Kaybedilen veya çalınan bir iPhone u veya iPadimi nasıl bulabilirim?

Kaybedilen veya çalınan bir iPhone u veya iPadimi nasıl bulabilirim? Muhtemelen bu makaleye ulaşmışsındır, çünkü iPhone’unuzu kaybedersiniz, hatta daha da kötüsü, çalınmış olabileceğini düşünebilirsiniz. İyi haber, Apple’ın kayıp bir iPhone’u takip etmeyi kolaylaştıracak bir yazılıma sahip olması ve çalınması durumunda bu yazılımı iPhone’unuzu silecek ve verilerinizin korunması için kilitleyecek şekilde kullanabilirsiniz.

Bu yazıda Apple İzle Apple EarPods veya Mac çok olduğunu okumak nerede keşfetmek için iPhone veya iPad (aslında siz de aynı yazılımı kullanabilirsiniz senin yerini keşfetmek için iPhone’umu Bul nasıl kullanılacağı konusunda size bahsedeceğiz: Nasıl Çalınan bir Mac’i ve kayıp EarPod’ları nasıl bulacağınızı ).

Pil ömrü veya internet bağlantısı olmadığı halde iPhone’unuzun son konumunu nasıl izleyebileceğinizi açıklayacağız.

iPhone’unuz çalınmışsa, iPhone’u nasıl kilitleyeceğinizi, verilerinizi silmeyi ve Apple Pay gibi hizmetlerin kullanılamayacağından emin olun.

Kaybedilen veya çalınan bir iPhone bulmak için iPhone’um Nasıl kullanılır?

Find My iPhone’um ücretsizdir, kurulumu kolaydır ve iPhone’unuzdaki muhtemelen en değerli uygulama. Ayrıca iPad, Apple Watch ve Mac’lerde de çalışır; böylece tüm Apple cihazlarınızı takip edebilirsiniz.

iPhone’unuzu Bul’u daha önce kurduğunuzu farz ederseniz, iPhone’unuz internet’e bağlanacak ve konumunu yayınlayacaktır. Böylece başka bir iOS cihazını kullanabilirsiniz veya bulmak için iCloud.com’uaret edebilirsiniz. (Eğer Find My iPhone’u kurmadıysanız şunu okuyun: iPhone’um Nasıl Kurulur? ).

iPhone’unuzu taksi arkasında bırakıp bırakmadığınıza bakılmaksızın ofiste bırakmış olabileceğinizi düşünün ya da en kötü senaryo cebinizdeyken kaldırmak için Find My iPhone’u kullanmalısınız. İşte böyle:

Ya bir iOS cihazını ödünç alabilmeniz için bir arkadaşınıza danışmanız veya Mac veya PC’de iCloud.com’uaret etmeniz gerekecektir.

