iphone telefonda facetime yok

BAE (ve diğer bazı orta doğu ülkelerinde)  satın alınan iOS cihazları için bazı uygulamalar çalışmaya bilir.

  • Birçok orta doğu ülkesinde iPhone / iPod Touch / iPad cihazlarında- Facetime uygulaması telefonunuzda yüklü olmayabilir
  • Birçok orta doğu ülkesinde satılan iPhone’lar Facetime’a uygulamasına sahip değildir. Bu ülkenin kendi hükümetleri, Apple’ın kendi ülkelerinde  iPhone ve diğer cihazlarını satmasına izin verilmesi için facetime devre dışı kalmasını şart koşuyor.

Bu ülkelerde  satılan iPhone veya iPad cihazlarına Facetime uygulamasını yükleyemez. ios işletim sistemini yeniden kurmak dil ve konum tercihlerini değiştirmeniz bile FaceTime uygulamasını kullanamazsınız Kısacası, olamaz iPhone veya BAE (ve diğer bazı orta doğu ülkelerinde) resmen satılan iOS cihazı FaceTime yoktur.

Apple FaceTime indirdin mi? FaceTime sorunları nasıl giderilir

FaceTime, Apple’ın ücretsiz görüntülü telefon görüşmeleri yapma uygulamasıdır. FaceTime sunucusunun kapalı olup olmadığını ve FaceTime’ın çalışmasını sağlamak için bazı düzeltmelerin nasıl yapılacağını buradan öğrenebilirsiniz.

FaceTime ile bir iPhone, iPad veya Mac’in sahibi olan herkese ücretsiz video veya sesli arama yapabilirsiniz. WiFi internet bağlantınız üzerinden birbirinizle ücretsiz konuşabilirsiniz (ayrıca bir hücresel bağlantı da kullanabilirsiniz. Ama büyük oradan İnternet tüketimine uğraya bilirsiniz.

FaceTime’ın kapalı olup olmadığını ve Apple’ın FaceTime başka bir nedenden dolayı çalışmaması durumunda ne yapılacağını nasıl kontrol edeceğimizi açıklıyoruz. Bu makale FaceTime düzeltmeleri, Apple’ın görüntülü telefon görüşmesi uygulamasında sorun gidermenize yardımcı olacaktır.

FaceTime çalışmıyor: FaceTime sunucusunda hatamı var?

Apple’ın FaceTime sunucusu çalışmıyorsa, bu konuda yapabileceğiniz fazla bir şey yoktur, ancak en azından FaceTime’ın kapalı olduğunu ve bunu kimin kırdığını bilmiyorsunuz. Burada, FaceTime’ın sunucu sorunları olup olmadığını nasıl kontrol edeceğinizi gösteriyoruz.

Apple’ın kendi Sistem Durumu web sayfası burada var . Apple Sistem Durumu sitesi, iMessage, App Store ve Apple Music gibi diğer Apple servisleriyle birlikte FaceTime’ın durumu hakkında güncel bilgiler vermektedir.

Sistem Durumu web sayfası, herhangi bir hizmetin planlı bakım çalışması yapması durumunda da size yardımcı olur –  Apple ayrıca, yakın zamanda çözüme kavuşturulan konular hakkında hizmetlerini bildirmek için web sayfasını kullanır.

sorun gidermeye başlamadan önce, FaceTime’ın Apple’ın web sitesinde görünmediği yerelleştirilmiş bir sorun nedeniyle çalışmadığından emin olmamanız gerekir. Apple’ın Sistem Durumu sitesi, yalnızca az sayıda müşteriyi etkileyen bir sorunla karşılaşmayabilir veya web sitesinin yalnızca 5/10/30 dakikalık servis durumunu kontrol ettiği ve henüz güncellenmediği olabilir.

FaceTime çalışmıyor: Kablosuz ve mobil bağlantınızı kontrol edin

FaceTime çalışmazsa tüm cihazlarınızdaki İnternet bağlantısını kontrol edin. (Apple’ın FaceTime sunucusunun kapalı olup olmadığını bulmaya çalışmadan önce telefonunuzda internet olup olmadığını kontrol edin).

Facetime nasıl kurulur

Her şeyden önce, Apple Store’dan Face Time uygulamasını indirmeniz ve iPhone’unuza yüklemeniz gerekir.

  • Yukarıda belirtilen adımı tamamladıktan sonra, ” Ayarlar ” seçeneğine gidin ve sonra ” Genel ” seçeneğini seçin.
  • ” Genel ” kategorisi altında bazı seçenekler bulacaksınız, ” Kısıtlamalar’ı seçin ”FaceTime ve Kameranın açık olduğundan emin olun. Ancak, kameranız için ” Kısıtlamalar ” seçeneği açıksa, FaceTime kullanamazsınız.
  • Sonraki adımda, Spotlight’ta FaceTime uygulamasını aramanız gerekir. Siz veya başka bir kişi FaceTime uygulamasını kaldırmış olmanız durumunda, geri yüklemeniz gerekebilir.
  • FaceTime’ı bulduktan sonra, Apple kimliği ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra görüntülü sohbet amacıyla kullanabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra Face Time kullanıma hazırdır ve yakınlarınız ve sevdiklerinizle kolayca iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iphone telefonda facetime yok için yorumda bulun

    iphone telefonda facetime yok için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iphone telefonda facetime yok için ilk yorumu yapabilirsin.