Apple Kulaklıkların Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

3 dk okuma süresi

İster EarPods ister AirPods olsun, bir çift ikinci el Apple kulaklık satın almayı planlıyorsanız, orjinal ürün aldığınızdan emin olmanız gerekir. Sahte kulaklıkları tespit etmek genellikle zordur, ancak dikkat etmeniz gereken birkaç belirti işareti vardır. Bu nedenle bu hızlı kontrol listesini derledik. Apple kulaklığınızın orijinal olup olmadığını kontrol etmek için bu makalemizin size yardımcı olacağına inanıyoruz.

AirPod’larınızın veya EarPod’larınızın Orijinal Olup Olmadığını Kontrol Etme

Hızlı ipuçları

Sahte Apple kulaklıkları gerçek ürünlere o kadar yakındır ki, deneyimli kullanıcılar bile farklılıkları tespit etmekte sorun yaşayabilir. İşte bakmanız gerekenler.

  • Yazım hataları : Oldukça sık görülür ve bu aslında potansiyel alıcılar için iyi bir şeydir. Kutudaki yazı tipini ve yazdırmayı inceleyin ve hatta dokunun ve Apple’a benzer görünüp görünmediğini kontrol edin.
  • Tomurcuklarda üç delik olup olmadığını kontrol edin . Boşluğu ortadan kaldırmaya ve ses deneyimini iyileştirmeye yardımcı olmada net bir işlevsel role sahiptirler.elma-kulaklık-tomurcuk-delikleri
  • Sahte Apple kulaklıklarının çoğunda, tek gövdeli ana hoparlörde yalnızca iki delik bulunur. Ayrıca, ızgara veya ağ deseni, tomurcuklarda kolayca ayırt edilebilen deliklerle açık gri olmalıdır.gerçek ve sahte elma kulaklıkları
  • Kulaklıklar sahte ise, kutuda Apple etiketi yoktur.
  • Ek olarak, kasayı biraz geriye doğru bükebilirseniz, bu orijinal bir ürün değildir. Apple’ın kasaları, sağlam menteşelerle birlikte gelir.
  • Mutfak teraziniz varsa kulaklığınızı tartın. Her bir AirPod 4 gram (0.14 oz) ağırlığındayken, şarj kutusu 38 gr veya 1.34 ons ağırlığındadır. Apple EarPod’larınız en az 12 gram (0,42 oz) ağırlığındadır.
  • Checkcoverage.apple.com adresine gidin, ürün seri numaranızı girin ve Apple’ın onu veri tabanında bulup bulmadığını kontrol edin.

İPhone’unuzu Kullanın

Bazen sahte EarPod’lar veya AirPod’lar o kadar iyi yapılır ki, elinizde gerçek bir çift kulaklık tuttuğunuza yemin edebilirsiniz. Ancak iyi haber şu ki, iPhone’unuz her zaman farkı bilecek.

İOS cihazınız, yakınlarda otantik bir AirPod çifti tespit eder etmez kurulum sırasını otomatik olarak başlatacaktır. İPhone’unuzun kilidini açın ve AirPods kasasını açın (AirPod’larınızın şarjının olduğundan emin olun). Birkaç saniye bekleyin ve iPhone’unuzun AirPod’ları otomatik olarak algılayıp algılamadığını kontrol edin. İşte ekranda görmeniz gerekenler:

iphone-airpod'ları algılar

İPhone’unuzun Bluetooth Ayarlarına gitmeniz ve yeni kulaklığınızı manuel olarak eklemeniz gerekiyorsa, bu sahte kulaklık kullandığınız anlamına gelir.

Ses Kalitesini Değerlendirin

Apple’ın ürün tasarımını kopyalamak kolay olabilir, ancak aynı ses kalitesini yeniden üretmek imkansızdır. Kulaklıkları satın almadan önce test edin ve Apple kulaklıklarla aynı ses kalitesini sağlayıp sağlamadıklarını kontrol edin.

Seri Numarasını Kontrol Edin

Orijinal kulaklıkların kablo üzerinde, tomurcuklar ve ses denetleyicisi arasında bir seri numarası vardır. Kabloya daha yakından bakın ve seri numarasını görüp görmediğinizi kontrol edin. Gerekirse bir büyüteç kullanın.

Ek olarak, orijinal bir kablo kalın olmalı ve kırılgan görünmemelidir. Kolayca bükemezsiniz ve kolayca çizilmez.

Genel

Sahte Apple AirPod’ları veya EarPod’ları tespit etmek her zaman kolay bir iş değildir. Sahte ürünler gerçek ürünlere o kadar benziyor ki, deneyimli kullanıcılar bile farkı anlayamıyor. Her zaman olduğu gibi, Apple kulaklığınızın gerçek olduğundan emin olmak istiyorsanız, kulaklığınızı Apple’dan veya resmi bir Apple satıcısından satın alın.

Apple’ın ürünleri pahalıdır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Gerçek bir Apple deneyiminin keyfini çıkarmak için orijinal ürünler satın aldığınızdan emin olun. Sonuçta, bu parayı kazanmak için zamanınızı sattınız ve en kaliteli ürünlerden başka hiçbir şeyi hak etmiyorsunuz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x