Apple, Qualcomm ile savaşırken intel iphone için XMM7650 tamamladı

intel bugün, gigabit LTE performansı sunan ve bu yılın ilerleyen zamanlarında tanımı yapılacak olan iPhone’un öncü modeli olan yeni XMM7650 çiplerini tamamladı. İntel’in yeni işlemci Qualcomm Snapdragon X16 doğrudan büyük bir rakip olarak gösteriliyor Elbette şu anda Apple Qualcomm ile yasal bir savaş yürütüyor.

İntel XMM7560 LTE kategorisi 16/13, yani 1Gbps indirme hızı ve 225Mbps yükleme hızı sunuyor. Ayrıca, yonga tüm LTE, GSM ve CDMA standartlarını destekliyor.  Apple, Qualcomm ile savaşırken Intel iphone için XMM7650 tamamladı

X16 gibi, Intel 7560, 1Gbps indirme hızı ve 225Mbps’lik yükleme hızı ile LTE Kategori 16/13’tür. 8 × 4 MIMO, 35’e kadar LTE bandı ve LTE, GSM günümüzdeki tüm evrimini destekliyor. İntel, yeni modelin bu yılın ilk yarısında numune alması ve sonradan üretimine geçmesi bekleniyor. Apple, Qualcomm ile savaşırken Intel iphone için XMM7650 tamamladı

Şu anda Apple, AT & T ve T-Mobile’da satılan iPhone 7 modellerinde Intel çipsetler kullanıyor ancak Verizon ve Sprint modelleri için Qualcomm’a bağlı kalmaya zorlanmış durumda. Bunun nedeni, iPhone 7’nin piyasaya sürülmesinde mevcut olan Intel çipleri tarafından sunulan CDMA’ya olan desteğin yetersizliğinden kaynaklanıyor. Apple, Qualcomm ile savaşırken Intel iphone için XMM7650 tamamladı

Bununla birlikte, her iki teknolojiyi de destekleyen yeni XM7560 ile Apple bu seneden sonra tanıtılan iPhone modelleriyle tamamen intel’e geçebilir. Böyle bir adım, Apple’ın mevcut tüm ağ teknolojilerini destekleyen bir intel çipsetle tek bir küresel iPhone modeli sunabileceği anlamına geliyor.

Apple için işleri basitleştirmenin yanı sıra, bu hareket, Apple’ın şu anda yasal bir savaşa girdiği Qualcomm için büyük bir darbe olacağı kesin. Apple, geçtiğimiz ay Qualcomm’a 1 milyar dolarlık patent telif hakkı davası açtığını duyurdu. Qualcomm ise iş ilişkisinin etkilenmeyeceğini umduğunu açıklamıştı.

İntel’in yeni 7560 yongalarını bu yılın ilk yarısında test etmeye başlıyacak testler Apple için olumlu sonuç aldıktan sonra intel üretim yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple, Qualcomm ile savaşırken intel iphone için XMM7650 tamamladı için yorumda bulun

    Apple, Qualcomm ile savaşırken intel iphone için XMM7650 tamamladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple, Qualcomm ile savaşırken intel iphone için XMM7650 tamamladı için ilk yorumu yapabilirsin.