En iyi converter programı

En iyi converter programı Çeşitli cihazlarda video izliyorsanız, uyumluluk sorunları yaşayabilirsiniz. İPhone’unuz 4K video kaydedebilir, ancak PlayStation’ınız veya akıllı TV’niz bu videoyu sorunsuzca çalabilir mi? Neyse ki, favori videolarınızı seçtiğiniz cihazda dönüştürmenize ve izlemenize yardımcı olacak birçok ücretsiz video dönüştürücü var. İşte bizim seçtiklerimiz

HandBrake : Çoğu İnsan İçin En İyi Seçim (Windows, MacOS, Linux)

HandBrake , Windows, Mac ve Linux tabanlı sistemler için kullanılabilen açık kaynaklı bir video dönüştürücüsüdür. Çok çeşitli video ve ses formatlarını desteklemektedir.

Handbrake’de video dönüştürme yazılımı için en iyi seçenek haline gelen bir çift özellik vardır.

Bunlardan ilki geniş bir ön ayar yelpazesi. Video dönüştürme hakkında hiçbir şey bilmiyor olsanız bile, bir ön ayar seçip oldukça iyi bir sonuç alabilirsiniz. Önceden ayarlanmış bir dönüşümün ayarlarını değiştirerek, daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz.

İkinci standout özelliği canlı bir ön izleme. Bir grup videoyu dönüştürüyor sanız ve seçtiğiniz ön ayarın kalitesinden emin değilseniz, videonun küçük bir bölümünü dönüştürmek için canlı ön izlemeyi kullanabilirsiniz. Daha sonra dönüştürülmüş klibi hemen ön izleyebilir ve bu ön ayarın ihtiyaçlarınız için çalışıp çalışmadığını veya ayarlarla çalışıp çalışmaz veya başka bir ön ayara geçip geçmeyeceğini belirleyebilirsiniz.

Handbrake’nin tek dezavantajı, dönüşüm sürecinin, bizim listedeki diğer dönüştürücülerden daha yavaş olmasıdır.

Online-Convert : Basit Çevrimiçi Çözüm (Web Tarayıcısı)

Online-conver videoları tarayıcınızda dönüştürmenize olanak tanır, böylece herhangi bir platformda kullanabilirsiniz. Online-conver ‘de video dönüştürme süreci, türünün diğer sitelerine göre biraz farklıdır. Bir dosya yüklemek ve sonra dönüştürülecek formatı seçmek yerine, önce bir dosya formatı seçmeniz gerekir. Bundan sonra, bir dosya yükleyebilir, URL girebilir veya Dropbox veya Google Drive hesabınızdan bir dosya seçebilirsiniz.

Diğer yazılımların bazıları gibi dönüşüm için pek çok seçenek kullanmıyorsunuz, ancak temel bilgileri kapsamıyor. Unutulmaması gereken bir şey, Online-Convert uygulamasının yüklediğiniz kaynak dosyayla ilgili hiçbir meta veri göstermemesidir. Bu, kaynak dosyanızl a ilgili bazı ayrıntıları bilmiyorsanız doğru ayarları zorlaştırır. Ancak, gerçek dönüşüm süreci oldukça hızlıdır ve dosyayı dönüştürüldüğü anda indirebilirsiniz.

Genel olarak, Online-Convert sadece dosya dönüştürmek isteyen insanlar için iyi bir seçimdir.

MediaCoder HQ : Hızlı Dönüşüm (Windows)

Media Encoder HQ , harika bir video dönüştürücüsüdür, ancak yalnızca Windows için kullanılabilir. 2005 yılından beridir ve sıklıkla güncellenmektedir. Ayrıca çok çeşitli formatları desteklemektedir.

Media Encoder HQ, yerel ve barındırılan dosyaları dönüştürmeyi destekler. Bununla birlikte, video akışı web sitelerinden gelen URL’lerin kullanılması işe yaramıyor. Yerel dosyalar için, GPU hızlandırılmış kod dönüştürme işlemi sayesinde dönüştürme işlemi oldukça hızlıdır.

Media Encoder’ın bir küçük dezavantajı, yeni başlayanlar için tam olak bir karşama olmasıdır. Ayarları bulmak zor ve bu nedenle kod dönüştürme işlemini yapılandırıyor. Bununla birlikte, bazı video dönüştürme temellerini biliyorsanız, yeterince kolay bir şekilde çalışa bilmeniz gerekir.

Any Video Converter: Basit, Sezgisel Bir Arayüz (Windows, macOS)

Any Video Converter veya kısaca AVC, Windows ve Mac için kullanılabilen başka bir kullanıcı dostu video dönüştürücüsü dür. AVC’nin basit, iyi organize edilmiş arayüzü, bu listeyi diğer dönüştürücülerden daha kullanıcı dostu yapar.

HandBrake ‘ne benzer şekilde, AVC’de ayrıca, düzenleme işleminden yola çıkarak tahmin edilen çok sayıda ön ayar bulunmaktadır. Ön ayarlar, doğru ön ayarı bulmayı kolaylaştıran cihaz türüne göre düzenlenir.

AVC reklamsız olsa da, kurulum sırasında ek, genellikle istenmeyen yazılımlar yüklemenizi ister.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En iyi converter programı için yorumda bulun

    En iyi converter programı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En iyi converter programı için ilk yorumu yapabilirsin.