerinden bahsediliyor; bu, tüketici sürümlerinin etkilenmeyeceği anlamına geliyor, ancak şu an için onay beklemek zorunda kalacağız.

Yükleme işlemi biraz zaman alabilir, ancak şimdi Windows 10 Güncelleştirmesi ücretsiz olarak indirilebilirsiniz.

Bu sürüm, yeniden tasarlanmış Başlat Menüsü (önceki sürüme göre iki kat daha fazla özellik ile), yeni el yazısı tanıma yazılımı, Cortana için geliştirilmiş yetenekler ve daha fazlasını içeren bir dizi iyileştirme ve yükseltme getiriyor.

Şirket son zamanlarda PC kullanıcılarının tüm güvenlik ihtiyaçlarını en üst seviyede tutmasına olanak tanıyan tamamen yeni bir koruma merkezi ortaya çıkardı.

Microsoft, yeni Windows Defender Güvenlik Merkezi’nin “Varsayılan korunuyor ve sürekli korunuyor olmanız” sağlayacağını söylüyor.

Windows 10, Windows 10 güncelleme, Windows 10 güvenlik güncellemesi

Microsoft, Windows’un yakında, cihazınızı çevrimdışı duruma düşürebilecek virüs yazılımları ve diğer zararlı saldırılara karşı daha kapsamlı bir güvenlik önlemi sunacağını söylüyor. Microsoft uyardı

Haberler ayrıca, Windows 10’taki bir sonraki genişlemenin Mayıs ayında piyasaya sürüleceği anlamına gelebilir.

Çoğu kaynağın Nisan ayında piyasaya sürülmesine işaret etmesine rağmen, Microsoft’un Bahar’da Windows 10 Creators Update’i hazırlaması bekleniyor.

Windows 10 Creators Update, başta yaratıcı endüstrileri hedef alan, Windows 10 kullanıcıları için bir dizi yeni ve gelişmiş özellik getirmek üzere ayarlanmıştır. Microsoft uyardı

Bu, 3D uygulamalar ve programlar için daha iyi destek ve tüm çevrimiçi paylaşmanın daha kolay bir yolunu içerir.

Ve son dönemde şirket, Apple’ın iPhone’unda görülen popüler “Gece Modu” na benzer şekilde, gece geç saatlerde ekranlara bakmanın etkisini azaltacak yeni bir “daha düşük mavi ışık” seçeneği sunuyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Microsoft uyardı için yorumda bulun

    Microsoft uyardı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft uyardı için ilk yorumu yapabilirsin.