Facebook Arkadaş Listenizi Gizleme Facebook’da tam olarak ne ile paylaştığınızı anlamak biraz karışık olabilir. Sık sık değişen ve karmaşık ayarlar, çoğu zaman insanların amaçlandıklarından çok daha fazla paylaşmalarına neden olur.

Ancak, Facebook gizlilik ayarlarınızı incelerseniz, arkadaş listenizi kimlerin görebileceğini de içeren, profilinizin neredeyse her bir bölümünde tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

Varsayılan olarak, herkes listenizdeki tüm arkadaşlarınızı görebilir, ancak arkadaşlarınızın çoğunu kendinize gizli tutabilir ve yalnızca kendi kendinize gizleyebilirsiniz:

Facebook Arkadaş Listenizi Gizleme

Ayarlar > Gizlilik bölümüne gidin.

Altında Arkadaş listeni kimler görebilir? bölümünü tıklayın Düzen  için  arkadaş listenizi kimler görebilir:

Herkese açık: Facebook hesabına sahip herkes arkadaş listenizi görebilir.

Arkadaşlar: Yalnızca arkadaş olarak eklediğiniz kullanıcılar listeyi görebilir.

Yalnızca Beni: Yalnızca arkadaşlarınızın listesini görebilirsiniz, ancak arkadaşlarınız karşılıklı kişiler listesini görebilir.

Özel: Yalnızca karşılıklı arkadaşları görebilenlerin karşılığında tam arkadaş listenizi hangi arkadaşların görebileceğini seçebilirsiniz.

İkinci bir metond, Arkadaş listesine gidip Kalem  simgesini ve  Gizliliği Düzenle’yi tıklatarak Arkadaş gizlilik ayarlarınıza erişmenizi sağlar.

Üçüncü seçenek Facebook profilinizden edinilebilir. Arkadaş listeniz herkese açıksa, kutunun sağ üst köşesindeki dokuz arkadaşınızı gösteren küçük oku tıklayın ve Gizliliği Düzenle yi  tıklayın. Hepsi bu kadar

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Teknoloji alanında okuduğu bildiği bilgileri sizlerle paylaşmak varsa soru ve sorunlarınıza çözüm aramak isteyen teknoloji meraklısı biri.

Bir Cevap Yazın

  1. Facebook Arkadaş Listenizi Gizleme için yorumda bulun

    Facebook Arkadaş Listenizi Gizleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook Arkadaş Listenizi Gizleme için ilk yorumu yapabilirsin.