FaceTime Kamera Çalışmıyor

FaceTime Kamera Çalışmıyor Birçok kullanıcı, Mac’in FaceTime için kamera kullanmaya çalışırken sorun oluştuğunu bildiriyorlar. FaceTime’i başlattıklarında bu hata ortaya çıkıyor: ” Kamera yok. FaceTime’ı kullanmak için bir kamera bağlayın. “gibi hataların sorununu bu makalede bulabileceksiniz.

FaceTime Kamerasının Çalışmama Nedeni

Mac’in web kamerasını kullanırken, OS X veya macOS arka plan işlemi başlatır – VDCAssistant . Bu Web kamerasının bağlantısını ve denetimini yönetir. Kamerayı kullanmayı bitirdiğinizde bu işlem otomatik son verilir. Bununla birlikte, bazı durumlarda bir hata oluşur ve VDCAssistant işlemi devam ettirir. Bu, kamera ile sonraki herhangi bir uygulamayla bağlantıyı önler. Kullanıcılar kamerayı kullanan bir program veya servis başlattıklarında “Bağlantılı Kamera Yok” hatası görünecektir. Bu hatayı düzeltmek için, aşağıda açıklanan düzeltmeyi gerçekleştirmeniz gerekecektir.

FaceTime Kamera Çalışmıyor

Sorunu FaceTime kameranızla düzeltmek için VDCAssistant işlemini zorla sonlandırmanız gerekecektir. Dolayısıyla, bu işlemi kullanan hizmetler ve programlar gerektiğinde yeniden çalıştırılabilir. Kamera-program bağlantısı tekrar kurulacak. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

 • Arka planda çalışan Uygulamayı kapatın (FaceTime, Skype, vs.).
 • Terminali başlatın. (Uygulamalar klasörüne gidin> Yardımcı Programları Aç> Terminal uygulamasını çift tıklatın)
 • komutu(tırnaklar olmadan) çalıştır: “ sudo Killall VDCAssistant”
 • Şifrenizi gerekirse. (Parolanızı yazarken gösterilmeyeceğini unutmayın)
 • Şimdi, programı yeniden başlatmayı deneyinç Bu Mac bilgisayarınızdaki sorunu çözmelidir.

Hala Sorun Aynı mı?

VDCAssistant sürecin yanı sıra, diğer sistem yapılandırmaları ve sorunları benzer davranışa neden olabilir. Dış bir monitöre bağlı bir MacBook kullanırsanız, sistemi kapaklı modda kullanırsanız bir faktör olabilir. Bu, kapağı kapalı tuttuğunuzda ve yalnızca harici monitörü ana ekran olarak kullandığınızda. Bunu yaparken, dahili mikrofon ve hoparlörler işe yarayacak, ancak kamera çalışmayacaktır. Otomatik olarak kapanır ve ihtiyaç duyan programlar için kullanılamaz durumda kalır. Mesajlar’ı veya diğer görüntülü sohbet özellikli uygulamayı kullanırsanız, sesli sohbet yapabilirsiniz, ancak video görüşmeleri yapabilirsiniz.

Başka bir faktör, OS’nizdeki sürücülerle ortaya çıkmış olabilecek bir hatadan veya bazı üçüncü parti USB aygıtlarıyla incompatibility (kameralar, klavye ) meydana gelebilecek USB bağlantı sorunlarıdır. Bu ussualy, bir üçüncü parti USB sürücüleri kullanırsanız olur. Ancak bazen USB aygıtının kendisi sisteminizde arızalara neden oluyor. Çoğu zaman bu sadece geçici bir konudur. Bunun Mac’de olup bittiğini düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları deneyin ve sorunun her adımdan sonra giderilip giderilmediğini kontrol edin.

 • Çevirin kapalı(veya fişten) üçüncü parti USB cihazlarını.
 • Bu işe yaramazsa, üncü taraf USB aygıtlarının bağlantısı kesilirken Mac’inizi yeniden başlatın ve Mac fotoğraf makinenizi kullanmayı deneyin.
 • USB aygıtlarını tekrar takın vefotoğraf makinesinin tekrar çalışıp çalışmadığını deneyin.

Önceki adımlardan herhangi biri istenilen sonuçları vermezse, Mac’teki tüm USB aygıtlarını (fare, klavye vb.) Çıkarmayı deneyin. Sistemi yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğine bakın.

Bu şekilde sorun giderme, soruna neden olabilecek belirli aygıtı tanımlamanıza yardımcı olur. Sorunu bulduğunuzda, cihazın fişini çekmeyi deneyin. Sürücülerini ve diğer yazılımları da güncellemeniz ve mevcut tüm bellenim güncellemelerini uygulamanız gerekir. Bunların hiçbiri yardımcı olmadıysa, üreticiye başvurun.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. FaceTime Kamera Çalışmıyor için yorumda bulun

  FaceTime Kamera Çalışmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FaceTime Kamera Çalışmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.