Bir iOS cihazı kullanma
 1. Bir iOS aygıtı kullanıyorsanız, Find My iPhone uygulamasını bulun. (Ekranın üstünden aşağı sürükleyin ve Bul’u yazın, Uygulamalar bölümünde iPhone’u Bul’un görsün).
 2. iPhone’um’u açmak için o simgeyi tıklayın. Şimdi Apple Kimliğinizi ve Parolanızı girin; App Store, iTunes veya başka herhangi bir Apple hizmetinde oturum açarken bir şey satın aldığınızda bu günlük olacaktır. İlk Apple cihazınızı aldığınızda bir Apple kimliğini kurmuş olursunuz. (Bunu unuttuysanız şunu okuyun: Unutulan bir Apple Kimliği nasıl sıfırlanır)
 3. iPhone cihazlarınızın yerlerini izlerken bir pusula ve kelimenin cihazın ekranında bulunmasını görürsünüz.
 4. iPhone’umun Konumunuzu bilmesine izin vermek ve Son Konumu Gönderme seçeneğini etkinleştirmek gibi birkaç bildirim görebilirsiniz. Bu seçeneklerin her ikisini de de kabul etmenizi öneririz. (Bir sonraki bölümdeki ikinci seçenek hakkında daha fazla bilgi).
 5. Şimdi, çeşitli cihazlarınızın nerede olduğunu belirten bir harita göreceksiniz.
 6. ‘Kayıp’ cihazınızın bulunduğu yere yakınlaştırmak için haritaya dokunun.
 7. Cihazın üzerine dokunduğunuza göre birkaç seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz. Bir Ses Çalabilir, evde bir yerde iPhone’unuzu kaybettiyseniz ancak bulamadıysanız (ve işe yaramadığını söyleyen sesi kapattıysanız) bu yararlı olacaktır.
 8. iPhone’unuzun yaşına ve iOS sürümüne bağlı olarak, iPhone’unuzu Kayıp Moda geçirebilirsiniz; bu, Kayıp Modu kilitleyecek ve konumunu ilettirecektir (daha aşağıda Kayıp Mod’da); Veya iPhone’u kilitleyecek ve bulunursa sizi uyaracak eski iPhone’lar için Lock.
 9. Veya en kötü senaryoda, verilerinizin yanlış ellere düşmemesi için iPhone’unuzu silebilirsiniz.
 10. İşiniz bittiğinde, Arkadaşımın cihazında iPhone’umu Bul’dan çıkış yapın.
iCloud.com’u kullanma
 1. Mac veya PC’de iCloud.com’u ziyaret edin
 2. Apple Kimliğinizi ve Parolanızı kullanarak oturum açın.
 3. iPhone’u tıklayın (aslında tüm kayıtlı Apple cihazlarınızı bulacaktır).
 4. Şifreniz ile tekrar oturum açın ve cihazlarınızın bulunmasını bekleyin.
 5. Bulunan cihazlar harita üzerinde yeşil bir nokta ile gösterilir.
 6. Yeşil noktayı ve ardından (i) aygıt adının yanındaki simgesini tıklayın. Bu, cihazınızın konumunu büyütüp Windows 7’de Ses Oynatma seçeneklerini sunar; böylece hangisini hangi odadan kaldığınızı unuttuysanız iPhone’unuzun nerede olduğunu, Lost Mode (aşağıda açıklanmıştır) ve Erase’i silebilirsiniz. iPhone.
 7. Ayrıca ne kadar pil ömrünün kaldığını da değerlendirebilirsiniz.
 8. Ulaşabileceğiniz bir Numara ve iPhone’u bulan kişi için bir mesaj ekleyebilirsiniz. Umarım sonuç olarak iPhone size iade edilecektir.
 9. iPhone’un yanlış ellere düştüğünden endişe ediyorsanız, o zaman kilitlenebilir, böylece kullanılmaz, ancak konumunu iletmeye devam eder veya iPhone’u Silebilirsiniz.

Asla yapmamalısınız, yanlış ellere düştüğünü düşünüyorsanız iPhone’unuzu almaya çalışmaktır. Çalınan iPhone’ları Find My iPhone’u kullanarak ve incinmeden veya daha kötüsü ile kurtarmaya çalışan insanların vakaları olmuştur.

Hatta oğlunun iPhone’unu çalan kişiyi takip eden ve öldüren bir İngiltere’li bir adam vardı (soyguncu tarafından bıçaklandıktan sonra kendinden savunma yaptıklarını iddia etti, suçlu cinayeti kabul etti ve altı yıl hapis cezası verdi).

Bununla birlikte, sorularınızı polise yardımcı olması için iPhone’umdaki bilgilerin sağladığı bilgileri kullanabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını aşağıda açıklayan bir bölüm var.

iPhone’unuzu kilitlemek ve bulmak için Kayıp Mod nasıl kullanılır?

iPhone’unuzu Find My iPhone’a kaydettiğiniz sürece, cihazınızı kilitlemek için Kayıp Mod’u kullanabilirsiniz.

Onun iPhone’u iOS 6 veya daha yeni bir sürümü çalıştırıyorsa, daha önce kullanılmış bir Wi-Fi ağında olduğu sürece cihazı izleyebilirsiniz (mobil ağ hakkında ne dersiniz?).

Aygıtınızda Apple Pay’ın kurulumu varsa bu devre dışı kalacak ve kurulacak tüm kartlar askıya alınacaktır. iPhone’u aldığınızda kartlarınızı iCloud aracılığıyla yeniden etkinleştirebileceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Kaybedilen veya çalınan bir iPhone u veya iPadimi nasıl bulabilirim? için yorumda bulun

  Kaybedilen veya çalınan bir iPhone u veya iPadimi nasıl bulabilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kaybedilen veya çalınan bir iPhone u veya iPadimi nasıl bulabilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.