iphone veya iPad 100MB’den fazla uygulama nasıl indirebilirim?

iphone veya iPad 100MB’den fazla uygulama nasıl indirebilirim? Hücresel veriler üzerinden büyük uygulamalar ve dosyalar indirmeye çalıştığınızda iphone veya iPad’de hata mesajları almaya devam edin? İşte çözüm.

Şimdiye kadar iphone veya iPad (özellikle 100 MB’ın üzerinde olan) büyük bir uygulamayı indirmeyi denediyseniz, Wi-Fi’den ziyade hücresel, 3G veya 4G üzerinden bağlandığınızda, aşağıdaki uyarı mesajını bildireceksiniz: bunun mümkün olmadığını söyler.

Bu, birkaç yıldır sabit bir gerçekliktir ve muhtemelen, insanların kazara tüm veri paylarını birkaç oyun üzerinde kullanmalarını önlemek için bir güvenlik özelliği görevi görür.

İOS 11’de 100MB’lık ödenek 150MB’a yükseltildi; bu nedenle, ios’un en yeni sürümünü çalıştırmıyorsanız ve cihazınız bunu yapabilecek durumda ise, yazılımı güncellemeyi gerçekten düşünmelisiniz. Elbette diğer avantajlar da var!

Resmi olarak bu ayarı kapatmanın gerçek bir yolu yok, ancak birçok ios kullanıcısı için başarılı olduğu kanıtlanmış bir geçici çözüm var. Bu yazıda, Wi-Fi mevcut olmadığında iphone veya iPad 100MB’ın üzerinde uygulamaları nasıl indireceğiniz gösterilmektedir.

Bu kısıtlamadan neden etkilendim?

Bu sorun bir süredir devam ederken, herkes bunu deneyimlemiyor. Bunun yalnızca cihazınızın bulunduğu mobil operatör veya yaşadığınız bölge ile alakalı olduğunu varsayabiliriz.

iphone 6s ile test ederek şüpheli uyarı mesajını görmeden hücresel bir bağlantı üzerinden 136MB dosya indirebildik. Bazıları böyle bir şansı olmadığını bildiriyor.

Bu kısıtlamadan muzdarip insanlardan biriyseniz, aşağıdaki çözümü deneyebilirsiniz, aksi takdirde zaten iyi durumda olursunuz!

iphone veya ipad için Büyük dosyaları indirmek için bir geçici çözüm kullanma

Bir dosyayı indirmenin tam olarak en şık yolu değil, ancak 100MB sınırına ulaşmaya devam ederseniz bu rotayı kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey, Wi-Fi’nin kapalı olduğundan emin olmaktır. Bunu yapmak için Kontrol Merkezi menüsünü ekranın altından yukarı kaydırın ve Wi-Fi simgesine hafifçe dokunarak grileşmesini sağlayın.

  1. Sonra App Store’a gidin, indirmek istediğiniz öğeyi bulun ve Al> Yükle düğmesine (veya ücretsiz değilse fiyatı) hafifçe vurun.
  2. Uyarı mesajının göründüğünü görmelisin. Tamam’a dokunun, ardından kontrol menüsünü tekrar yukarı kaydırın ve bu kez Uçak Modu simgesine (bir uçak gibi görünen) hafifçe vurun.
  3. Bu işlemle, kapatma simgesi görünene kadar iPhone veya iPad fiziksel güç düğmesini basılı tutmak isteyeceksiniz. Cihazınızı kapatmak için simgeyi kaydırın.

İphone veya iPad yeniden başlatın, App Store’a gidin, ardından ‘Bağlantı Yok’ mesajı gördüğünüzde, kontrol menüsünü yukarı kaydırın ve Uçuş Modunu kapatın.

Her şey planlandığı gibi gittiyse, Güncellemeler> Satın Alımlara hafifçe vurmanız ve uygulamanızın 100MB’dan büyük olmasına rağmen otomatik olarak indirildiğini bulmanız gerekir.

Başta söylediğimiz gibi bu, bazıları için değil diğerleri için de geçerli bir çözüm gibi gözüküyor ancak umarım, en son İOS oyunları ve uygulamaları indirdiğiniz her yerde ve istediğiniz yerden seçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iphone veya iPad 100MB’den fazla uygulama nasıl indirebilirim? için yorumda bulun

    iphone veya iPad 100MB’den fazla uygulama nasıl indirebilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iphone veya iPad 100MB’den fazla uygulama nasıl indirebilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.