FaceTime çağrıları nasıl kaydedilir?

FaceTime çağrıları nasıl kaydedilir? Esas olarak QuickTime’a bağlı olarak, iPhone ve Mac’te FaceTime çağrısının kaydedilmesi biraz daha kolaydır. Doğru yolu nasıl yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin 🙂

Her ne kadar bir sürü görüntülü arama uygulaması olsa da, hem iPhone’da hem de Mac’te FaceTime’ı kullanmayı seviyorum. Bu uygulamayı kullandığımda sık sık özlediğim küçük ama önemli özellik , iPhone ve Mac’te FaceTime çağrısını kaydetme seçeneğidir .

QuickTime Player ve diğer bazı üçüncü taraf yazılımlar sayesinde, Mac’te FaceTime çağrısını kaydetmek biraz kolaydır. Eğer hatıra için arkadaşlarınızla sohbet ederken bu özel anları kaydetmek istiyorsanız tam yerindesiniz.

Mac’te FaceTime araması nasıl kayır edilir

1) Mac’inizde FaceTime uygulamasını açın .

2) Mac’inizde de QuickTime uygulamasını açın ve bu uygulama ile ön planda Dosya> Yeni Ekran Kaydı’na gidin . İşin sırrı, FaceTime görüntülü görüşmesinin bilgisayar ekranında gerçekleştiği bir ekran görüntüsü yakalayacağımızdır.

3) QuickTime penceresindeki küçük ok düğmesine tıklayın ve sesinizi kaydetmek için kullanmak istediğiniz mikrofonu seçin. Fantezi mikrofonunuz takılı değilse, büyük ihtimalle Dahili Mikrofon kullanacaksınız .

4) Artık tüm bilgisayar ekranını veya sadece bir kısmını kaydetme seçeneğini alacaksınız. FaceTime’ı Mac’inizin tam ekranına koyacaksanız, tüm ekranı kaydetmek daha iyi bir fikir olabilir, bu durumda ekranın herhangi bir yerini tıklamanız yeterlidir. Sadece ekranın belirli bir bölümünü kaydetmek istiyorsanız, ekranınızdaki bir kayıt alanını sürüklemek için farenizi kullanın. Fareyi serbest bıraktığınızda, ekran kaydı başlayacaktır.

5) Arkadaşınızı veya aile üyenizi arayarak FaceTime konuşmanızı başlatın.

6) Konuşma beklemede olduğunda, aramayı kapatın ve Mac’inizin menü çubuğunda bulunan Stop (Durdur) düğmesine tıklayın.

7) QuickTime, önceden yaptığınız video kaydını otomatik olarak ön plana getirir. Buradan, Dosya> Kaydet’e giderek izleyebilecek ve bilgisayarınıza kaydedebileceksiniz.

iPhone ve iPad’de FaceTime araması nasıl kayıt edilir

Apple, iOS 11’de iPhone veya iPad’inizin ekranını kaydetme seçeneğine eklemesine rağmen, ses kaydedemiyorsunuz, bu yüzden bu, amacımızı ortadan kaldırıyor. Bu sınırlamanın üstesinden gelmek için, biraz farklı bir şekilde de olsa, yukarıda açıklanan aynı tekniği kullanmalıyız.

1) iPhone’unuzu veya iPad’inizi, USB’den Şarj kablosuna kullanarak Mac’inize takın. Cihazınızın kilidinin açık olduğundan ve Ana ekranın görünür olduğundan emin olun.

2) Mac’inizde QuickTime uygulamasını başlatın.

3)  Aktif uygulama olarak QuickTime ile Dosya> Yeni Film Kaydetme’ye gidin.

4) Görüntülenen pencerede, aşağı ok düğmesine tıklayın ve Kamera bölümünün altında iPhone veya iPad’inizi seçtiğinizden emin olun. Bunu yaparak, QuickTime’a iPhone veya iPad’inizin ekranında neler olduğunu kaydetmesini söyledik.

5) QuickTime’daki kırmızı kayıt düğmesine tıklayın, ardından FaceTime çağrınızı başlatın.

6) Arama tamamlandığında, telefonu kapatın, ardından kaydı durdurmak için aynı düğmeyi tıklayın. FaceTime kaydınız hemen kullanılabilir olacaktır. Buradan, kaydı bilgisayarınıza kaydetmek için Dosya> Kaydet’e gidin.

iPhone veya Mac’inize  FaceTime çağrısı kaydetmek gerçekten karmaşık bir işlem değildir, ancak dahada basit olabilirdi! Benim tahminim Apple, FaceTime video görüşmelerini gizlilik nedenleriyle kaydetmeyi kolaylaştırmıyor peki sizce?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FaceTime çağrıları nasıl kaydedilir? için yorumda bulun

    FaceTime çağrıları nasıl kaydedilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FaceTime çağrıları nasıl kaydedilir? için ilk yorumu yapabilirsin.