Blogunuzda makale Yayımladıktan Sonra Yapmanız Gerekenler

Blogunuzda makale Yayımladıktan Sonra Yapmanız Gerekenler ? Şimdi blog yayınınızı yayınladınız, şimdi ne olacak? Arkanıza yaslanıp bir sonraki blog yayınınızda çalışmaya başlıyor musunuz Çoğu blog yazıcısının yaptığı en büyük hata, bir blog yayını yayınlamak ve kesinlikle hiçbir şey yapmadan akış trafiğini beklemek.

İçerik pazarlaması her zaman ilgi çekici içerikler geliştirmek ve bunları yayınlamakla ilgili değildir. Bundan daha fazlası. En iyi sonuçları elde etmek için, blogunuzu aşağıda özetlenen bir etkinlik sıcaklığına dönüştürecek birkaç eylem adımına ihtiyacınız vardır.

Anahtar kelime sıralamanızı izleyin

Anahtar kelime sıralamanızın izlenmesi, blog yayınınızı yayınladıktan sonra gerçekleştirilecek en iyi eylem planlarından biridir.

Kullandığınız anahtar kelime türlerinden bağımsız olarak, anında etkili olmayabilirler, ancak bunları en iyi yerel sıralama izleyicisini rutin olarak kullanarak izlemek akıllıca olacaktır . Bu aracı kullanarak, bağlantıyı blog yayınınıza ve anahtar kelimelerinize gönderir ve her hafta veya ikiden sonra nasıl performans gösterdiğini kontrol edersiniz. Yayınınızın çeşitli arama motorlarında yüksek sıralanmadığını fark ederseniz, sıralamada zor olan çok karmaşık bir anahtar kelime kullandığınızı bilin. Böyle bir durumda, gönderiye geri dönün ve daha basit bir anahtar kelime ile düzenleyin ve birkaç hafta içinde sıralanır.

Listenize e-posta gönderin

Bu gerçekten blogunuzu yayınladığınız anı yapmak için ihtiyacınız olan en önemli şey. Posta listenizde sahip olduğunuz kişiler, sağladığınız içeriğin ilgisini çeker; Bu nedenle, içeriğinizi pazarlarken göz önünde bulundurmanız gereken ilk kişiler olmalıdır.

Onlara sıkıcı e-posta göndermemeyi unutmayın. Araştırmaya göre, insanlar uzun bir mesajı görmezden geliyor veya taramıyorlar. Bu nedenle, e-postanızı tasarlarken karmaşık olmadığından emin olun. Amacınız sitenize trafik çekmek. Kullanıcıları blog yayınınıza yönlendirecek birkaç etkin bağlantıya sahip basit bir e-posta oluşturun.

Listenizi e-postayla göndermekten en iyi şekilde yararlanmak için;

  • Selamlamada, kullanıcının adını belirttiğinizden emin olun. Bu, kullanıcının mesajdan dikkat çekmemesi için ilk adımdır. Örneğin, ‘Merhaba abone’ demek yerine, ‘Merhaba John’ demeniz durumunda daha fazla ödersiniz.
  • Kitlenizin ilgisini çekmek için ilk cümleyi kullanın. E-postayı neden gönderip aldığınızı anlamanız ve kullanıcıyı blog yayınınıza yönlendiren bir bağlantı metni olması gerekir.
  • İkinci cümle, blog gönderisinin başlığı olmalı ve başka herhangi bir ifade ile takip edilmemelidir.
  • Blogun neyle ilgili olduğunu ve okuyucuların ziyaret edip etmeyeceklerini açıklayan birkaç paragraf içerebilir.
  • E-postanın sonunda, ‘daha fazla bilgi için buraya tıklayın’ gibi bir çapa metni ekleyin.

Blog gönderilerinizdeki tüm yorumları takip edin ve yanıtlayın

Blog gönderilerinizde yüzlerce yorum almış olsanız bile, onları takip etme ve hepsini yanıtlama noktasında bulunun.

Bir yazar okuyucularla etkileşime girmediğinde, ikincisi blogdaki iletişimin bir yol olduğunu ve bir dahaki sefere okuyabileceklerini düşünür.

Blogunuzda yorum almak kolay gelmiyor. En iyi blog yazarlarından bazıları, yıllarca tek bir yorum yapmadan kaldıklarını söylüyor; bu yüzden şimdi aldığınızlara cevap vermeniz gerekiyor ve bunlar hiçbir zaman artmayacak.

Seyirci, ilgilenecek birinin olduğunu görürse, blogunuzda etkinlik artacak ve bu maksimum başarıya yol açacaktır.

Farklı forumlarda ve Facebook gruplarında aktif olun

Belirli bir forumun veya Facebook grubunun aktif bir üyesi değilseniz, bloglarınıza bağlantı göndermeye başladığınızda kalıcı olarak yasaklanma riskinin olduğunu bilin.

Blog yayınınızı göndermeden önce, farklı forumlarda yararlı bilgilere katkıda bulunan aktif bir üye olduğunuzdan emin olun.

Blog gönderilerinizi nihayet yayınladığınızda, gerektiğinde bağlantıları paylaşın. Grupların ve forumların yöneticileri değerli bir üyeyi kaybetmeyi göze alamayacağından yasaklanma riskiniz yoktur.

Blog yayınınızı yayınladıktan sonra yukarıdaki adımları izlerseniz, blogunuz daha fazla trafikle karşılaşır, bu da çevrimiçi hayallerinizi gerçekleştirirken doğru yolda olduğunuz anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Blogunuzda makale Yayımladıktan Sonra Yapmanız Gerekenler için yorumda bulun

    Blogunuzda makale Yayımladıktan Sonra Yapmanız Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Blogunuzda makale Yayımladıktan Sonra Yapmanız Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.