Google Play Store’da 492 Hatası Nasıl Düzeltilir

Google Play Store’da 492 Hatası Nasıl Düzeltilir  Google Play Store’dan bir android uygulaması güncellenirken veya yüklenirken 492 hatasıyla karşılaşıyor musunuz ? Bu makalede, bu android hatasını düzeltmek için en pratik çözümleri bulacaksınız.

Android, akıllı telefonlar için en popüler işletim sistemidir. Bu platformu kullanan çok sayıda kullanıcı var. Yani, bu mağaza deposu hatası yaşayan yalnız siz değilsiniz. Diğer birçok kullanıcı da 492 hatasını düzeltmek için bir çözüm arıyor.

Bu sorunun nedenleri belirsizdir. Ancak, çoğu durumda, Bozuk önbellek, veri, düşük bellek ve depolama sorunu bu hataya neden olabilir. Eski veya bütçeye uygun akıllı telefon kullanan kişiler bu sorunu daha fazla karşılamaktadır. Birçok Huawei, Xiaomi,  Samsung, LG akıllı telefon kullanıcıları bu hatayı aldıklarını bizlere bildirdi.

Bu problem 927 ve 504 hataları ile aynı sorundan kaynaklanmaktadır. Kullanıcılar için bir kabus olabilir. Çünkü bazen tekrar tekrar ortaya çıkıyor. Ama endişelenmeyin. Bu problemden kolayca kurtulabilirsin.

Android’de Play Store’da 492 Hatası Onarma

Farklı durumlar için nedenlerin farklı olabileceğinden özel bir yöntem yoktur. Yani, bu sorunu çözmek için bu çözümleri izlemelisiniz. Herhangi biri işe yarayacak. Bundan önce, çalışıp çalışmadığını görmek için telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekir.

Yöntem 1: Önbelleği ve Verileri Temizle

Herhangi bir uygulamayı güncellerken veya yüklerken Play Store’da bir hatayla karşılaştığınızda, önbelleğini ve verilerini temizlemelisiniz. Bazen, oyun deposu hatası 492veya benzeri sorunları giderebilir . İşte talimatlar.

 • Önce, Ayarlar> Uygulamalar / Uygulamalar’a gidin.
 • Şimdi,  Google Play mağazasını bulup tıklayın .
 • Ardından, Zorla Durdur ,  Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle’ye dokunun  . Önbelleği veya veri seçeneklerini göremiyorsanız, Depolama’ya dokunun.
 • Bu arada, Google Play Hizmetleri  ve  Google Hizmetler Çerçevesi için de aynı şeyi yapın . Bir uygulamayı güncellemeye çalışıyorsanız, bu uygulama için de durdurmayı, önbelleği ve verileri temizlemeyi zorlamanız gerekir.

Bozuk önbellek ve veri sorun ise, hatayı çözmenize yardımcı olabilir.

Yöntem 2: Uygulamayı yeniden yükle.

Sorun, oyun deposundan bir uygulamayı yüklemeye veya güncellemeye çalıştığınızda ortaya çıkabilir. Güncelleme sırasında karşılaşırsanız, uygulamayı kaldırmanız ve ardından yeniden yüklemeniz gerekir. Umarım, 492 hatasını onaracaktır.

Yöntem 3: Play Store Güncelleştirmesini Kaldırma

Her güncelleme çeşitli iyileştirme ve hata düzeltmeleri ile birlikte gelir. Ancak, bazen yanlış gider. Google Play Store’un son güncellemesinden hemen sonra android hatasıyla karşılaşmaya başladıysanız, bu güncellemeyi kaldırmanız gerekir. Hata 492 veya benzer sorunları giderebilir. Yapmak için,

 • Her şeyden önce, Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store’a gidin.
 • Şimdi, “Güncellemeleri kaldır” seçeneğini bulun ve üzerine dokunun. Görmüyorsanız, üç dikey nokta simgesine dokunun.

Şimdi, telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunu çözüp çözmediğine bakın.

Yöntem 4: Google Hesabı Yeniden Ekle

Bu, bu sorundan kurtulmanın başka bir mükemmel yoludur. Google hesabını silmek ve yeniden eklemek için aşağıdaki talimatları izleyin.

 • İlk başta Ayarlar> Hesaplar> Google’a gidin. Farklı telefonların oraya gitmek için farklı yolları olabilir. Anlamaya ihtiyacın olacak.
 • Bu arada, google hesabınızı kaldırın ve telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Bundan sonra, google hesabını tekrar ekleyin.

Şimdi, sorunlu uygulamayı yüklemeyi veya güncellemeyi deneyin. Oyun deposunda 492 numaralı hatayı düzeltebilir.

Yöntem 5: Dalvik Önbelleği Temizle

Kök erişimine sahip kullanıcılar bu yöntemi deneyebilir. Yapmak için –

 • Öncelikle, telefonunuza bir kök tarayıcı indirin ve yükleyin.
 • Bu tarayıcı ile / data / Dalvik önbelleğine gidin ve bu klasörden her şeyi silin.
 • Telefonunuzu yeniden başlatın ve hatayı düzelttiğini görün.

Yöntem 6: SD kartı biçimlendir

SD Kartta yüklü olan bir uygulamada hata oluşursa, biçimlendirmeyi düşünebilirsiniz. Ama bundan önce değerli verilerinizi yedeklemelisiniz.

Bundan sonra, uygulamayı tekrar indirin ve yükleyin. Bir uygulamayı güncellerken oyun deposunda 492 hatası düzelteceğini umuyorum.

Bu problemden kurtulmak için en çok çalışan çözümler bunlar. Ancak, bunlar başarısız olursa, başka şeyler de yapabilirsiniz. Durumda, root erişiminiz var; “Cache Fixer” gibi bir şey denilen bir uygulamayı yükleyebilirsiniz. Çeşitli forumlarda, bazı kullanıcıların 492 hatasını onlar için düzelttiğini iddia ettiğini gördüm.

Bu arada, diğer kullanıcılara yardımcı olabilecek başka herhangi bir mükemmel yöntem biliyor olabilirsiniz. Varsa, yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Google Play Store’da 492 Hatası Nasıl Düzeltilir için yorumda bulun

  Google Play Store’da 492 Hatası Nasıl Düzeltilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Play Store’da 492 Hatası Nasıl Düzeltilir için ilk yorumu yapabilirsin.