WhatsApp GÜNCELLEME – İşte bu harika yeni emojiyi nasıl kullanacağınız?

Şu an için WhatsApp için önemli yeni bir güncelleme var ve sohbetlerini canlandırmak için yüzlerce yeni emoji getiriyor
WhatsApp kullanıcıları, uygulamanın önemli yeni bir güncellemesinden sonra bugünden itibaren kullanmaya başlaya bilirler

Dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısı olan popüler mobil sohbet hizmeti, Android kullanıcılarına mesajlaşma olanaklarını büyük oranda genişleten bir güncelleme yayınladı.


WhatsApp kullanıcıları artık ücretsiz güvenilir arama, daha kararlı video indirme ve animasyonlu gif desteğinden yararlanabilirler.

Ancak çoğu kullanıcının memnuniyet duyacağı şey, çok sayıda yeni emojinin tanıtılması.

Güncelleme, konuşmalarınızı güzelleştirmek için yüzlerce yeni emoji içeriyor ve çok sayıda yeni resim, resim, gülen yüzler ve daha fazlasını getiriyor.

Yeni emojinin en çarpıcı yeni eklemeleri facepalm, selfie, hamile kadın, anne ve oğul, iki çocuğu olan bir baba.

Bununla birlikte güncelleme, daha önce yalnızca bir erkek sembolü olan pek çok iş, spor ve etkinlik emojisinin kadın versiyonlarıyla birlikte yeni toplumsal cinsiyet çeşitliliği ve cinsellik seçeneklerini de getiriyor. WhatsApp GÜNCELLEME – İşte bu harika yeni emojiyi nasıl kullanacağınız?

Aynı çift simgeleriyle birlikte yeni bir gökkuşağı bayrağı emojisi var.

Güncelleme, iOS kullanıcılarının iOS 10,2 sürümünün bir parçası olarak birkaç hafta önce yeni emojimi almış olması nedeniyle, WhatsApp kullanıcılarını Android telefonlarla etkiliyor.

ilginizi çekebilir  LG G6 dayanıklılık testi

Yeni emoji tasarımını yöneten özellik olan Unicode 9,0 için yeni destek ile mümkün hale geldi.

Güncelleştirme parçası olmak nedeniyle Android 7,1 Google yeni emoji önceki bir beta testinin ardından Android’in eski bir sürümünü çalıştıran cihazlar için dışarı alınması için izin görünüyor.

Android Marshmallow’ı çalıştıran çeşitli cihazlarda test etti ve güncellemenin başarılı olacağını kesin gözüyle bakılıyor.

WhatsApp’ın yeni sürümünü Android cihazınızda yüklemek için, güncellemenin artık mevcut olması gereken Google Play Store’a gidip hemen güncelleye bilirsiniz WhatsApp GÜNCELLEME – İşte bu harika yeni emojiyi nasıl kullanacağınız?

İndirildiğinde, uygulamayı yeniden başlatmanız yeterli ve tüm yeni emoji merhaba diye bilirsiniz.

Yeni sembolleri henüz WhatsApp’ını güncellenmemiş arkadaşlarıza göndermenin bazı sorunlar oluşturabileceğini belirtmek isterim.

Güncellemenin iOS 10,2’nin bir parçası olarak yayınlanmasının ardından birçok iPhone kullanıcısı, yazılımın eski sürümleriyle olan bağlantılarının yeni emojiyi göremediğini bildirdi. WhatsApp GÜNCELLEME – İşte bu harika yeni emojiyi nasıl kullanacağınız?

Yüz ifadeleri veya sevimli hayvanlar yerine, bir soru işareti içeren siyah kutularla karşı karşıya kaldıklarını belirtiler.

Yeni emoji, bugün Android’te WhatsApp’a gelen tek yeni özellik değil

Bahsedildiği gibi, uygulama şimdi bir sohbetten alınan herhangi bir videoyu önce indirmesini beklemek zorunda kalmadan oynatabilir.

Videolar telefonunuza yine arka planda olacak şekilde indirilecek ancak bu güncelleme, izlemeye başlamak için beklemeye gerek olmadığı anlamına geliyor.

Ayrıca, Android kullanıcılarının ilk kez GIF’ler gönderip almasını sağlayan animasyonlu GIF desteği ve WhatsApp video çağrısında geliştirmeler de bulunuyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Whatsapp Nedir? WhatsApp GÜNCELLEME – İşte bu harika yeni emojiyi nasıl kullanacağınız? için yorumda bulun

    WhatsApp GÜNCELLEME – İşte bu harika yeni emojiyi nasıl kullanacağınız? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp GÜNCELLEME – İşte bu harika yeni emojiyi nasıl kullanacağınız? için ilk yorumu yapabilirsin.