Instagram’da Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır

1 dk okuma süresi

Instagram’da Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır Son birkaç gündür, Instagram‘da yabancılardan bir sürü mesaj isteği alıyorum. Eminim birçok başka kullanıcı da, özellikle Messenger-Instagram birleşmesinden bu yana benzer bir deneyimle karşı karşıyadır . Instagram DM’lerine birçok yararlı özellik getirmesine rağmen, Messenger’ın bazı sıkıntılarını da taşıdı. Bunlardan biri, Instagram veya Facebook’taki herkesin size mesaj göndermesine izin veren mesaj istekleridir. Öyleyse Instagram’da mesaj isteklerini kapatmak istiyorsanız, kısa rehberimizi takip edin.

Instagram’da Mesaj İsteklerini Kapat (2021)

Bu yazıda, bu yöntemi bir Android cihazda gösterdik, ancak adımlar iOS cihazlar için hemen hemen aynıdır. Böylece , iPhone’larda da Instagram DM isteklerini kapatmak için aynı talimatları uygulayabilirsiniz . Bunun dışında mesaj isteklerini devre dışı bırakma özelliği masaüstü web sitesinde mevcut değildir. Belirli Ayarlar sayfasına erişebilmek için akıllı telefon uygulamasını yüklemeniz gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin.

1. Öncelikle profilinize gidin ve sağ üst köşeden hamburger menüsünü (üç yatay çizgi düğmesi) açın. Burada, alttaki “Ayarlar” a dokunun.

2. Ardından, ” Gizlilik ” i açın ve “Mesajlar” bölümüne gidin.

3. Mesaj Kontrolleri sayfasının altında, “Facebook’taki Kişiler” veya “Facebook’taki Diğerleri ” seçeneğine dokunun ve ” İstek Alma ” seçeneğini seçin.

3. Benzer şekilde, ” Instagram’daki Diğerleri ” seçeneğine dokunun ve yabancılardan DM istekleri almak istemiyorsanız “İstek Alma” seçeneğini seçin.

Bu kadar. Artık hem Instagram hem de Facebook’ta mesaj isteklerini devre dışı bıraktınız. Takipçileriniz dışında veya takip ettiğiniz kişiler fotoğraf paylaşım platformunda size mesaj gönderemeyecek.

Instagram’da Spam İçerikli Mesaj İsteklerini Durdurun

Bu, 2021’de Instagram’da mesaj isteklerini kapatmanın hızlı bir yoludur. Artık, takipçilerinizin listesinde olmayan rastgele Instagram veya Facebook kullanıcılarından mesaj istekleri almayacaksınız. Son olarak, herhangi bir sorunuz varsa, aşağıya yorum yapın ve bize bildirin. Size yardım etmeye çalışacağız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x