Facebook Videoları nasıl indirilir

Herhangi bir Yazılım kullanmadan Facebook Videoları nasıl indirilir Facebook, herhangi bir videoyu paylaşmak ve izlemek için mümkün olan bir sosyal platformdur. Ancak sorun, arkadaşlar, haber portalları veya herhangi bir Facebook kullanıcısı tarafından yüklenen bir Facebook videosunu indirmek ve kaydetmek istediğimizde başlıyor. Ne yazık ki, Facebook, kullanıcıların herhangi bir videoyu Windows PC’lerine indirmelerine veya kaydetmelerine izin vermek için herhangi bir doğrudan seçenek veya özellik sunmuyor. Bu makalede, herhangi bir kullanıcının kendi bilgisayarlarına veya cep telefonlarına üçüncü şahıs yazılımları, komut dosyaları veya herhangi bir çevrimiçi video indirme servisi kullanmadan Facebook videolarını nasıl indirip kaydedebileceği gösterilecektir.

Facebook Videoları programsız İndirme

Facebook, görüntüleri indirmek için video indirmek için doğrudan bir seçenek sunmuyor. Ancak, Facebook’ta videolarla aynı şeyi yapan eğik bir özelliği var. Bunun için Facebook’un mobil versiyonunu kullanmanız gerekecek . Başlayalım!

Başlangıç ​​olarak indirmek istediğiniz videoyu seçin. Herhangi bir Facebook videosunun varsayılan URL’si aşağıdaki adrese benziyor olması gerekir.

https://www.facebook.com/video.php?v=[unique ID]

Bu tür bir URL’niz varsa, Facebook web sitesinin PC versiyonunu alacaksınız. Aynı videoyu web sitesinin mobil sürümü ile açmanız yeterlidir. Bunu yapmak için, “ www ” kelimesini “ m ” ile değiştirin – tırnak işaretleri olmadan.

Örnek

https://m.facebook.com/video.php?v=[unique ID]

Bu URL, Facebook videosunun mobil sürümünde aynı videoyu açacaktır. Bunu takiben videoyu oynatın ve 1 veya 2 saniye oynamasına izin verin. Ardından, videoyu bir kez tıklatarak duraklatıp (İsteğe bağlı).

Şimdi, videoyu sağ tıklayın ve Videoyu Farklı Kaydet veya Hedefi Farklı Kaydet’i seçin.

Bundan hemen sonra, indirme işlemini tamamlamak için pop-up pencerede bir ad ve indirme yolu girmeniz gerekecektir. Chrome , aynı sekmede açılacak ama içinde Firefox , yeni bir sekme de oynatmak için videoya tıkladıktan sonra açılacaktır.

İlk adımda yaptığınız gibi , www ile m’yi değiştirin ve Enter’a basın. Ardından, videoyu tıklayın. Videonuz otomatik olarak indirilmeye başlayacaktır.

Herhangi bir indirme yöneticisi yazılımınız varsa, indirme işlemi bununla tamamlanacaktır. Aksi takdirde, IE’de olduğu gibi olur.

Herhangi bir üçüncü taraf yazılım veya tarayıcı eklentisine güvenmek yerine, bu videoları Facebook videolarını indirmek için kullanmak daha iyidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook Videoları nasıl indirilir için yorumda bulun

    Facebook Videoları nasıl indirilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook Videoları nasıl indirilir için ilk yorumu yapabilirsin.