İPhone’da Engellenen Tüm Numaraların Listesi Nasıl Görülür

2 dk okuma süresi

İPhone’da Engellenen Tüm Numaraların Listesi Nasıl Görülür İPhone’unuzda zaman içinde çok sayıda telefon numarasını engellediyseniz, engellediğiniz kişileri takip etmek zor olabilir. Neyse ki, engellenen listeyi iPhone’unuzda görüntülemek oldukça kolaydır.

Muhtemelen şimdiye kadar bildiğiniz gibi, iPhone sizi istenmeyen telefon görüşmeleri veya kısa mesajlarla rahatsız eden veya herhangi bir nedenle onlardan haber almaktan yorulan kullanıcıları engelleyebilir. 

Bir iPhone’da engellenen numaraların listesini incelemek istiyorsanız, bunu kolayca nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İPhone’da Engellenen Tüm Numaraların Listesi Nasıl Görülür

İPhone’unuzda engellenen listeyi bulmak oldukça basit ve anlaşılır bir prosedürdür:

  1. İPhone’unuzun ana ekranından “Ayarlar” a gidin.
  2. Ayarlar menüsünde, engellenen listenize erişmek için “Telefon”, “Mesajlar” veya “FaceTime” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Bu durumda, engellenen tüm numaraları görüntülemek için “Telefon” u seçeceğiz.
  3. Ardından, aşağı kaydırın ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi “Engellenen Kişiler” e dokunun.
  4. Şimdi, daha önce engellediğiniz tüm kişileri ve rastgele telefon numaralarını görüntüleyebilmelisiniz. Bu numaralardan herhangi birini engellenen listeden çıkarmak için, ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Düzenle” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Veya listeye birini eklemek isterseniz, burada gösterildiği gibi “Yeni Ekle” ye dokunun.

İPhone’unuzdaki engellenen numaralar listesini görüntülemek neredeyse tamamen bu kadar.

Artık bunun nerede olduğunu bildiğinize göre, zaman zaman tercihlerinize göre engellenen kullanıcılar listenizi yönetmeniz ve güncellemeniz oldukça kolay olacaktır.

Listenizi görüntülemek için Telefon, Mesajlar veya FaceTime’ı seçmenizden bağımsız olarak, engellenen kullanıcılar üç uygulamada da aynı kalacaktır. Ayrıca, engellediğiniz kişilerden herhangi birinin bağlantılı bir e-posta adresi varsa, onlardan da e-posta almayacaksınız.

Yeni kullanıcılar eklemek için engellenen listenizdeki telefon numaralarını veya kişi adlarını manuel olarak yazmak yerine, arayanları Telefon uygulamasındaki Son Arayanlar listesinden kolayca engelleyebilirsiniz.

Bir telefon numarasının engelini kaldırmak için de aynı menüyü kullanabilirsiniz.

Benzer şekilde, engellediğiniz kişiyi hatırlarsanız, engellenen listeyi kullanıcıların engelini kaldırmak için kullanmak istemiyorsanız Kişiler bölümünde engelini kaldırabilirsiniz.

iPhone’da bugüne kadar engellenen tüm telefon numaralarının ve kişilerin listesine eriştiniz. Bu özellikle ilgili herhangi bir deneyiminiz veya düşünceniz var mı? Yorumlarda bize bildire bilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x