BlueStacks Güvenilir Mi ?

BlueStacks Güvenilir Mi ? Bluestacks’ın en popüler Android emülatörlerinden biri olduğunu inkar etmek mümkün değil. Ancak diğer Android öykünücülerinden farklı olarak Bluestacks’ın çevresinde her zaman belirsizlik havası vardır. Bazıları, kullanımın güvenli olduğunu düşünürken, diğerleri, platformlar arası Android Emulator ile ilgili bazı güvenlik kaygılarını dile getirmelerini sağlayan bazı deneyimler yaşamıştır.

Bluestacks nedir?

Teknik jargonu kaybedersek, BlueStacks PC ve Mac için şu anda en büyük pazar payına sahip ücretsiz bir Android emülatörüdür. Android emülatörleri, masaüstü işletim sistemi kullanıcılarının, normalde Android akıllı telefon veya tablette çalışmak üzere tasarlanmış Android uygulamalarını ve oyunlarını çalıştırmalarını sağlar.

Bluestacks platformu çoğunlukla oyunlara odaklandığından, çoğu kullanıcı bu Android öykünücüsünü PubG Mobile, Candy Crush, Temple Run, vb. Gibi popüler oyunları oynamak için kullanıyor. Ayrıca, yalnızca mobil gibi uygulamaları çalıştırmak için Bluestacks kullanan bir kullanıcı segmenti var. Viber, Snapchat, vb.

Bluestacks, Intel, Samsung, Qualcomm ve AMD tarafından yapılan ortak yatırım sonrasında geliştirilen bir projedir.

BlueStacks güvenlik endişeleri

Belki de kullanıcıların bu Android öykünme yazılımının güvenli olmadığından şüphelenmelerinin ana nedeni, McAfee ve Avast gibi bazı 3. parti güvenlik uygulamalarının, ana BlueStacks’ı çalıştırılabilir bir tehdit olarak algılayabileceği gerçeğidir.

Fakat ortaya çıktığı üzere, bu raporların büyük çoğunluğu yanlış-pozitif çıktı. Yürütülebilir dosyanın gerçekten virüs bulaşmış olduğu durumlarda bile, Bluestacks yüklendiğinde dosyanın zaten virüslü olduğuna dair kanıt bulunamadı.

BlueStacks yükleyicisinin, uygulamayı sisteminize yüklerken AV korumanızı devre dışı bırakmanızı istediği doğrudur, ancak bu yalnızca BlueStacks yüklemesinin başarıyla tamamlanmasını önleyen aşırı koruyucu bir güvenlik paketine sahip olmadığınızdan emin olmak içindir.

Bu Android öykünücüsünü, en verimli güvenlik tarayıcılarının birçoğuyla taradık ve kötü amaçlı yazılımın bulaştığına dair bir kanıt bulamadık. Bu akılda, bu Android emülatörlerinin herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya reklam yazılımıyla birlikte gelmediğinden emin olabilirsiniz.

Elbette, bunun için platformu üçüncü taraf bir kaynaktan değil , resmi indirme sayfasından ( burada ) indirirseniz.

BlueStacks performans endişeleri

İnsanların BlueStacks’in güvenli olup olmadığını merak etmelerinin bir diğer popüler nedeni performans sorunudur. Belirsizlik, orta ölçekli bilgisayarlarda bile, bazı kullanıcıların Bluestacks’ın oldukça düzenli bir şekilde düştüğünü ve oldukça fazla sistem kaynağını tükettiğini bildiriyor.

BlueStacks, bu kadar yüksek bir CPU ve RAM kullanımına sahip olduğu için, bazı insanlar yazılımın, kullanıcının endişesi olmadan kripto madenciliği veya benzeri uygulamalar için kullanılabileceğinden şüpheleniyorlar. Neyse ki, bu etkinlikle ilgili bir kanıt bulamadık.

Ayrıca, bu konuda çeşitli uzman görüşlerini inceledik ve Android ortamını taklit ederken yüksek uçlu PC yapılandırmalarında bile yüksek CPU ve RAM kullanımının normal olduğu ortaya çıktı. Bunun nedeni, PC ve MAC gibi Android ve masaüstü işletim sistemlerinin çok farklı bir mimariye sahip olmalarıdır, bu nedenle kaynak verimliliği gerçekten bu konudaki masada değildir.

En yeni BlueStacks sürümleri neden en güvenli

BlueStacks’ın popülerlik kazanmaya yeni başladığı zamana geri dönersek, kullanılan gelir modelinde çok fazla belirsizlik vardı. Sadece birkaç yıl önce Reddit, insanları BlueStacks’ı kullanmayı bırakmaya teşvik eden iplerle doluydu. İşte bir örnek

Sorun şu ki, kullanmaya devam etmek için, ya içerik oluşturuculara ödeme yapmanız ya da uygulamaları indirmeniz ve bunları derecelendirmeniz gerekiyordu (istenen programa göre). Bu kesinlikle belirsizlikle çevrili olmayan uygulamalar olsaydı bu kadar tartışmaya neden olmazdı. Ancak o zamanlar, indirme ve yükleme programına dahil edilen bazı uygulamaların gerçekte adware içerdiği konusunda artan endişeler vardı.

