android gece modunu nasıl etkinleştirilir

android gece modunu nasıl etkinleştirilir Gece modu işlevi birçok Android akıllı telefonda mevcuttur. Bu kullanışlı fonksiyon, göz yorgunluğunu en aza indirgemek ve akıllı telefon ekranınız tarafından yayılan mavi ışığı azaltmak için ekrana bir filtre uygulamanızı sağlar. Bu makalemiz de, telefonunuz da gece modunun varsayılan olup olmadığına bakılmaksızın bu işlevi nasıl etkinleştirebileceğinizi anlatacağız.

Ekranların önün de harcadıkları zaman yüzünden giderek artan sayıda kullanıcı göz yorgunluğu ile ilgili sorun yaşıyor. Modern yaşam biçimlerini (TV, bilgisayar, akıllı telefon, tablet, v.b …) düşündüğünüzde bu şaşırtıcı değil. Huawei telefon üreticisinin dediği gibi göz koruma modu, mavi ışığı azaltmanın etkili bir yoludur. Mavi ışık, uyku için olumsuz bir etkiye sahiptir çünkü uyku hormonu olan melatonin üretimini bozmaktadır.

Gece modunu varsayılan olarak nasıl etkinleştirebilirim?

Etkinleştirmek için, Ayarlar> Ekran> Gece Işığına gitmeniz yeterlidir. (genel olarak bütün Android telefonlarda Gece modunu ayarları belirtiğimiz gibidir ) Ayrıca, Gece Işığının belirli saatlerde otomatik olarak kapanacağı şekilde yapılandırabilir siniz. Not: telefonunuzda Gece modu ayarlarını bulamadıysanız yorumlarda telefonunuzun marka ve modelini yazarak destek talep edebilirsiniz.

Play Store uygulama ile gece modu özelliğini edinin

Mevcut telefonunuza baktınız ve bir gece modu özelliği yok mu?  Merak etmeyin…

Şu anda, Google Play’de  aynı sonuçları elde etmenizi sağlayan bir dizi uygulama bulunmaktadır. Şu sıralar en popüler olanlardan biri de Bluelight Filtre dir. Yedi tonda filtre rengi seçme, ana ekrandaki kısayollar, ekranda bir bildirim widget’i ve etkinleştirme zaman çizelgesi gibi daha birçok yeni seçenekleri de Android telefonunuz da kullanabilirsiniz.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. android gece modunu nasıl etkinleştirilir için yorumda bulun

    android gece modunu nasıl etkinleştirilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak android gece modunu nasıl etkinleştirilir için ilk yorumu yapabilirsin.