CloudFlare SSL

CloudFlare SSL Bir CloudFlare kullanıcısıysanız, SSL’ye geçiş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. CloudFlare kullandığınızda yönlendirme döngülerinde çalışıyorsanız ve Gerçekten Basit SSL’yi etkinleştirdiyseniz, aşağıdaki ayarları doğru şekilde yapılandırıp yapılandırmadığınızı kontrol edin.

Sayfa kuralları

CloudFlare’da sayfa kurallarını tanımlama seçeneğiniz vardır. Bu sayfa kuralı, tüm istekleri http olarak yönlendirirse, Gerçekten Basit SSL’yi etkinleştirme, sitenizi http olarak zorlayan CloudFlare ve sitenizi https’ye zorlayan Gerçekten Basit SSL ile sonuçlanır. Bir yönlendirme döngüsü sonucudur. Sayfa kuralını kaldırabilir veya bir sayfa kuralına https olarak değiştirebilirsiniz.

CloudFlare’de SSL ayarları

Kendi sertifikanınız varsa, Tam SSL’yi seçmelisiniz. CloudFlare SSL seçeneğini kullanırsanız, esnek SSL’yi seçin. Doğru seçeneği seçmemek yönlendirme döngülerine neden olabilir.

“Bu seçenekler arasındaki fark nedir” diye düşünüyorsanız, hızlı bir açıklama yazdım:

  • Esnek SSL, CloudFlare ile siteniz arasında güvenli bir bağlantı olmadığı anlamına gelir, ancak ziyaretçi ile CloudFlare arasındaki bağlantı güvenlidir
  • Tam SSl, her iki bağlantının da güvenli olduğu anlamına gelir, ancak CloudFlare ve web sitesi arasındaki bağlantı, web sitesinin güvenilen bir sertifikasına sahip olup olmadığını kontrol etmez: kendinden imzalı olarak da imzalanır.
  • Tam Sıkı SSL: en güvenli. Her şey güvenli ve web sitesinin kendi güvenilir SSL sertifikasına ihtiyacı var.

CloudFlare hakkında daha fazla bilgi edinin

CloudFlare’ın eski verileri önbelleğe almadığından emin olun.

Bir CloudFlare web sitesini SSL’ye geçirdiğimizde, CloudFlare’de her zaman dönüş geliştirme modundan başlıyoruz. Her şey hazır olduğunda, önbelleği temizleyin, ardından geliştirme modunu kapatın.

CloudFlare önbelleğini temizlemediyseniz, sitenize karışık içerik alabilirsiniz.

Burada ele alınmayan bir şeye rastlarsanız lütfen bana bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. CloudFlare SSL için yorumda bulun

    CloudFlare SSL için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak CloudFlare SSL için ilk yorumu yapabilirsin.