iPhone Otomatik Düzeltme Sorunu

iPhone Otomatik Düzeltme Sorunu iPhone telefonunuzun yanlış kelimeye otomatik düzeltme yapılmasından sıkıldıysanız, Bu makalede sorunu nasıl giderebileceğiniz açıklanmıştır. iPhone otomatik düzeltmesini nasıl tamamen devre dışı bırakacağınızı veya istediğiniz sözcükleri ve kelime öneklerini nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

iPhone otomatik olarak klavyelerinde otomatik düzeltme yapar, yani “adn” gibi bir yazım hatası otomatik olarak “ve” hızlı bir şekilde yazıyor ve bir kelimeyi yanlış yazıyorsa. Çoğu zaman uygun, ancak genel kelimeleri otomatik olarak düzeltirken çok sinir bozucu olabilir.

Buı sorunu gidermek için İki seçeneğiniz var: Otomatik düzeltme tamamının kapatılması veya iPhone’unuzdaki “metin değiştirme” alanına bir sözcük listesi uygulanması. İkincisi, sık yazdığınız kelimeler veya kelime öbekleri için bir kısayol oluşturur. Örneğin, “mbr” yazarsanız, telefon otomatik olarak “merhaba!” yazacaktır İşte her ikisini de nasıl yapacağını öğrenmek için makaleyi okumaya devam edin.

iphone otomatik düzeltme nasıl kapatılır

Not: Bu, iPhone’unuzun yaptığınız herhangi bir yazım hatalarını otomatik olarak düzeltmeyeceği anlamına gelir , böylece hata sayınızı artırırsınız. Otomatik düzeltmeyi kapatmak için:

 • iPhone’unuzdaki Ayarları açın
 • Genel’e dokunun
 • Klavye’ye dokunun
 • “Otomatik Düzeltme” seçeneğini, kapatılacak şekilde değiştirin.

Otomatik düzeltme manuel olarak nasıl ayarlanır?

Bu seçenek, başkalarıyla yazdığınız kelimeleri değiştirmenizi sağlar. Örneğin, “ördek yavrusu” kelimesini yaramaz bir kelimeyle değiştirmek isterseniz, bunu burada yapabilirsiniz:

 • iPhone’unuzdaki Ayarları açın
 • Genel’e dokunun
 • Klavye’ye dokunun
 • “Metin Değiştirme” yi seçin
 • Sağ üst köşedeki + düğmesine dokunun

Burada, uygun olmak için “merhaba” ifadesini oluşturacağız ve “mbr” kısayolunu kullanacağız. Bu, “mbr” yazmanıza ve bir metin mesajı veya e-posta gönderirken bunu “orada” olmak üzere otomatik olarak genişletmenize izin verir.

Ayrıca kısayolu ve kelime önbelleğini muhtemelen yazmaya çalıştığınız kelimeye dönüştürebilirsiniz. Bu, telefonunuzun “ördek” yazdığını düşündüğü her seferinde, diğer kelimeyi yerine koyacağınız anlamına gelir.

Hepsi Bu kadar. Özellikle otomatik düzeltme özelliğini tamamen kapatmak ve sık sık yaptığınızı bildiğiniz yazım hatalarını değiştirmek için bu listeyi kullanmak istiyorsanız, istediğiniz kadar metin değiştirme ifadesi oluştura bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iPhone Otomatik Düzeltme Sorunu için yorumda bulun

  iPhone Otomatik Düzeltme Sorunu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone Otomatik Düzeltme Sorunu için ilk yorumu yapabilirsin.