Holberton School, yazılım mühendislerini eğitmek için 2,3 milyon dolar kazandı

Holberton Okulu, iki yıl önce kurulan geleneksel olmayan öğrenme teknikleri kullanılarak teknoloji becerileri boşluğu doldurmak yardımcı olmak için, bu çaba artırmak için 2.300.000 $ yükseltti. Finansman turuna, Reach Capital ve Insight Venture Partners’ın katkılarıyla Avrupa risk sermayesi şirketi daphni liderlik etti.

Deneyimli yazılım mühendisleri ve programcılardan oluşan bir havuz kurmayı umut ederken, Holberton seçkin öğrencilere geleneksel kurslardan daha hızlı olduğu bildirilen bir uygulamalı, proje tabanlı eğitim sunuyor. Öğrenciler, Holberton kurucu ortağı Sylvain Kalache’e bağlı olarak, motivasyonlarını, yeteneklerini ve istekliliklerini ölçen bir algoritma ile seçilir. “Bir başlangıç ​​aşamasında yetenek bulmak zordu. Ben LinkedIn gittiğimde Sonra, bu yetenek bulmak hala zor oldu, “Kalache söyledi Fortune .


Holberton öğrencilerine bir web sitesi oluşturma gibi görevler verilir ve üzerinde serbest bırakılır. Vardır Docker gibi şirketlerden danışman ve IBM , ancak öğrencilerin ihtiyaç duydukları araçları bulmak ve daha sonra işi ekipler halinde çalışmak için teşvik edilir.

Okul, okulda yerinde proje çalışmalarını bir şirkette tam zamanlı stajlarla ve daha dokuz ay daha uzmanlaşmış bir çalışmayla karıştıran iki yıllık bir program sunuyor, dedi Kalaich. San Fransisco’da yeni başlayan yoğun pazar payı (SoMA) semtinde bulunan okul, öğrencileri genellikle 29 veya 32 kişilik sınıflarda gruplandırıyor.

Holberton School Öğrenim ücretsiz, ancak mezun olduktan sonra brüt maaşlarının% 17’sini üç yıl içinde mezunlar Holberton’a vermek zorundalar

Öğrenim ücretsiz, ancak mezun olduktan sonra brüt maaşlarının% 17’sini üç yıl içinde Holberton’a geri yatırmak zorundalar. Programın hedefleri, parlak öğrencilerin anlamlı çalışma bulmalarına yardımcı olmak ve yeni başlayanları ve büyük şirketleri etkileyen Bay Area’daki programcıların ve yazılım mühendislerinin yetersizliğini kolaylaştırmaktır.

ilginizi çekebilir  Microsoft Azure Sanal Sabit Diski Kopyalama

Daha önce Trinity Ventures’ın Dan Scholnick’i de dahil olmak üzere yatırımcılar tarafından 2 milyon $ tutarında tohumluk para tahsil edildi; Jerry Yang, Yahoo’nun kurucu ortağı ve eski genel müdürü ve diğerleri.

Holberton Frances Elizabeth “Betty” Holberton, biri sonra seçildi ENIAC altı programcılar , dünyanın ilk programlanabilir, tüm elektronik bilgisayar. Ve adaşı adına onuruna okul daha fazla kadın teknoloji almak istiyor. Şimdiye kadar bazı başarılar görüldü: Kalache, kayıtlı olanların yarısından fazlasının kadın olduğunu söyledi. Ve öğrenci yaşları 16 ile 68 arasında değişir.

Holberton School Öğrenim ücretsiz, ancak mezun olduktan sonra brüt maaşlarının% 17’sini üç yıl içinde mezunlar Holberton’a vermek zorundalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Holberton School, yazılım mühendislerini eğitmek için 2,3 milyon dolar kazandı için yorumda bulun

    Holberton School, yazılım mühendislerini eğitmek için 2,3 milyon dolar kazandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Holberton School, yazılım mühendislerini eğitmek için 2,3 milyon dolar kazandı için ilk yorumu yapabilirsin.