bing arama geçmişi nasıl silinir?

bing arama geçmişi nasıl silinir? Çevrimiçi olarak her arama yaptığınızda, bir hesabı sürdürdüğünüz web siteleri bu bilgileri kaydedebilir. Bing, Google gibi arama motorları , Facebook gibi sosyal medya ağları ve Amazon gibi perakende devleri tarafından toplanan ve depolanan bu veriler , tarayıcınızın arama geçmişini sildiğiniz de kaybolmaz.

Görünürde, bu siteler sizin bir profilinizi bir araya getirmek için arama geçmişinizi kullanır ve size ilgi alanlarınıza hitap edecek içerik veya ürünler göstermelerini sağlar. Bu teknoloji şirketleri için elverişli bir şekilde, tercihlerinizi daha iyi anlamak, size hedeflenmiş reklamları sunmalarını sağlar. Yine de, geçmişte yaptığınız aramaların bu kayıtlarından rahatsızsanız veya gelecekteki taramanız ı etkilemelerini istemiyorsanız. Arama geçmişini silebilirsiniz bu makalede bing arama geçmişini nasıl silebileceğiniz i anlatacağız

Bing Arama Geçmişiniz Nasıl Temizlenir?

Bing’i kullanarak aradığınız her şey için geçmişiniz Microsoft hesabınızda saklanır, bu nedenle Microsoft hesabınızın gizlilik ayarlarına gidin ve oturum açın.

Oturum açtıktan sonra, hesabınızın Gizlilik kontrol panelini göreceksiniz. “Arama Geçmişi” bölümüne biraz ilerleyin ve ardından “Arama Geçmişini Görüntüle ve Sil” düğmesini tıklayın.

Bu, gösterge tablonuzun “Etkinlik Geçmişi” sekmesini açar ve odağı geçmiş aramalarınıza yönlendirir. Yapmak istediğiniz şey tüm arama geçmişinizi silmekse, arama listenizin sağ üst tarafındaki “Etkinliği Temizle” bağlantısını tıklayabilirsiniz.

İşleminizi onaylamanız istenecektir. Tüm arama geçmişinizi silmek istiyorsanız, devam edin ve “Temizle” düğmesini tıklayın.

Her şeyi silmek istemiyorsanız, arama geçmişinizi görüntülemek için aşağı doğru da ilerleyebilirsiniz.

Her bir arama girişinin altında, iki bağlantıyı göreceksiniz, sadece bu arama sonucundan kurtulmak için “Sil” e tıklayınız.

Ve hepsi bu kadar var.

Ancak, Bing’i kullandığınızı ve geçmişinizi her defasında bir kez temizlemeye gittiğinizi fark ederseniz, özel göz atma seçeneğini kullanmayı düşünmek isteyebilirsiniz

Diğer Microsoft İlgili Veri Türlerini Nasıl Temizlerim

Arama geçmişi sonuçlarıyla birlikte Microsoft, uygulamanızın oturum açmış olduğunuz, kullandığınız Uygulamalar ve Hizmetler, Cortana sesli aramaları ve tarama geçmişi gibi diğer birçok veriyi saklar. Tüm bu şeyler gizlilik gösterge tablonuzdan arama geçmişinizle aynı şekilde silinebilir.

Gösterge tablonuzun Etkinlik Geçmişi sekmesinde, Microsoft hesabınızla ilişkili verilerin soldaki “Verilerinizi Keşfedin” bölümünde göreceksiniz. Keşfetmek için buradaki seçeneklerden herhangi birini tıklayın.

Her tür için girişleri silmek, arama geçmişini silmekle tamamen aynıdır. Artık istemediğiniz bir veri girişini bulduğunuzda, altındaki “Sil” bağlantısını tıklayın.

Her bir girişten, görüntülemekte olduğunuz her listeden kurtulmak istiyorsanız, sağ üstteki “Etkinliği Temizle” bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

Bir güvenlik özelliği olarak, “Tüm Veri Tipleri” seçeneğine (her şeyi içerir) göz atıyorsanız, her girişi silemezsiniz. Dolayısıyla, hesabınızdan her şeyi temizlemeyi düşünüyorsanız, her bir bölümden ayrı olarak “Etkinliği Etkinleştir” seçeneğini tıklamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. bing arama geçmişi nasıl silinir? için yorumda bulun

    bing arama geçmişi nasıl silinir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak bing arama geçmişi nasıl silinir? için ilk yorumu yapabilirsin.