Ve daha da kötüsü için, orijinal Bluestacks sürümü bile bir kaldırıcı içermiyordu. Dahası, ana program klasörü salt okunur yapıldı, böylece kullanıcılar BlueStacks dosyalarını içeren klasörü silemediler.

Neyse ki, bu aşama sadece birkaç ay sürdü. Bu yaklaşımın büyümelerini durduracağını fark eden yaratıcılar, indirme ve ücretlendirme programından vazgeçtiler ve yazılımı serbest bıraktılar. En yeni sürümlerin tümü bir kaldırıcı içerir ve ana program klasörü artık salt okunur değildir.

Sonuç olarak, Bluestacks’ın güvenlik sorunlarıyla ilgili çevrimiçi gördüğünüz tartışmaların çoğu artık geçerli değil. En son versiyonlar (son iki yılda ortaya çıkan) hiçbir güvenlik sorusu gündeme getirmedi.

Bluestacks neden tercih ediliyor?

Bluestacks’ı seçmek, yeni bir Android telefon için piyasadayken Samsung’u seçmeye eşdeğerdir. Samsung’un akıllı telefon pazarındaki en büyük pazar payına sahip olması gibi, Bluestacks tüm Android emülatörlerinin ana seçeneğidir.

Hem Windows hem de MAC ile uyumlu olmasının yanı sıra düzenli olarak güncellemeler ve hata düzeltmeleri ile korunur, böylece sorunsuz bir deneyim bekleyebilirsiniz.

Bluestacks’ın hemen hemen her özelliği, oyuncuları ağırlayacak şekilde tasarlanmıştır. Mobil oyun oynamanın bu platforma taşınmasını sağlayan en popüler özelliklerden biri, Bluestack uygulamalarının birden çok örneğini başlatma kabiliyetidir – bu, bir kerede (veya aynı oyunu birden fazla) birden fazla oyun başlatmayı mümkün kılar. Oyunlarınızda hızlı bir şekilde seviye atlamak için tarım uygulamalarını kullanırsanız, birçok örnek bunu kolayca yapmanıza yardımcı olur.

Ancak, bir kerede çalıştırabileceğiniz örnek sayısının PC’nizin teknik özelliklerine bağlı olduğunu unutmayın.

BlueStacks Yasal mı?

Bluestacks’ı düşünen birçok kullanıcının yazılımın yasadışı olup olmadığı sorusudur. Bu, meşru bir soru, özellikle de çoğu Nintendo veya Gameboy emülatörüne bakarsanız.

BlueStacks’ı Nintendo / Gameboy / Gamecube emülatörleri ile aynı tencereye koymak konusunda cazip olsanız da, yapmamalısınız. Nintendo emülatörleri yasa dışıdır, çünkü çalışmak için sistem donanım ROM’undaki fiziksel oyunların yazılım kopyalarını içerirler. Bu klasik bir korsanlık örneğidir.

Ancak, Bluestacks’la çalışmak için farklı bir ortam var. Şu an yapabileceğiniz gibi, Android tamamen açık kaynak. Google uygulamaları Google’ın mülkü olsa bile, BlueStacks politikaları ihlal etmiyor. Platform, Google Play Store’a önceden gelir (bu iki taraf arasında yapılan bir anlaşmanın bir parçasıdır) ve siz Play Store, BlueStack platformunuza başka bir Android cihazı olarak davranır. Hiçbir ayrımcılık yok.

Bu nedenle, bu bölümü bitirmek için, BlueStacks açık kaynaklı bir işletim sistemi işlettiği ve Google Play mağazasını eklemek ve desteklemek için gerekli izinlere sahip olduğu için tamamen yasaldır.

BlueStacks güvenli midir?

Eğer kesin bir sonuç için peşindeyseniz, evet. Bluestacks Güvenlidir. Kötü amaçlı yazılım, casus yazılım veya kripto madenciliği kanıtı bulamadık. Şu an itibariyle, Bluestacks% 100 güvenlidir. Tüm güvenlik sertifikaları imzalandı ve hiçbir ikincil uygulama paketlenmedi.

Ancak, BluStacks’ın yalnızca sanal bir makine gibi davrandığını unutmayın. Google Play Store’dan yalnızca güvenilir uygulamaları yüklemeniz sizin sorumluluğunuzdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BlueStacks Güvenilir Mi ? için yorumda bulun

    BlueStacks Güvenilir Mi ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BlueStacks Güvenilir Mi ? için ilk yorumu yapabilirsin.