Google Haritalar’da konum geçmişi nasıl görüntülenir?

Google Haritalar’da konum geçmişi nasıl görüntülenir? Google Haritalar , gezdiğiniz rotaları gezdiğiniz yerleri gezmenize izin veren şık bir Zaman Çizelgesi özelliğine sahiptir. Bu özellik 2015 yılında revize edildi ve Google, belirli bir yerde çektiğiniz resimleri harmanlama özelliğini ekleyerek seyahatlerinizde daha iyi bir genel bakış elde etmenizi sağladı.

Belirli bir yerde çektiğiniz tüm görüntüleri görmek istiyorsanız veya haftalık veya aylık etkinliğinizin altını çizmeye çalışıyorsanız kesinlikle bu yöntem işe yarayacaktır.

Google Haritalar’da konum geçmişinizi nasıl görüntüleyebilirsiniz?

 1. Google Haritalar’ı başlatın .
 2. Sol üst köşedeki daha fazla düğmeye (üç yatay çizgi) dokunun.
 3. Zaman çizelgenize dokunun .
 4. Belirli bir günü görüntülemek için takvim simgesine dokunun.
 5. Ayları değiştirmek için sola veya sağa kaydırın.
 6. Konum geçmişinizi görüntülemek için bir tarihe dokunun . Genel yolculuğun süresi ve uzunluğu ile birlikte seyahat edilen rotayı göreceksiniz.

Konum izleme nasıl devre dışı bırakılır?

Önceki seyahat verilerinize bakmak ilginizi çekiyorsa, zaman çizelgesi kesinlikle kullanışlı bir özelliktir, ancak aynı zamanda ürpertici (Google her şeyi izliyor ) olarak gelebilir . Neyse ki, Haritalar’da konum izlemeyi kolayca kapatabilirsiniz.

 1. Sol üst köşedeki daha fazla düğmeye (üç yatay çizgi) dokunun.
 2. Ayarlar’a dokunun.
 3. Kişisel içerikler’e dokunun.
 4. Konum Geçmişi’nin Konum Ayarları’nın altında olduğunu belirten alana dokunun.
 5. Konum izlemeyi devre dışı bırakmak istediğiniz her cihazın yanındaki anahtara dokunun.

Hesabınızın bir bütün olarak izlemesini duraklatma seçeneği de var. Bunu yapmak için, Konum Geçmişi’ni kapalı olarak değiştirin ve aşağıdaki iletişim kutusunda Tamam’ı seçin.

Hepsi bu kadar var! Zaman çizgisi özelliğini ben çok beğendim çünkü ay boyunca nerede olduğumun ayrıntılı bir görünümünü veriyor (ve trafikte ne kadar zaman boşa harcadığımı da görebiliyorum)

Konum geçmişi özelliği hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Beğendin mi? Kişisel Gizliliğe bir müdahalesi gibi mi hissediyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda fikrinizi belirte bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Google Haritalar’da konum geçmişi nasıl görüntülenir? için yorumda bulun

  Google Haritalar’da konum geçmişi nasıl görüntülenir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Haritalar’da konum geçmişi nasıl görüntülenir? için ilk yorumu yapabilirsin.